·
Okunma
·
Beğeni
·
3595
Gösterim
Adı:
Kuğu ve Çakal
Alt başlık:
Katiller Çetesi #3
Baskı tarihi:
Şubat 2017
Sayfa sayısı:
400
Format:
Ciltli
ISBN:
9786059232760
Kitabın türü:
Orijinal adı:
The Swan and The Jackal
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ephesus Yayınları
Baskılar:
Kuğu ve Çakal
The Swan and the Jackal
“Muazzam bir kitap daha” – The Book Enthusiast

“Kesinlikle çok çarpıcı. Beklentilerimin çok ötesinde.” -Nikki Arivel Larazo

“Başından sonuna kadar harikaydı. Bir sonraki kitabı dört gözle bekliyorum.” -Catherine Duffy

Fredrik Gustavsson hiçbir zaman aşka inanmamış ve kimsenin karanlık hayatını kabul edebileceğini düşünmemiştir.
Ta ki en az kendisi kadar tekinsiz Seraphina’yla karşılaşana dek...
Fredrik ve Seraphina beraber dopdolu iki sene geçirmiş ve aşkın en karanlık halini tatmıştır.
Fakat bir gün Seraphina Fredrik’i geride bırakıp kayıplara karışır.

Gelgelelim Fredrik Seraphina’yı bulmaya kararlıdır. Fredrik’in elindeki tek koz ise Cassia adında, hafıza kaybı yaşayan masum bir kızdan başkası değildir.
Fredrik’in Cassia’nın yaşananları hatırlaması için çabalamaktan başka şansı yoktur. Ve bu esnada hiç umulmadık olaylar yaşanır ve Fredrik kendini türlü açmazın içinde bulur.

Katiller Çetesi’nde macera Sarai ve Izabel’in ardından devam ediyor, gerilim iyiden iyiye tırmanıyor.
Kuğu ve Çakal J.A. Redmerski’nin dünya çapında büyük yankı uyandıran serisinin üçüncü kitabı.
400 syf.
·Beğendi·10/10
Kuğu ve Çakal - KİTAP YORUMU

"Benim güzel kuğum..
Kuratıcım ve felaketim..."

Hayatımda bu kadar beni etkileyen bir kitap gerçekten görmedim. Gerek olay örgüsü gerekse kurgu bakımından mükemmel bir kitaptı. Mara Dyer Serisinden daha mükemmel bir kitap bulamam demiştim ama bu kitap çıktı karşıma.

Bu kitap, Katiller Çetesinin 3. Kitabı ve serinin kitapları çıktıkça giderek çıta yükseliyor ve mükemmel bir hâl almaya başlıyor.

Fredrik Gustavsson ve Seraphina mükemmel bir çifttir birlikte dopdolu iki sene geçirdikten sonra Seraphina Fredrik'i terkedip kayıplara karışır. Bunun üzerine Fredrik 6 yıl boyunca Seraphina'yı arar ve tek bulduğu şey hafıza kaybı yaşayan Cassia adlı kızdan başkası değildir. Cassia'nın Seraphina'yla bağlantısını öğrenen Fredrik Cassia'yı bir yıl boyunca evinin bodrumunda tutar ve bu sırada Fredrik'in işleri karışır ve toparlamak bir yana işin içinden çıkılmaz bir hâl alır. Cassia hafızası geri geldiğinde neler söyler ? Fredrik'e doğru yolu gösteren Izabel ne gibi bir sonuca ulaşır ve en önemlisi Cassia ve Seraphina arasında nasıl bir bağlantı var ? Bu muhteşem kitabı okuyun ve okutturun ! 19 - 20. Bölümlerde affaladım ama sora sora ne olduğunu öğrendim. Bu kitapta hiçbir şeyden emin olmayın çünkü şoke edilecek durumlar var hayatımda bu kadar güzel bir aşkı Sonat'ta okumuştum şimdi ise bu kitap beni içine çekti. Fredrik Gustavsson'un yaşadıkları emin olun çok merak uyandırıcı.
400 syf.
·6 günde·Beğendi·10/10
Bu kitapta katiller çetesi' nin işkence uzmanı,gizemli ,çakal lakaplı karakteri Fredrik i okuyoruz....Karakterimizin duygusal değişimleri,gelgitleri ve aşkı arasında verdiği kararlar ,davranışlar çok sasirmama neden oldu...Lakin bu soguk kanlı adamında merhamet duygusuna sahip olduğunu bu kitapta anlamış oldum....Sarai ve Izabel kadar aksiyonu bol bir kitap degil....Tabiki kitapta Victor ve Izabelde vardı...Özellikle Fredrik ve Izabel in dostluklarını okumak çok keyifli idi.... Dahası kitapta, okuyun derim..
 • Kötülük Tohumları
  8.7/10 (163 Oy)128 beğeni383 okunma38 alıntı2.386 gösterim
 • Izabel
  8.2/10 (315 Oy)222 beğeni731 okunma63 alıntı4.456 gösterim
 • Kara Kurt
  8.9/10 (127 Oy)98 beğeni318 okunma36 alıntı2.029 gösterim
 • Sarai
  7.7/10 (544 Oy)369 beğeni1.180 okunma80 alıntı13.391 gösterim
 • Victor
  8.8/10 (113 Oy)97 beğeni252 okunma63 alıntı2.395 gösterim
 • Şah
  8.6/10 (215 Oy)161 beğeni478 okunma117 alıntı2.873 gösterim
 • Vezir
  8.3/10 (256 Oy)186 beğeni579 okunma111 alıntı3.214 gösterim
 • Kargalar Meclisi
  9.0/10 (220 Oy)199 beğeni416 okunma361 alıntı9.092 gösterim
 • Duman ve Kemiğin Kızı
  8.1/10 (218 Oy)155 beğeni470 okunma75 alıntı4.334 gösterim
 • Tersyüz
  8.6/10 (262 Oy)195 beğeni587 okunma174 alıntı9.201 gösterim
400 syf.
·1/10
Açıkçası bu seriye başlama niyetim yoktu. Ama okuyucular o kadar övdü ki en sevilen kitapla başlayayım dedim. Bitirdiğimde düşündüğüm şey şu oldu: Gerçekten mi? O kadar övülen kitap bu muymuş?

Kitap Fredrik hariç tamamen tahminim doğrultusunda çıktı. Arka kapak resmen olacakları haykırıyor.

Fredrik'e gelirsem: Okuduğum en saçma karakterlerden biriydi. Okuyucu yorumlarına baktığımda katil olsa da oldukça yumuşak kalpli olduğu söyleniyordu. Evet bir katil ama mızmız bir katildi. Sürekli mıy mıy demekten öteye gidemedi benim için. Ayrıca aşırı duygusal olması onu daha da itici yapmış.

Kitapta beni şaşırtan bir şey olmadığı için 1 puan verdim. Seriye devam eder miyim? Belki ama okumaktan çok olanlara göz gezdiririm.
400 syf.
·Beğendi·8/10
Fedrik'in hikayesiydi ben izabel in sanmıştım. Olay neden bu kadar karanlık olduğu ve aşık olduğu karısıyla ile ilgili gercekleri konu almis . .Olaylar akıcı betimleme güzeldi. Kan aşk yine güzeldi ama ben ehh dedirtti. Diğer kitaplar kadar sevemedim . Ama bu seri kaçmaz okuyun.
400 syf.
·6 günde·Beğendi·10/10
Serinin 3. kitabı olan Kuğu ve Çakal diğer kitaplar gibi Sarai'yi ve Victor'u hedef almıyor ve onların ağzından anlatılmıyor. 2. kitapta karşımıza çıkan Fredrik 'in ağzından, Fredrik'in karısını bulma çabasını okuyoruz... Sarai ve Victor tabi ki bu kitapta da olmasına karşın arka planda kalıyor ve daha çok akıl vermek için olaylara dahil oluyor...

Yazar bu kitabın tam ortasında sizi öyle bir şaşırtıyor ki bir süre olayları bağdaştıramıyorsunuz. Anlattığı olayın gidişatını tamamen değistiriyor. Öncesiyle sonrasını birleştiremiyorsunuz. Bir ara saçmaladığını düşünseniz de daha sonra böyle bağdaştırdığından dolayı hayranlık dahi duyuyorsunuz... Fredrik' in iç dünyasına hücum ediyorsunuz.

İlk başta Fredrik anlattığı için ve Sarai ile Victor arka planda kaldığından dolayı hayal kırıklığına uğrasam da sonrasında Fredrik'in ağzından olayları dinlemek beni kitaba bağladı. Yazar bu kitapta biraz daha Sarai'nin ilk kitaplarda yaptığı saçmalıkları tekrarlatmayarak Sarai'yi sevdirmeye çalışmış. Fakat yine bile Sarai'ye tam olarak alışamadım. Fredrik ise en az Victor kadar kendini sevdirdi. Acımasız bir katilin kalbini ve zihnini bize tanıttı. Ve bir katilin aşkına bağlılığını muhteşem bir şekilde anlattı...

Fredrik de diğer kararkterler gibi karanlık bir geçmişe ve hayata sahip. Hiçbir zaman aşka inanmıyor. En azından kendisi gibi bir kadın olan Seraphina ile karşılaşıncaya kadar... Seraphina'da gücü ve aşkı tadıyor. Seraphina onu değiştiriyor. Ancak bir gün kayıplara karışıyor... Fredrik ise yıllarca Seraphina'yı bulmaya çalışıyor. Onu Seraphina'ya götürecek tek şey ise hafıza kaybı yaşayan Cassia adındaki masum kadın... Fredrik Cassia'nın olanları ve geçmişi hatırlaması için elinden geleni yapıyor... Tek umudu Cassia... Fakat Fredrik Seraphina'yı bulmak için çıktığı yolda akıl almaz bir çıkmaza sürükleniyor...

Yine muhteşem bir kitap olduğunu belirterek kesinlikle tavsiye ediyorum... Kan, dehşet ve acımasızlıkla dolu harika bir kitap daha...
400 syf.
·10/10
Vaavvv tek kelime ile acaipti. Fredrik sen nasil sayko idin yafs. Kitap beni cok sasirtti. Serinn 3.kitabi en begendigim oldu dierlerini bilmiorum ama 3 fena size duyrulur okurken akliniza mukayyet olun :)
Bu kitapta Fredrikin saykoluklarini ve eşini aramasini okuyorz. Yani spo weririm ya o yuzden anlatmak istemiorum. Bir an once elinize aliniz ve okuyunz tek diyebilcgm bu :)
400 syf.
·10/10
"...Hayatımın her günü, karanlık kalbime işkence eden acıyla savaşıyordum. Asla bitmeyeceğini bildiğim bir acıyla... Onsuz olmanın acısı... Yalnız olmanın acısı..."

Okurken ara ara gözlerim doldu. Kelimenin tam anlamıyla şahaneydi. İlk iki kitap sadece sarai ve victor'u anlattığı için üçüncü kitaba başlarken biraz isteksizdim. Ama okumaya başladıkça 4 saate bitirebildiğim bir kitap oldu. Kesinlikle herkesin okuması gereken bir seri.


"Benim güzel kuğum...
Kurtarıcım ve felaketim..."
400 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Fredrik ve Seraphina beraber dopdolu iki sene geçirmiş ve aşkın en karanlık halini tatmıştır. Fakat bir gün Seraphina Fredrik'e ihanet edip onu geride bırakıp kayıplara karışır.

Ama Fredrik Seraphina'yı bulmaya kararlıdır. Fredrik'in elindeki tek koz ise Cassia adında,hafıza kaybı yaşayan masum bir kızdan başkası değildir. Fredrik'in Cassia'nın yaşananları hatırlaması için çabalamaktan başka şansı yoktur. Ve bu esnada hiç umulmadık olaylar yaşanır ve Fredrik kendini türlü çıkmazın içinde bulur.

Serinin bu kitabı yan karakter olan ve Çakal lakabıyla bilinen işkence uzmanı Fredrik'in ağzından onun hayatını ve olaylara bakış açısını anlatıyor. Ancak bu karekteri okurken kendinizi şartlamayın çünkü şok olacağınız olaylar olucak seri mükemmel devam ediyor sürekli daha heyecanlı daha macera dolu oluyor mutlaka okuyun ve okutun
400 syf.
Ilk iki kitaba göre en güzel kitap kesinlikle buydu. Serinin ilk iki kitabını sıkılarak okumama rağmen bu kitap beni hiç sıkmadığı gibi içine daha çok çekti.Bu kitabın anlatımı daha güzel ve akıcıydı .Fredrik'i Izabel kitabından tanıyoruz bu kitapta ise tamamen Fredrik'e odaklanmis yazar ve Fredrik'in yaşadığı şeyler benim daha çok ilgimi çekti.Yazar ara ara ters köşeleriyle şaşirttı.Bu kitabi gercekten çok çok beğendim öbür kitaplardan bağımsız okuyabilirsiniz bence.
400 syf.
·3 günde·10/10
Bu kitapta yazar ilk iki kitaptan tanıdığımız Fredrik'in hikayesini anlatıyor. Şunu söyleyebilirim ki ilk iki kitaptan çok ama çok iyiydi. Zaten okuduğum çoğu yorumlarda Fredrik'in çokça sevildiğini ve bu kitabın serinin şuanlık en iyi kitabı olduğunu görmüştüm.
Bende bu yorumlara katılıyorum. Fredrik kesinlikle Victor'a oranla daha çekici ve daha bir katil.Daha bir katil nasıl oluyor derseniz daha ölümcül yani
Kitabın ana kurgusu Fredrik'in bu hale nasıl geldiği ve karısı Seraphina'dan öç almak istemesi üzerine kurulu.
Yazar ilk kitaplara göre kurgu ve yazım dili konusunda kendini epey geliştirmiş. Bu kitapta oldukça net bir şekilde belli oluyor. Üstelik 'katiller çetesi' deyince serinin diğer kitaplarının yorumlarında da bahsettiğim gibi insan kanlı şeyler bekliyor ki yazar bunda kesinlikle o kanın hakkını vermiş. Fredrik tam bir psikopat.Çakal lakabının hakkını vermek dışında daha çok psikopat lakabının hakkını verebilir bence
Kurgusu ise diğer kitapların kurguları nasıl göre çok ama çok iyi. Beklenmedik olaylara yer verilmiş okurken epey şaşırıyoruz. Öyle durağan bir kitap değil. Şahsen ilk iki kitapta bazı noktalarda sıkılmıştım. Bunda pek sıkılmaya vaktim olmadı oldukça olaylı ve merak ediciydi. Bazı olaylar tahmin edilebilir olsa da okurken bu beni sıkmadı. Rahatlıkla bir günde bitirilebilecek düzeyde bir kitap olduğunu düşünüyorum. Diğer kitaplar ortalama olsa da bu kitap kesinlikle ortalamanın üstündeydi. Tavsiye ederim
400 syf.
·Beğendi·10/10
Dikkat Spoi!
Selammmmm.Bugün sizlere katiller çetesinin 3. Kitabı olan Kuğu ve çakal hakkındaki yorumlarımı aktaracağım..Öncelikle bu seri beni inanılmaz etkiledi,öyle ki bu kitap elime geçer geçmez bitirdim.Bu kitapta 2.Kitabımızda kadroya dâhil olan Fredrik ele alınıyor.Fredriği zaten 2.Kitapta çok sevmiştim ama bu kitapta daha da bi sevdim.Konusuna değinecek olursam Fredrik ve Seraphina aşkın en karanlık halini tadıyorlar.Adeta bir yapbozun iki parçası gibi birbirlerini tamamlıyorlar.Fakat Seraphina Fredrik'i geride bırakarak kayıplara karışıyor ve ardından gelişen binbir olaydan sonra Fredrik kendini büyük bir çıkmazın içinde buluyor.Seraphina'yı bulmasının tek olanağı ise Cassia adında hafıza kaybı yaşamış masum bir kız...Böyle yazıyorum fakat en büyük şaşkınlık yaratan cümleyi yazmayacağım ki okuyacaklar da benim kadar zevkle okusun ve şaşırsın.Tekrar söylemek gerekirse bu kitap gerçekten mükemmell..Buraya kadar okuyan herkese teşekkür ederim.Kitapla kalın,hoşça kalın...
400 syf.
·6/10
Bence seride okumaya değer tek kitap Kuğu ve Çakal... Psikolojik yönüyle ve olay örgüsüyle kesinlikle serinin diğer kitaplarından ayrılıyor. Arka kapak yazısından dahi olayı çözmek mümkün olsa da bence kitabın iyi olduğu nokta gizem değil aşk ve gerilim kısmı. Özellikle finali sevdim.
"Geçmişim beni şekillendirmişti, beni ezik bir kalbi ve ölü bir ruhu olan bir canavara çevirmişti."
J. A. Redmerski
Sayfa 116 - Ephesus Yayınları
"Seraphina başından beri haklıydı. Âşık olmak zaten ölmek demekti çünkü aşk insanı er ya da geç öldürüyordu."
J. A. Redmerski
Sayfa 214 - Ephesus Yayınları
Bir köpeğin koklaması gibi birinin kanındaki kö­tülüğü koklamak mümkün müydü acaba?
Benim kanım da onunki gibi iğrenç kokuyor muydu
mesela?

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Kuğu ve Çakal
Alt başlık:
Katiller Çetesi #3
Baskı tarihi:
Şubat 2017
Sayfa sayısı:
400
Format:
Ciltli
ISBN:
9786059232760
Kitabın türü:
Orijinal adı:
The Swan and The Jackal
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ephesus Yayınları
Baskılar:
Kuğu ve Çakal
The Swan and the Jackal
“Muazzam bir kitap daha” – The Book Enthusiast

“Kesinlikle çok çarpıcı. Beklentilerimin çok ötesinde.” -Nikki Arivel Larazo

“Başından sonuna kadar harikaydı. Bir sonraki kitabı dört gözle bekliyorum.” -Catherine Duffy

Fredrik Gustavsson hiçbir zaman aşka inanmamış ve kimsenin karanlık hayatını kabul edebileceğini düşünmemiştir.
Ta ki en az kendisi kadar tekinsiz Seraphina’yla karşılaşana dek...
Fredrik ve Seraphina beraber dopdolu iki sene geçirmiş ve aşkın en karanlık halini tatmıştır.
Fakat bir gün Seraphina Fredrik’i geride bırakıp kayıplara karışır.

Gelgelelim Fredrik Seraphina’yı bulmaya kararlıdır. Fredrik’in elindeki tek koz ise Cassia adında, hafıza kaybı yaşayan masum bir kızdan başkası değildir.
Fredrik’in Cassia’nın yaşananları hatırlaması için çabalamaktan başka şansı yoktur. Ve bu esnada hiç umulmadık olaylar yaşanır ve Fredrik kendini türlü açmazın içinde bulur.

Katiller Çetesi’nde macera Sarai ve Izabel’in ardından devam ediyor, gerilim iyiden iyiye tırmanıyor.
Kuğu ve Çakal J.A. Redmerski’nin dünya çapında büyük yankı uyandıran serisinin üçüncü kitabı.

Kitabı okuyanlar 482 okur

 • Nisa
 • marie
 • Tuğba Yermez
 • ceren çakır
 • Kezban Sıtkı
 • Doğan Aydın
 • Burcu ünal
 • ceyda cebeci
 • Fatma Karagöz
 • Selin Tornacı

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%7.2
14-17 Yaş
%36.2
18-24 Yaş
%21.7
25-34 Yaş
%21.7
35-44 Yaş
%8.7
45-54 Yaş
%4.3
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%96.7
Erkek
%3.3

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%42.8 (89)
9
%16.8 (35)
8
%19.2 (40)
7
%11.1 (23)
6
%3.8 (8)
5
%1.9 (4)
4
%1.9 (4)
3
%1 (2)
2
%0.5 (1)
1
%1 (2)