Kükreyen Mağara

7,5/10  (12 Oy) · 
32 okunma  · 
9 beğeni  · 
626 gösterim
Susan Thorton, üniversite öğrencisiyken sevgilisinin Kükreyen Mağara olarak da bilinen bir kireçtaşı mağarasında dört arkadaşı tarafından hunharca öldürülüşüne tanık olur. Olayı izleyen birkaç yıl içinde dört suçlu çeşitli sekilerde ölür.

Aradan on iki yıl geçmiştir. Ciddi bir trafik kazası geçiren Susan, komadan çıktığında belleğinde bazı boşluklar vardır. Hastane koridorlarında rastladığı dört ayrı insanın sevgilisinin katilleri olduğu fikri, onu dehşete düşürüp nekahat dönemini hızla kabusa dönüştürür. İlk önce çıldırdığını düşünen Susan, ölülerin dirilebileceğine ihtimal vermez ve akıl sağlığına dört elle sarılır. Ama maruz kaldığı şiddet hızını kesmeyince, Susan hayatı pahasına da olsa tehlikenin kaynağını bulmaya çalışır.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2006
 • Sayfa Sayısı:
  336
 • ISBN:
  9789751024831
 • Orijinal Adı:
  The House Of Thunder
 • Çeviri:
  Belkız ( Çorakçı ) Dişbudak
 • Yayınevi:
  İnkılâp Kitabevi
 • Kitabın Türü:
Emre Şeyda 
24 Nis 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

Bir solukta okuduğum ve sonunu aşırı merakla beklediğim bir roman oldu. İtiraf etmeliyim Koontz romanlarında en merklandığım kitap bu oldu. Bu yüzden de 2 günde bitti. İçindeki gerilim ve gizem had safhada iken barındırdığı esprilerle de gerilim dozunu azaltan bir yapısı var. Karakterler çok iyi oluşturulmuş ve gizemi de bir o kadar sağlam. Kesinlikle okunulması gereken bir Koontz kitabı olarak görüyorum.

Uğur D. 
 12 Nis 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Roman boyunca hem merak edip hem heyecanalarak hem de kaliteli espiriler ile bol bol güldüm. Koontz'un ilk devre romanlarından olan bu eser bana göre Koontz'un en iyi romanlarından biri.