Kul Peygamber

10,0/10  (1 Oy) · 
4 okunma  · 
2 beğeni  · 
610 gösterim
Yüce bir ahlak üzere olan Hz. Peygamber, kendi ifadesiyle güzel ahlakı tamamlamak için gönderilmiştir. Örnek olarak sunduğu hayat tarzı ise onun sünnetini oluşturuyordu. İnsanlık, artık iyi ile doğruyu, güzel ile çirkini, onun penceresinden bakarak, vahşi bir dünyadan medeni bir dünya kurmuş, zulüm ve ahlaksızlıklarla dolu bir toplumdan "asr-ı saadet"e damgasını vuran altın nesiller yetiştirmiştir.

Mustafa Karataş, Kul Peygamber adlı kitabıyla Hz. Peygamber'in ahlakıyla ahlaklanmamız için bizlere paha biçilmez bilgiler veriyor. Zira buhranlarla kıvranan günümüz dünyasında O'nun ahlakına ve "sünnet"ine dün olduğundan çok daha fazla ihtiyaç bulunmaktadır.
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  208
 • ISBN:
  9786050804607
 • Yayınevi:
  Timaş Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 1 Alıntı

Resulullah ( SAV ) efendimiz " Herhangi bir amir müslümanların işini üzerine alır da onların iyiliğine çalışmazsa müslümanlarla birlikte cennete giremez. " buyurmaktadır. İşte bu korku ve inançla hasır üzerinde yatmıştır. Resulullah ve onun raşit halifeleri bu duygu ve düşünce ile gece yarıları uyumayıp halkın halini araştırıp Allah korkusundan gözyaşı dökmüşlerdir.
Bu mesuliyet duygusuyla Hz. Ömer "Kenar-ı Dicle'de bir kurt aşırsa bir koyunu, gelirde adl-i ilahide sorarlar Ömer'den onu" diyerek tarihe adalet güneşi olarak geçmiştir. Ve hep kaçmışlardır başkanlıktan, reislikten; olmak için değil olmamak için birbirleriyle yarışmışlardır.

Kul Peygamber, Mustafa Karataş (Sayfa 156 - Timaş)Kul Peygamber, Mustafa Karataş (Sayfa 156 - Timaş)