Kültür Hayatımız

7,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
1 beğeni  · 
331 gösterim
Kültür hayatımız çeşitli etkilerle oluşmaktadır. Sosyal siyasi ve iktisadi olaylar estetik gelişmelerle kültürel değişmeleri yönlendirmektedir. Tarihi mirasımız sanat ve edebiyat eserlerimizde ister istemez kendini göstermekte kimliğimize şekil vermektedir. Yeniliğin ve geleneğin ilk anda göze çarpmayan ortak motifleri kültür hayatımızın dinamikleri olmaktadır.
Edebiyat Geleneği'nden beri kültür ve sanat hayatımızın temel meseleleri üzerindeki görüşlerini kitaplaştıran Mustafa Miyasoğlu eserlerinin ortaya çıktığı zemini anlatan Devlet ve Zihniyet ile Muhacir adlı kitaplarında ested bir düşünür tavrına sahiptir. Roman Düşüncesi ve Türk Romanı adlı kitabı ise teorik görüşleri yanında tesbit ve teklifler de ortaya koyar.
Kültür Hayatımız'da sanat ve edebiyat konulan yanında kimlik ve üslup meseleleri ile kültür politikaları da tartışılıyor. Dört ana başlık altında düzenlenen kitapta bir romancı dikkatiyle kültür hayatımızı tasvir eden ve ested bir tavırla teklifler getiren Mustafa Miyasoğlu'nun hepsi birer sohbet tarzındaki yazılarını zevkle okuyacaksınız.
 • Baskı Tarihi:
  1999
 • Sayfa Sayısı:
  190
 • ISBN:
  9789753382939
 • Yayınevi:
  Akçağ Yayınları
 • Kitabın Türü: