Kum Kurdu 1

8,5/10  (8 Oy) · 
12 okunma  · 
7 beğeni  · 
1.130 gösterim
Zackarina anne babasıyla birlikte deniz kıyısında bir evde yaşıyordu. Bir gün yalnız başına sahile indi ve orada eşi benzeri olmayan biriyle karşılaştı: Kürkü altın gibi parıldayan, vahşi ve güzel Kumkurdu'yla...

Åsa Lind'in, Zackarina ile Kumkurdu'nun müthiş dostluğunu anlattığı hikâyecikleri büyüleyici, eğlenceli, meraklı ve eşsiz.
Kumkurdu'yla tanışmak gerçekten büyük bir şans!

- Evren her şeydir, dedi Kumkurdu. Var olan her şey! Burada ve şimdi, o zaman ve orada. Aydınlık ve karanlık, galaksiler ve yıldızlar, gezegenler, kuyrukluyıldızlar, trampetler ve
kartallar ve ayılar ve bazen, bir pantolonun cebinde duran tozlu, kırmızı şekerlemeler.
- Benim biraz önce yuttuğumdan mı? dedi Zackarina. O da mı evrenin bir parçasıydı?
- Elbette! dedi Kumkurdu. O da evrenin bir parçasıydı. Sen de Zackarina, sen de evrenin bir parçasısın.
- Ben mi? Gerçekten mi? dedi Zackarina.
Kumkurdu yalnızca gülümseyip başını salladı. Ve kısacık bir an, bütün evren onun altın sarısı gözlerinde parladı. Zackarina kendini hafişemiş hissetti. O kadar mutlu olmuştu ki, eve neredeyse uçarak gitti.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2011
 • Sayfa Sayısı:
  104
 • ISBN:
  9789758859962
 • Çeviri:
  Ali Arda
 • Yayınevi:
  Kanat Çocuk Yayınları
 • Kitabın Türü:
Gulan 
09 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Harika bir cocuk kitabi. Oyle ki cocuklariniza okuyabileceginiz kitaplarin basinda gelir kanaatimce. Harika bir düşün dunyasinin kapilarini aciyorsunuz kitabin kapagini cevirir cevirmez. Cocuklara sorgulamayi, arkadasligi, hayal etmeyi, eglenmenin yollarını anlatirken ebeveynlerine de onlari daha iyi taniyabilme olanagi sagliyor. Cocuk sahibi iseniz mutlaka cocuklarinizla zackarinayi ve onun kendisi gibi harika dostu olan kumkurdunu tanistirin. Ama cocuk kitaplari okumak icin illa cocuk sahibi olmak gerekmiyor. Bence herkes arada cocuk kitaplari okuyup kaybettigi hayal dunyasina bir göz atabilir. Buyurken neler kaybettigimizin de farkina varabiliriz boylelikle. Kumkurdu'nu cok seveceksiniz .

Hibisküs 
05 Şub 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · 6/10 puan

Hikayemizde Zackarina adlı küçük bir kızımız var. Zackarina ve ailesi sahilde küçük bir evde yaşıyorlar ve normal olarak sık sık sahile iniyorlar. Özellikle de Zackarina. Bir gün sahile indiğinde Kumkurdu ile tanışıyor ve arkadaş oluyorlar. Zackarina ailesiyle ne zaman bir sorun yaşasa ya da canı sıkılsa Kumkurdu'nun yanına gidiyor ve aralarında çok hoş sohbetler geçiyor.
Bu seri çocuk kitabı olarak geçiyor ama ben çocukları sıkacağını düşünüyorum. Ben bile bazı yerlerinde ne yazık ki sıkıldım. Daha büyük umutlarım vardı ama kitap yine de çok tatlıydı :)

Yağız Kağan TAŞYIKAN 
10 Haz 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

3. ve 4. sınıflara uygun bir kitap. Her hikaye çocuğun yaşantısından alınmış, kendisini bulabileceği ve yol gösterecek hikayelerden oluşuyor. Anlatım sade ve etkileyici. Severek okuyacakları hikayeler. Bir büyük olarak zevkle okudum ve çocukluğumdan bir şeyler buldum. Resimler kitabı yansıtır şekilde çizilmiş. Kesinlikle çocuk kütüphanelerinde bulunması gereken bir kitap.

ozge 
22 Oca 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Zackarina deniz kenarında yaşayan küçük bir kız ve sahildeki hayali arkadaşı kumkurdu ile maceralarını anlatan seri bir kitap. İçindeki kısa öyküler çocukların ilgisini çekecektir.

Kitaptan 3 Alıntı

"Eğer insan görülmek istemiyorsa bir şeyin arkasına saklanır," dedi Kumkurdu. "Bir çalının veya bir kapının. Ya da bir sürü gevezeliğin, lafın."

Kum Kurdu 1, Asa Lind (Sayfa 72 - Pegasus)Kum Kurdu 1, Asa Lind (Sayfa 72 - Pegasus)
Hibisküs 
03 Şub 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

''Elbette çalışıyorum,'' dedi Kumkurdu. ''Deliler gibi çalışıp kendimi yıpratıyorum. Neredeyse çalışmaktan canım çıkacak.''
''Ama hiçbir şey yapmıyorsun ki,'' dedi Zackarina.
''Aynen söylediğin gibi,'' dedi Kumkurdu. Hiçbir şey yapmıyorum. Benim işimin adı 'hiçbir şey' ve dünyanın en ağır işi.''

Kum Kurdu 1, Asa Lind (Sayfa 15)Kum Kurdu 1, Asa Lind (Sayfa 15)
Hibisküs 
03 Şub 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

''Karanlık sen nasıl istersen öyle olur,'' dedi Kumkurdu. Yeni doğan ay gibi hafifçe ışıdı.
''Ne demek istiyorsun?'' dedi Zackarina.
''Demek istediğim, eğer karanlıktan korkarsan,'' dedi Kumkurdu, ''o zaman tehlikeli olur. Ama karanlığı sevme cesareti gösterirsen, o da seni sever.''

Kum Kurdu 1, Asa Lind (Sayfa 102)Kum Kurdu 1, Asa Lind (Sayfa 102)