Kumrunun Gördüğü

6,0/10  (1 Oy) · 
4 okunma  · 
0 beğeni  · 
468 gösterim
"Annem de görmüş babamı. Ağlayıp gözlerini perdeye silmiş. O leke kaldı orada. Ortası koyu, kenarlara gittikçe duman gibi açılıyor. Bilmiyorlar bunu. Acıdan leke çıkmaz. Acı zaten yerinden kalkmaz. Taş ve dağdır. Taşları üst üste dizip üzerine toprak, toprağa da ağaç ve zeytin, ot, böcek koyarsan dağ olur. Perdeden yayıldı bütün eve leke. Duvarlara kirli damar attı. Çatallarının ucu parçalanıp dağıldı. Tavan doldu, damlayıp halıların üzerinde birikti. Katı kuleler oldu odalarda. Divan örtüsüne bulaştı. İçi saman dolu kalıp gibi sert duran yastıklarımız kirlendi. Koştum, gördüm."

Ahmet Büke, yeni öykü kitabı Kumrunun Gördüğü'yle Can Yayınları'nda. Büke, daha önce yayımlanan kitaplarıyla edebiyat dünyasının beğenisini kazanmış, kendi sesini, çizgisini oturtmuş bir öykücü. Yapıtlarında kendine özgü, akıcı, şiirli, esprilerle dolu bir dil kullanıyor; yakından tanıdığı, iyi bildiği çevrelerin hikâyelerini anlatıyor. Bu güzel öyküleri okurken samimi, kendi halinde yaşayan insanların sesini duyacaksınız.
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2010
 • Sayfa Sayısı:
  184
 • ISBN:
  9789750711787
 • Yayınevi:
  Can Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 1 Alıntı

Denge bozuklugu, goz bozukluklari, kaslarda istemsiz kasilmalar, hafiza kaybi, ogrenme ve bellege kayit bozuklugu, el ve ayaklarda uyusma ve yanmalar, yanan ayak sendromu gibi yakinmalar. İleri derecelerde beyinde hucre olumune bagli olarak kalici hafiza kaybi ve kayit bozuklugu, unutkanlik, yurume bozuklugu, kendi basina hareket edememe ve hatirlayamama.

Kumrunun Gördüğü, Ahmet BükeKumrunun Gördüğü, Ahmet Büke