Kupa Altılısı (Hearts Serisi 1)

·
Okunma
·
Beğeni
·
1.487
Gösterim
Adı:
Kupa Altılısı
Alt başlık:
Hearts Serisi 1
Baskı tarihi:
Mart 2016
Sayfa sayısı:
416
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055016807
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Six Of Hearts
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yabancı Yayınevi
Öne çıkın ve Jay Fields'la tanışın. İllüzyonist. Mentalist. Hilebaz. Ben üçgenler halinde düşünürüm, siz düz çizgiler halinde. Ben masayı gösteririm ve sizi bunun bir sandalye olduğuna ikna ederim. Göz yanılsaması, el çabukluğu, hedef şaşırtma. Ben kandırırım ve dolandırırım. Ama en önemlisi, iyi bir gösteri sergilerim. Bütün dünya benim birini öldürdüğümü düşünüyor ama yanılıyorlar. Sabredin. Hepsi planın bir parçası. İstediğim şey intikam. Kendim için, onun için. Altımız için. O beni hatırlamaz ama her şeyin sebebi o. Bütün bunların sonundaki ödül. İrademe sahip olabilirsem tabii. Belki de ufak bir kaçamak yaparım, ufacık. Haydi, bir kart seçin. İçeri gelin ve şovu izleyin. Ellerime bakın. O kadar dikkatli bakarsınız ki görmeye odaklanmışken gerçekleşen şeyleri fark edemezsiniz. Dünyanızı orada, sahne ışıkları altında yıkacağım. Müdahale etmek için çok geç olana dek beni fark etmeyeceksiniz bile. Tek bir kalbim var ve büyük planımı başarıyla tamamladıktan sonra kalbimi ona teslim edeceğim. Arkanıza yaslanıp rahatlayın ve onun, hikâyemizi anlatmasına izin verin. Olağanüstü bir yolculuğa çıkmak üzeresiniz.

"Bu kitap sizi etkileyecek! Cosway'in karakterleri arasındaki gerilim sayfalardan taşıyor."
-A. Meredith Walters, New York Times çoksatan yazarı-

"Okuru şaşkına çeviren sonuna bayıldım."
-Penny Reid-

"Bazı yazarların kalemleri beni büyülüyor, çünkü onların yarattıkları dünyayı görebiliyor, o dünyanın seslerini duyabiliyor ve yüreklerinde hissettiklerini yaşayabiliyorum."
- Marie Hall, New York Times çoksatan yazarı-
(Tanıtım Bülteninden)
416 syf.
·10/10
Okumayanlar arka kapak yazısını okumadan başlayın ve eğer cinsel içerik sevmiyorsanız başka şeyleri tercih edebilirsiniz. Kitaptaki aşk beklemediğim kadar iyiydi. Vıcık vıcık aşk sevmeyenler, ağırlık sevenler ve yavaş ilerleyişi sevenler buraya lütfen. Kesinlikle pişman olacağınızı düşünmüyorum. Bende yürek var, Jay'i kaldırabilirim diyorsanız eğer iyi eğlenceler.
416 syf.
·3 günde·Beğendi·7/10
İllüzyonisler her zaman dikkatimi çeker. Bu nedenle bu kitaba büyük beklentilerle başladım. Ama sihirbazlık gösterileri biraz azdı benim için. Daha çok aşk ve intikam ön plandaydı. Yalın bir dli olduğu için hemen okunabilir. Ancak yetişkinlere göre ögeler içerdiği için herkese uygun bir kitap değil. Yine de okurken sıkılmadım ve son 50 sayfası oldukça heyecanlıydı.
416 syf.
·1 günde·10/10
Ahh
MÜKEMMEL
MÜKEMMEL
mükemmeldi. Aşık oldum hayran kaldım çıldırdım ve Jay ah Jay o kadar sıradan ama bir o kadar da farklı bir insandın ki seni hangi değerlendirme sırasına koyacağımı şaşırdım. Kitabın kapağını beğenmedim daha güzel bir şey olabilirdi ama en uygun kapakta bu gibi görünüyor ama kesinlikle daha iyisi olabilirdi. Mathilda karakteri benim çok çok beğendiğim bir karakter oldu. Çekinkenliği, insana yaklaşımı esprileri kesinlikle mükemmeldi ve sanırım kitapta sevmediğim yer yok. Bayıldım ya mutlaka oku mutlaka ama cinsel içerikli sahneler evet vardı cinsel imalar? Evet vardı ama ben okuduğum romanlardan sonra daha çok bekliyordum ama yoktu.
416 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Bu kitabı kapağına hayran olarak - ki bu çok büyük bir hataydı- ve sonradan kim olduğunu öğrendiğim bir fuar görevlisinin önermesiyle kitap fuarında almıştım. Almadan önce incelemelerini okuduğumdan çerezlik bir kitap olduğunu biliyordum ve bunu göze alarak başladım ve beklentimiz yüksek tutmadım. Bunun sonucu olarak bir günde bitirdiğim kafa dağıtmalık bir kitap oldu.
Kitabın konusuna kısaca değinecek olursam; bir ilizyonist var: kendisi ultra yakışıklı, klişe sayılabilecek bir genel romantik erkek tipi. Bu adam bir dava için asıl kızımızın çalıştığı hukuk bürosuna geliyor ve orada tanışıyorlar. Sonra devam ediyor bunların ilişkileri bir şekilde. Ana tema bu. Kendinize illüzyon numaraları dışında bir şey katmak istiyorsanız hiç dokunmamanız gereken;eğer kafa dağıtacağım işte bulutların üzerinde uçmak istiyorum diyorsanız tam sizlik bir kitap.
Dili sade ve sokak ağzı da kullanılmış. Birkaç yanlış yazıma rastladım. Ve klişe cümleler denk geldi çok. Çıldıracaktım yani bir ara :D Onun dışında idare ederdi yaani...
416 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Bu ayın enlerinden. Son sayfaya kadar kendisini merak ettiren, yer yer beyin yakan, güçlü duygularla harmanlanmış, son derece keyifli bir kitaptı. Bazı olaylar fazla uzatılmış fakat yine de oldukça tatmin edici. Jay'in zekasına hayran oldum.

Jay Fields, dünyaca ünlü illüzyonist. Keskin zekası, inanılmaz el çabukluğu ile birleşip, insan okuma özelliğiyle harmanlandığında son derece tehlikeli bir adam. Tek bir amacı ve her şeyin tek bir sebebi var intikam... Ve bu intikamı almayı kendinden başka biri içinde istiyor bu noktada aşk devreye giriyor.
Matilda babasının küçük hukuk firmasında çalışırken karşısına çıkan Jay'den daha ilk görüşünde etkileniyor. Jay'in oldukça büyük bir dergiye açmak istediği dava Matilda'nın babası için çok büyük bir iş olsa da kabul etme konusunda kararsız kalıyorlar. Fakat hesaba katmadıkları bir şey var o da Jay'in istediği şeyi her zaman elde ediyor oluşu... Buna Matilda'da dahil. Kötü adamlar, hain planlar, eski defterler bir bir ortaya çıkarken tüm bunların gölgesinde aşk yaşamak cesaretten de öte.

"Owen'la çıkmanı istemiyorum."
"Neden?"
"Stuart gibi götlerle dans etmeni de istemiyorum!"
"Neden?" diye sordum tekrar fısıldayarak.
"Çünkü sen benimsin."
416 syf.
·1 günde·10/10
Kitabın kapağını gördüm bir de arka kapak yazısını okuyunca kesinlikle okumalıyım dedim. İllüzyonistler dikkatimi çeker hep ama bir şeyi sürekli merak etmeyi sevmiyorum fakat illüzyonun numarasını öğrenince de hiç bir çekiciliği kalmıyor. Böyle karışık duygular işte djkdkld. Kitapta da öyle çok fazla illüzyon sahneleri yoktu, sırrı açıklanan da iki tane numara vardı zannımca.
 Kitabın yazı dili sadeydi, çabucak okuyup bitirdim. İçeriğinde aşk da, intikam da, cinsellik de her şey dozundaydı bence. Sıkmıyordu yani. Zaten Jay iyi bir tiplemeydi. Mathilda biraz özgüvensizdi bunu sevmedim.
 Güzel, çerezlik bir kitaptı. Okuyun derim
416 syf.
·Puan vermedi
Öncelikle konuya gelelim. Jay bir ilizyonist( sihirbaz denmesinden hoşlanmıyor), Matilda ise babasının hukuk firmasında sekreter olarak çalışıyor. Bu iki gencimizin yolları Jay'in bir gösterisinden sonra gösteride rol alan adamın eve gidip kalp krizinden ölmesiyle kesişiyor. Çünkü herkesi mahvetmeyi seven bir gazeteci olan Una Harris gazetede bir makale yazıyor ve Jay' in işleri sıkıntıya giriyor. Bu nedenle Matilda'nin babasından davayı almasını istiyor ve bir yolunu bulup Matilda'nın ve babasının yaşadığı eve taşınıyor. Onlara kendini sevdiriyor. Ama acaba her şey gerçekten de göründüğü gibi mi ? Kitap inanılmaz sürükleyiciydi ve okurken çok keyif aldım. İçerisinde bir çok gönderme vardı (okuyunca fark edersiniz zaten). İyi ki almışım dediğim kitaplardan biri. @yabanciyayinlari iyi ki bu kitabı çevirmiş ve kütüphaneme katmamı sağlamış. Çok teşekkürler . Şiddetle bir an önce okumanızı tavsiye ediyorum.
416 syf.
·1 günde·8/10
Bitti, keyifli bir seyirdi. Bol bol tebessüm ettirdi. Biraz yetişkin içerikli. Şaşırtan bir durum yok ama güzeldi. Kurgusunu sevdim. Yakışıklı, seksi, çekici bir illüzyonistimiz var. Kendisine sihirbaz denmesinden hoşlanmıyor. Bir türlü ilişki yaşayamamış bir kızımız var, babasının yanında sekreterlik yapıyor ve bu ikilinin yolları kesişiyor. Tutkulu bir aşk başlıyor ama kavuşmalarına engel olan bir şeyler mevcut. Başrol illüzyonla uğraştığına göre göz yanılmasına hazır olun bence :)
Normal şartlar altında kitapları yarım bırakmayı gerçekten sevmiyor ve beğenmediğim kitaplar söz konusu bile olsa bitirmeye gayret ediyorum. Lakin bu kitaba daha fazla tahammül edemeyeceğim. Kitabı mentalist ve ilizyonist bir adam söz konusu olduğu için büyük bir hevesle almıştım. Ancak okurken yazarın ne ilizyonistlerin düşünme şekline ne de en ufak bir kart oyununa bile hakim olmadığını görüyorsunuz. Belli ki kendisi de durumun farkında çünkü olayları adamın anlatımı ile değil ona âşık olan kızın gözüyle görüyoruz. Haliyle mesele yalnızca aşk ile sınırlı kalıyor. Her sayfada cinsellik kokan, bel altı espriler yapılan garip bir ilişki üzerinde duruyor yazar. Kurduğu bile kesin olmayan konu ara ara su yüzüne çıksa da detaya girilmiyor.

Düzelir dedim, atlayarak okuyup bitirmeyi bile denedim ama yok yani, olmuyor.

Tavsiye etmiyor, paranızı ziyan etmeyin diyerek susuyorum.
Çocuklukları çalınmış olanlar için. Yaşınız kaç olursa olsun,çocukluğunuzu geri almak için geç değildir. İnanılmaza inanın,çünkü içinde yaşadığımız bu dünya bir sihir.
Jay direksiyonu tutarken yumruklarını sıktı resmen ve bana bakmadan cevap verdi. "Ben neyim Matilda?"
"Iıı, bilmem..."
"Mesleğim ne?"
"İllüzyonistsini."
"Doğru, peki illüzyon nedir?"
Bir saniye duraksayıp cevap verdim. "Gerçek olmayan bir şey?"
"Aynen. Ortalıkta gezen deliler seni neye inandırırsa inandırsın, benim yaptığım her şey bir numara. El çabukluğu, hedef şaşırtma, göz yanılsaması. Ben masayı gösteririm bunun bir sandalye olduğuna insanları ikna ederim. Ama günün sonunda masa yine masadır..."
L. H. Cosway
Yabancı Yayınları
Onunla olmak mı istiyorsunuz yoksa onun kendisi mi olmak istiyorsunuz, karar veremeyeceğiniz türde birisiydi Jay.
"İnanılmaz bir insansın," diyerek başımı iki yana salladım ama gülümsüyordum.
"Dün gece de öyle demiştin," diye ekledi.
"Demedim."
"Belki demedin ama ikimiz de öyle düşündüğünü biliyoruz."
Hepimiz kusursuz insanı arama suçunu işleriz ama hiçbir zaman durup da kendimizin ne kadar kusurlu olduğunu irdelemeyiz.
"Hapishane nasıl bir yer?"
"Şiddetin Tanrı olduğu ve sürekli sıradaki kurbanı olmayı beklediğin bir dünyaya kilitlenmek gibi."

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Kupa Altılısı
Alt başlık:
Hearts Serisi 1
Baskı tarihi:
Mart 2016
Sayfa sayısı:
416
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055016807
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Six Of Hearts
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yabancı Yayınevi
Öne çıkın ve Jay Fields'la tanışın. İllüzyonist. Mentalist. Hilebaz. Ben üçgenler halinde düşünürüm, siz düz çizgiler halinde. Ben masayı gösteririm ve sizi bunun bir sandalye olduğuna ikna ederim. Göz yanılsaması, el çabukluğu, hedef şaşırtma. Ben kandırırım ve dolandırırım. Ama en önemlisi, iyi bir gösteri sergilerim. Bütün dünya benim birini öldürdüğümü düşünüyor ama yanılıyorlar. Sabredin. Hepsi planın bir parçası. İstediğim şey intikam. Kendim için, onun için. Altımız için. O beni hatırlamaz ama her şeyin sebebi o. Bütün bunların sonundaki ödül. İrademe sahip olabilirsem tabii. Belki de ufak bir kaçamak yaparım, ufacık. Haydi, bir kart seçin. İçeri gelin ve şovu izleyin. Ellerime bakın. O kadar dikkatli bakarsınız ki görmeye odaklanmışken gerçekleşen şeyleri fark edemezsiniz. Dünyanızı orada, sahne ışıkları altında yıkacağım. Müdahale etmek için çok geç olana dek beni fark etmeyeceksiniz bile. Tek bir kalbim var ve büyük planımı başarıyla tamamladıktan sonra kalbimi ona teslim edeceğim. Arkanıza yaslanıp rahatlayın ve onun, hikâyemizi anlatmasına izin verin. Olağanüstü bir yolculuğa çıkmak üzeresiniz.

"Bu kitap sizi etkileyecek! Cosway'in karakterleri arasındaki gerilim sayfalardan taşıyor."
-A. Meredith Walters, New York Times çoksatan yazarı-

"Okuru şaşkına çeviren sonuna bayıldım."
-Penny Reid-

"Bazı yazarların kalemleri beni büyülüyor, çünkü onların yarattıkları dünyayı görebiliyor, o dünyanın seslerini duyabiliyor ve yüreklerinde hissettiklerini yaşayabiliyorum."
- Marie Hall, New York Times çoksatan yazarı-
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 113 okur

  • Sema Yıldız
  • Garde du Ciel
  • sıla
  • Nursena Gökkaya
  • Hilal Taşdemir
  • erva
  • özge
  • İlkim Pınar Saral
  • Zişan
  • Ayşenur

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%0
14-17 Yaş
%20.9
18-24 Yaş
%48.8
25-34 Yaş
%23.3
35-44 Yaş
%7
45-54 Yaş
%0
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%92.8
Erkek
%7.2

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%28.6 (12)
9
%9.5 (4)
8
%19 (8)
7
%11.9 (5)
6
%14.3 (6)
5
%7.1 (3)
4
%2.4 (1)
3
%2.4 (1)
2
%0
1
%4.8 (2)