Kupa Valesi

8,0/10  (45 Oy) · 
99 okunma  · 
33 beğeni  · 
1.601 gösterim
Kupa Valesi'ni bilir misin, doktor? Bilsen iyi edersin.

Morro Körfezi uçurumunda cesedi bulunan genç bir çocuk...

Ölümünün ardında yatan korkunç bir sır ve hayatı pahasına o sırrın peşine düşen bir cerrah...

Adı ayin cinayetleriyle anılan eski bir katil...

Doktor Jay Erlich'in ağabeyi Charlie, yıllar önce büyük bir hata yapmıştır. Ancak sonrasında her şeyi geride bırakarak hayatına devam etmiş ve bir aile kurmuştur. Ne var ki ardında bıraktığını sandığı şeytanlar aslında hiçbir zaman tam anlamıyla kaybolmamıştır.

Geçmişe ait bir gölge çok daha ölümcül bir şekilde dönüyor. Artık hiçbir şey göründüğü gibi değil.

Beni ardında bıraktığında
Fedakârlık etmemi, hazır olmamı söylemiştin.
Bana ihtiyaç duyacaktın çünkü.
Ve işte şimdi hazırım.
Bunu sana ispatlayacağım.
Andrew Gross'un yaşanmış bir olaydan esinlenerek kaleme aldığı bu baş döndürücü romanın her sayfasında nefesiniz
kesilecek.
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2012
 • Sayfa Sayısı:
  440
 • ISBN:
  9789759996543
 • Orijinal Adı:
  Eyes Wide Open
 • Çeviri:
  Bahar Yaldız Çelik
 • Yayınevi:
  Arkadya Yayınları
 • Kitabın Türü:
Meral 
04 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Geçmişte yaşanan olayın yıllar sonra gün yüzüne çıkması ve o olayı bilen tüm insanları teker teker öldürülmektedir. Hepsinde de katil tarafından konulan kupa valesi işareti vardır. Kitabın ismi de buradan gelmektedir :)

Nurhan Işkın 
 30 May 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Kathy ve Jay evliliklerinin yirminci yılını kutlarken, Jay'in erkek kardeşi Charlie'nin eşi Gabriella'da gelen bir telefon ile kutlamaları bölünür. Charlie'nin oğlu Evan intihar etmiştir. Tıpkı babası gibi sorunları vardır. Jay ertesi gün kardeşine destek olmak üzere bir kaç günlüğüne yanlarına gitme kararı alır ve oraya gittiğinde olayların hiçte bildiği gibi olmadığını öğrenir. Charlie'nin geçmişi otuz yedi yıl sonra saklanmış olduğu köşelerden çıkmış ve onları geçmişin kapısından içeri almaya başlamıştır.
Kurgu kesinlikle çok iyi, tavsiye ederim...

Sadettin TANIK 
04 Nis 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · 8/10 puan

Yeğeninin ölümü üzerine ağabeyinin yanına gelen Doktor Jay tüm vazgeçirme ısrarlarına rağmen olayın peşini bırakmaz. Bu nedenle de yeni ölümler ve tehditler gelmektedir. Sonunda olayların 30 yıl öncesi yaşanmış olayların devamı olduğu gerçeğine ulaşılır. Ancak Jay'ın ağabeyi ve yengesi de ölmüştür. güzel bir polisiye romanı.

Kitap Müptelası 
03 Eki 2015 · Kitabı okudu · 14 günde · 9/10 puan

Aslına bakarsanız kitap asıl olaya başlayana dek sıkılmadım desem yalan kokar. İlk başlarda durgun olan kitap ortalara doğru ivme kazanıp macera ve aksiyon bakımından gazı köklüyor. Kitabın bana oldukça uzun geldiğini söyleyebilirim ve bu sayfa sayısından değil yazarın üslubundan ileri geliyor. Tabii bir de benim kitabı sindirerek okumam. Kitapta en çok macera bekleyeceğiniz yerde sakinlik yaşanıyor ancak hiç beklemediğiniz bir anda olaylar patlak verebiliyor. Ancak şunu açıkca belirtmek istiyorum ki kitapta hiçbir karakter boş değil. Bu konuda daha fazla konuşmak istemiyorum çünkü eğer kitabı okursanız hemfikir olacağız. Baş karakterimiz Jay efendinin başına bir dizi talihsiz olay da geliyor. Bu unsur da kitabı daha heyecanlı hale getirmiş. Tabii heyecan kısmı karakterimizin bu söz konusu olan talihsizliklerden nasıl sıyrılacağı. Peki gerçekten bu aslında trajik bir intihar vakası mı? Bunu okuyarak öğrenseniz çok daha iyi olur bence. İyi okumalar kitapkurdu dostlarım... :)

Beyza Yuksel 
30 Kas 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Andrew Gross'un okuduğum ilk kitabı oldu. Kitap çok başarılıydı. Yaşanmış bir olaydan yola çıkılmış olması almama büyük etken oldu ve aldığıma kesinlikle pişman olmadım. Kitabı okurken gerildiğinizi hissediyorsunuz ve sayfalar akıp gidiyor.
Olaylar Jay'in abisi Charlie'nin psikolojik rahatsızlığı olan oğlu Evan'ın intiharı ile başlıyor. Ancak gerçekten bir intihar mıydı yoksa bir cinayet mi ? Ve Charlie'nin geçmişinin bununla ne gibi bir bağlantısı olabilir ?

Merak ediyorsanız okuyun ben gerçekten beğendim. Tavsiye ederim. Keyifli okumalar. :)

Gülşah uysal 
05 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Gerilim sevenler için güzel bir kitap. Akıcı, sürükleyici. Kendimi aksiyon filmi izlermiş gibi hissettim. Bütün taşlar kitabın sonunda oturuyor, bu yüzden nasıl bittiğini anlamıyorsunuz.

Melikehatun 
23 Haz 05:14 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · Puan vermedi

Polisiye sevmeyen ben kitabı elimden bırakamadım :) aslında başta olayların çok bencilce bir cinayet serisi olduğunu, ne gerek var okumak zaman kaybı olur diye düşünüp kitabı yarıda bırakmak üzereydim ama merak etmekten geri duramadım çünkü okurken sürekli kafa yoruyorsun, fikir yürütüyorsun.. birçok şeyi tahmin edilebiliyor fakat olay örgüsü çok başarılı olduğundan zevk alınarak okunuyor.. yer yer vahşilik bu dediğim oldu, yer yer Dr. Erlich'e kızdım kurcalıyor diye ama bende olsam onun yaptığını yapardım doğrusu :) ve işin en düşündürücü kısmı olayların gerçeklik payının olması, acaba ne kadarı gerçek diye düşünmeden edemiyorum. Polisiye severler için tavsiyeli ;)

Pelin Sueda 
27 Kas 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

Andrew Gross ' dan okuduğum ikinci kitap Kupa Valesi . Okuduğum ilk kitabından kat be kat başarılıydı kanımca. Okurken olayları aynen ben yaşıyormuşum gibi hissettim . Kendini merak ettirerek okutmayı başaran bir kitap oldu , bir solukta okudum . Gizem - gerilim kitapları seviyorsanız elbette tavsiye ederim .

Ozan Köker 
30 Ara 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 9/10 puan

Basit gibi görünen bir intihar olayının aslında seneler önce işlenen bir katliamla ilişkisinin konu edindiği ve her cinayetin birbiriyle bağlantılı olduğu akıcı bir polisiye roman , beğendim, ana tema kitabın kapağında yer alan göz ile ilgili . Gözünüzü dört açın !

Emin Ç. 
27 Mar 15:10 · Kitabı okudu · 6/10 puan

İçinde çok derin bir felsefe barındırmayan, ancak sürükleyicilik anlamında fena sayılmayacak, Hollywood aksiyon filmi tadında bir kitap, okurken keyifli ancak zihninizde "Ne güzel kitaptı." dedirtmeyecek

2 /

Kitaptan 15 Alıntı

"Dünyaya yüz kez daha gelsem ve yüzünde de farklı dünyalarda olsak, her seferinde hayatımı yine seninkiyle birleştirmek isterdim..."

Kupa Valesi, Andrew GrossKupa Valesi, Andrew Gross
Nurhan Işkın 
26 May 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Aslında yirmi yıl devirdiğimiz gün ona gerçek bir evlilik teklifinde bulunacağıma dair söz vermiştim.Kadehimi yere bırakıp önünde diz çöktüm.Yıllardır bir türlü yapamadığım şeyi yaparak ellerini avuçlarıma arasına aldım ve gözlerimi o güzel gözlerine diktim.Sonra da daha önce hiç olmadığı kadar gerçekçi bir ses tonuyla konuşmaya başladım."Dünyaya yüz kez daha gelsem ve yüzünde de farklı dünyalarda olsak ,her seferinde hayatımı yine seninkiyle birleştirmek isterim."

Kupa Valesi, Andrew Gross (Sayfa 23)Kupa Valesi, Andrew Gross (Sayfa 23)
Zarif'Hanım 
27 Ara 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hiç kimsenin umurunda olmamak nasıl bir şey anlıyor musun?

Kupa Valesi, Andrew Gross (Sayfa 85)Kupa Valesi, Andrew Gross (Sayfa 85)
Zarif'Hanım 
27 Ara 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Martılar çığlık atarak, rüzgara karşı kanat çırpıyorlardı...

Kupa Valesi, Andrew Gross (Sayfa 77)Kupa Valesi, Andrew Gross (Sayfa 77)
Meral 
19 Eki 2014 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Eğer önünüzde sahte bir elçi varsa, bu sadece sizin günahlarınızın bir yansımasıdır...

Kupa Valesi, Andrew GrossKupa Valesi, Andrew Gross
Zarif'Hanım 
21 Oca 21:01 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Bir kurt avını öldürmeden önce onu izlemeyi çok sever."

Kupa Valesi, Andrew Gross (Sayfa 249)Kupa Valesi, Andrew Gross (Sayfa 249)
Zarif'Hanım 
10 Oca 18:16 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kollarını uzatıp onlara sarılmak istedi.
Ama tutabildiği tek şey yıldızlı gecenin sonsuz boşluğuydu..

Kupa Valesi, Andrew Gross (Sayfa 402)Kupa Valesi, Andrew Gross (Sayfa 402)
Beyza Yuksel 
30 Kas 2014 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

...Burada var olan tek şey kederdi.Bir de cevapları asla bulunamayacak olan sorular. Hiç kimsenin cevabını bilmek istemediği sorular..

Kupa Valesi, Andrew GrossKupa Valesi, Andrew Gross
2 /