1000Kitap Logosu
Kur’an Mucizeleri

Kur’an Mucizeleri

Kur'an Ayetleri Ve Bilimin Keşifleri

Okuyacaklarıma Ekle
TAKİP ET
9.5
11 Kişi
26
Okunma
10
Beğeni
191
Gösterim
112 sayfa ·
Tahmini okuma süresi: 3 sa. 10 dk.
Adı
Kur’an Mucizeleri (Kur'an Ayetleri Ve Bilimin Keşifleri)
Basım
Türkçe · Türkiye · Uğurböceği Yayınları · Mart 2010 · Karton kapak · 9789758781997
Kur’an’ın, bizlere gönderilmesinin 1400. yılı olması nedeniyle, 2010 yılı KUR’AN YILI ilan edildi. Biz de sizleri, bu büyük yıl dönümünde, Kur’an ayetleri ışığında olağanüstü bir kâinat yolculuğuna çıkarmayı istedik! Tamamı son elli-yüz yıl içinde keşfedilmiş ve artık üzerinde tartışılmayan bazı bilimsel keşifler ile, bu keşiflerin 1400 sene önce Kur’an’da verilen haber ve işaretlerini bir araya getirdik.. Konuları, mümkün olduğu kadar kısaltıp, mümkün olduğ€u kadar anlaşılır bir dille anlatmaya çalıştık. Formüllere, bilimsel hesaplamalara, çeşit çeşit ayrıntılara, türlü türlü çizim ve şemalara yer vermedik.. Ancak bakmaktan keyif alacağınız, gözlerinizin hoşuna gidecek fotoğrafları kullanırken de, cömert davrandık. Okuyan herkesin seveceği ve anlamakta zorluk çekmeyeceği, akıllara olduğu kadar, kalplere de konu?an bir kitap olsun istedik... Bu kitap, kalbinizdeki Kur’an sevgisini artırdıysa, Kur’an’a olan hayranlığınız ve başlılığınızı sağlamlaştırdıysa bizim için hedefine ulaşmış demektir...
Hüdabin
bir alıntı ekledi.
Rabbimizin bizlere verdiği değere bir örnek:
Herkesin parmak izi kendisine özeldi ve tek yumurta ikizleri dahil, hiç kimsenin parmak izi bir diğerine benzemiyordu. Allah parmaklarımızın ucuna, hepimize özel bir imza koymuştu.
32
Nazenin
bir alıntı ekledi.
“...sanki gökyüzünde yükseliyormuşçasına onun göğsünü sıkar ve tıkar...” -En’am Suresi,125 1400 sene önce,ne atmosferin,ne oksijenin,ne solunum sisteminin,ne de iç dış basıncın bilinmediği bir devirde,yerden gökyüzüne doğru yükselen bir insanın neler hissedeceğini,Allah’tan başka kim bilebilirdi?
5
Fazılhan ILDENIZ
bir alıntı ekledi.
Allah, petrolün kendisinden bile doğru düzgün haberdar olunmadığı bir zamanda; bizlere bu büyük nimetin yaratılışı hakkında bilgi verir. Hem de, 1400 sene öncesinden: "O Rabbin ki, yerden yeşillikler çıkardı, sonra onu kapkara bir sel artığına çevirdi." (A'la Suresi, 4-5)
10
50 öğeden 11 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.