Kur'an'da Allah'ın Sevdiği Müslüman

0,0/10  (0 Oy) · 
4 okunma  · 
0 beğeni  · 
365 gösterim
Allah'ın sevdiği o kullar, "...gecenin sessiz vakitlerinde kalkarlar, Allah'ın ayetlerini okurlar, secde ederler, Allah'a ve ahiret gününe inanırlar. İyiliği emredip, kötülüğü yasaklarlar. Ve hayırda yarışırlar. İşte onlar dürüst ve erdemli olanlardır. Bunların yaptıkları hiçbir iyilik karşılıksız bırakılmayacaktır. Allah takvâ sahiplerini bilir."
(Âl-i İmrân Suresi, 3/113-115.)

"Rahman olan Allah'ın has kulları onlardır ki, Allah anıldığında kalpleri ürperir, kendilerine Allah'ın ayetleri okunduğu zaman bu onların imanlarını artırır ve sadece Rablerine güvenirler. Onlar namazlarını dosdoğru kılan ve kendilerine verdiğimiz rızktan muhtaçlara verenlerdir. İşte bunlar gerçek mü'minlerdir. Rableri katında onlar için dereceler, bağışlanma ve tükenmez bir rızk vardır."
(Enfâl Suresi, 8/2-4.)

Bu ayetlerden de anlaşıldığı üzere yüce Allah hangi özelliklere sahip insanları sevdiğini bizlere açıkça bildirmektedir.

Biz bu mütevazı ve hacmi küçük çalışmamızda Kur'an-ı Kerim ve hadis-i şeriflerde haber verilen Allah sevgisi, Allah'ın sevdiği ve razı olduğu kullar ve bu insanların amel ve davranışlarının neler olduğundan bahsetmeyi amaçladık. Çalışma ve gayret bizden, başarı ise Allah'tandır.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2009
 • Sayfa Sayısı:
  160
 • ISBN:
  9789944466028
 • Yayınevi:
  İki Dünya Yayınevi
 • Kitabın Türü: