Kur'an'da İman Esasları ve Kader Sorunu

10,0/10  (1 Oy) · 
3 okunma  · 
2 beğeni  · 
467 gösterim
Kadere iman var demek, insanın özgür iradesi yoktur demektir. Allah'ın onun alnında yazdığından başka bir şey yapamaz demektir. İnsanın bütün işlerini Allah yapar demek, Allah'a iftiradan başka bir şey sayılmaz. Bütün müslümanları asırlarca perişan eden sorumsuzca davranmalarının sebebi bu yanlış inançtır. Bu yanlış inancın cezasını çekiyorlar. Memlekette ve İslam dünyasında bu kadar akıl almaz bozuklukların ve bozgunculukların baş nedeni kadere inanmanın getirdiği sorumsuzluk duygusundan başka bir şey değildir.
(Tanıtım Bülteninden)
Zeynel DEMİR 
03 Kas 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Hüseyin Atay, asırlardır yanlış bilinen bir konuya parmak basmaktadır. Diğer yandan ele aldığı konuyu derinlemesine incelemesi ve belge sunması ise eseri, fevkalade bir noktaya taşımaktadır.

Kitaptan 2 Alıntı

Bütün insanlara faydalı bir şey öğrenilmesi, hayatta bir yanlışın düzeltilmesi çok önemli ve mükafatlı bir iştir. Namazdan daha faydalıdır. Çünkü ilim bütün insanlara faydalıdır. Namaz şahsidir.

Kur'an'da İman Esasları ve Kader Sorunu, Hüseyin Atay (Sayfa 73)Kur'an'da İman Esasları ve Kader Sorunu, Hüseyin Atay (Sayfa 73)