Küresel Ekonomik Kriz ve Yeni Dünya Düzeni

7,3/10  (3 Oy) · 
5 okunma  · 
1 beğeni  · 
523 gösterim
2008 mali krizinin sebep olduğu yıkımın mali bilançosu her geçen gün artıyor. Öyleyse krizin başında açıklanan, çözüme yönelik rakamları tarihe not düşmek bakımından, insanlığın nasıl kandırıldığını göstermek bakımından değiştirmemenin doğru olacağını düşündüm. Zira krizin 2013'ün ortasındaki küresel maliyeti 30 trilyon dolar olarak telaffuz edilmekle birlikte tam maliyetinin daha fazla olacağı ve önümüzdeki yıllarda daha da artacağı tahmin ediliyor. Zaten kitabımızın ana teması rakamlar olmayıp, başta Amerikan halkı olmak üzere neoliberal politikaların insanlığı ve milli devletleri nasıl ve hangi tür bir girdaba soktuğudur. Bu bağlamda kitabın üçüncü baskısına "Finansal Ekonomide Oyun Teorisi ve Yaklaşan Küresel Finans Savaşı İçin Bilinçaltı Operasyonları" başlıklı bölümü ekledim. Okuyucularımın öncelikle okuması arzusu ile de kitabımızın baş tarafına yeni bölümü koyduk.20. yüzyılın başındaki sol ütopyacılık geleneği aynı yüzyılın sonundan itibaren günümüzde sağ kanada geçmiş görünüyor. Nitekim ABD'de Başkan George W. Bush ile iktidar olan "Yeni Muhafazakarlık" akımı soldan sağa evrilerek Hıristiyan sağ ile işbirliği yapmıştır. İlginçtir İngiltere'de iki dönem iktidar olan sol / sosyal demokrat İşçi Partisi'nin lideri Başbakan Tony Blair de yeni muhafazakar olup, İngiliz sağının muhafazakar parti lideri ve Başbakan Margaret Thatcher'ın politikalarını aynen uygulamış, hatta daha da ileri götürmüştür.Netice olarak, John Gray'in "Kara Ayin"de ifade ettiği gibi, "tarihin temelinde gizli bir planın yattığı inancı, gerek judeo-Hıristiyan dini inançlar gerekse seküler kurtuluşçu hareketler, ütopyacı siyasi projeler açısından esastır." Daha yüce bir insanlık meydana getirmek adına ezilen ya da yok edilenler. İster patlatılan bombalarla, ister finansal/ekonomik krizlerle.İnsanlık günümüzde judeo-Hıristiyan Ortaçağ'dan daha fazla boş inançlar dönemini yaşamakta olup, sürekli manipüle edilmektedir. Seküler kurtuluş umudu söndürülürken buna alternatif olarak dinlerin apokaliptik (kıyametçi) versiyonları giderek canlandırılmaktadır.
(Tanıtım Bülteninden)

Kitaptan 86 Alıntı

Ayşegül tatilde 
25 Ara 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Zihinleri kontrol eden, dünyayı kontrol eder."

Mind Control, World Control

Jim Keith

Küresel Ekonomik Kriz ve Yeni Dünya Düzeni, Ramazan Kurtoğlu (Sayfa 290)Küresel Ekonomik Kriz ve Yeni Dünya Düzeni, Ramazan Kurtoğlu (Sayfa 290)
Ayşegül tatilde 
22 Ara 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Küresel finans oligarşisi oldum olası devlet denetiminden hoşlanmaz. Bu yapı hem kendisini hem de kara parayı ve elbette kara paranın sahibi mafyayı besleyip büyümektedir.

Küresel Ekonomik Kriz ve Yeni Dünya Düzeni, Ramazan Kurtoğlu (Sayfa 216)Küresel Ekonomik Kriz ve Yeni Dünya Düzeni, Ramazan Kurtoğlu (Sayfa 216)
Ayşegül tatilde 
22 Ara 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Önce ekonomik Armagedon, sonra siyasi Armegedon yaşanacak. Arkasından nükleer, biyolojik ve kimyasal silahların kullanıldığı nihai, öldürücü Armagedon yaşanabilir.

Küresel Ekonomik Kriz ve Yeni Dünya Düzeni, Ramazan Kurtoğlu (Sayfa 216)Küresel Ekonomik Kriz ve Yeni Dünya Düzeni, Ramazan Kurtoğlu (Sayfa 216)
Ayşegül tatilde 
21 Ara 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kaybedenin bütün insanlık olduğu, oysa kazanan bir milletin "olmadığı" garip bir savaş bu.

Küresel Ekonomik Kriz ve Yeni Dünya Düzeni, Ramazan Kurtoğlu (Sayfa 188)Küresel Ekonomik Kriz ve Yeni Dünya Düzeni, Ramazan Kurtoğlu (Sayfa 188)
Ayşegül tatilde 
24 Ara 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Liberal demokrasi-serbest piyasa-zihin kontrolü-telekomünikasyon teknolojisinin sağladığı sanal gerçeklik ile "gönüllü kölelerden" oluşan devasa kitlelerin oluşması sağlandı.

Küresel Ekonomik Kriz ve Yeni Dünya Düzeni, Ramazan Kurtoğlu (Sayfa 277)Küresel Ekonomik Kriz ve Yeni Dünya Düzeni, Ramazan Kurtoğlu (Sayfa 277)
Ayşegül tatilde 
24 Ara 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İnsanlık tarihinde paranın seyri:
a- Altın para
b- Ucuz madenlerden para
c- Kağıt para
d- 1990'lardan itibaren kağıt bile olmayan "kayıt" para

Yukarıdaki sıralamada görüldüğü gibi para, "altından" "kayıt" paraya dönüşme sürecinde gittikçe değerini yitirmiştir. Buna rağmen para hep krizlerin anası olmaya devam etmiştir.

Küresel Ekonomik Kriz ve Yeni Dünya Düzeni, Ramazan Kurtoğlu (Sayfa 274)Küresel Ekonomik Kriz ve Yeni Dünya Düzeni, Ramazan Kurtoğlu (Sayfa 274)
Ayşegül tatilde 
20 Ara 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Küresel boyutta yaşanan sadece finansal bir çöküş değil. Aynı zamanda ahlaki ve siyasal bir çöküşün başlangıcıdır.

Küresel Ekonomik Kriz ve Yeni Dünya Düzeni, Ramazan Kurtoğlu (Sayfa 169)Küresel Ekonomik Kriz ve Yeni Dünya Düzeni, Ramazan Kurtoğlu (Sayfa 169)
Ayşegül tatilde 
21 Ara 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İsrail eski Başbakanı Ariel Şaron (2001-2006) İshak Rabin'e hitaben yaptığı konuşmada şöyle dedi: "ABD'yi ve Amerikan halkını kontrol eden biz Yahudi halkıdır."

Küresel Ekonomik Kriz ve Yeni Dünya Düzeni, Ramazan KurtoğluKüresel Ekonomik Kriz ve Yeni Dünya Düzeni, Ramazan Kurtoğlu
Ayşegül tatilde 
10 Ara 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bilinçaltımız her şeyi görür, her şeyi bilir, her şeyi fark eder ve her şeyi kaydeder. Ancak bilinçli zihnimiz bu bilgilerin çok az bir kısmından haberdar olur. Bir saniye içerisinde bilinçli zihin 2000 bit bilgiyi fark ederken, bilinçaltı zihnimiz bir saniye içerisinde 400.000 bit bilgiyi kaydeder.

Küresel Ekonomik Kriz ve Yeni Dünya Düzeni, Ramazan Kurtoğlu (Sayfa 39)Küresel Ekonomik Kriz ve Yeni Dünya Düzeni, Ramazan Kurtoğlu (Sayfa 39)