Küreselleşme Sürecinde Türkiye'de İslam

8,7/10  (7 Oy) · 
19 okunma  · 
9 beğeni  · 
269 gösterim
"CanerTaslaman'ın bu çalışmasının -baştan aşağı okumuş biri olarak- kitap olarak çıkmasını sevinçle karşıladım. Bence bu kitabın en önemli katkısı; İslam'ı sadece bir iman konusu olarak ele almayıp, konuyu geniş bîr interaktif iletişim çerçevesi içinde okuyucuya sunmasıdır. Bu konu, nadiren bu kadar geniş bir çerçeve içinde irdelenmiştir. Kitapta, felsefeden sosyal bilimlerin siyaset, sosyoloji ve iletişim gibi dallarına kadar geniş bir alanda çok başarıyla mekik dokunmaktadır."
- Şerif Mardin, Sabancı Üniversitesi


"Anlamak, sosyal bilimlerin olmazsa olmaz kavramlarından biri, belki de başta gelenidir. Bu çalışmanın bence en değerli yanı da, dışarıdan yöntemsel bir bakış ile içeriden anlama kaygısını birleştirmesi."

- Fatmagül Berktay, İstanbul Üniversitesi
Hakkı 
31 Ağu 2017 · Puan vermedi

Caner taslaman bu kitapda gereken tüm multidisiplinler kullanmasada konuyu en iyi anlaşılacak şekilde akıcı bir anlatımına sahip.Felsefeden sosyoloji ye iktisadi ve iletişim gibi birçok alanlardan istifade ederek güzel harmanlasmis bir bakış açısına sahip.Okuyan insanlarin türkiye nin dini yapisina kaba taslak hakim olacaktır diye düşünüyorum.