Kurtlara Söyle Eve Döndüm

7,9/10  (85 Oy) · 
135 okunma  · 
54 beğeni  · 
1.864 gösterim
Aşk insanı büyütür; önce hissettirdiği tarifsiz mutluluk sonra kaybetmenin verdiği derin acıyla...

Günün birinde kimselere bahsedemeyeceğiniz türde bir sevgiye kapılırsanız?

En derine gömmeniz gereken ve ne kadar uğraşsanız da bir türlü peşinizi bırakmayan. Yok olup gideceğine zamanla daha da büyüyerek varlığınızı kaplayan ve sonunda ta kendiniz olup size dönüşen bir sevgiye?

Her bitişin yeni başlangıçlara açılan bir kapı olduğunu hatırlatan Kurtlara Söyle Eve Döndüm, önyargıların yalnızca gerçek sevgiye boyun eğdiğinin de güzel bir kanıtı...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2013
 • Sayfa Sayısı:
  512
 • ISBN:
  9786053482024
 • Orijinal Adı:
  Tell the Wolves I'm Home
 • Çeviri:
  Bahar Çelik
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Bi Poşet Kitap 
11 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Öncelikle kitap bir edebiyat harikası değil bunu bilmeniz gerekir. Ama akıcı bir kitaba ihtiyacınız varsa, yolculukta ya da uzun süredir yaşadığınız okuyamama durumundan çıkmada size yardımcı olabilir. Sayfalar su gibi akıp gidiyor. Ve sımsıcak bi hikayesi var. Öncelikle kıskançlığın ve bencilliğin de AIDS gibi bir hastalık olduğunu öğretiyor bize, hatta daha da kötü bir hastalık. Ve sürekli sevdiği insanları kaybeden küçük bi kızın hikayesini anlatıyor. Asla insanların onun hakkında gerçekten ne hissettiğini anlayamadığını düşünen bi kızın. Yalnızca mutsuz insanların ölümden korktuğunu öğretiyor. Eğer mutluysan ve yaşamında sadece dünyanın en iyi insanları varsa bugün ölmenin senin için hiçbir sakıncası olmayacağını. Aslında öylesine okumuş gibi görünürken ve dilini de oldukça basit bulurken şu an ne çok şey öğrendiğimi gördüm. Neyi nerden öğreneceğinizi asla bilemezsiniz. Okumak istiyorsanız başlayın, pişman olmayacaksınızdır.

nyks 
25 Şub 22:37 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

Hayatımda hiçbir kitap beni böyle hüzünlendirmedi. Okurken ağladığım sayılı kitaplar arasındadır. Çok fazla övüldü bu yüzden nedense hep okumayı erteledim ama şimdi son sayfayı çevirip kitabı kapattığımda Finn,Toby, June bütün hayatım boyunca benimle kalacaklar. Kitabın size verebileceği en güzel şey bu; hiç tanışmadığınız dostlarınız olacak.

Yazar umarım biiiir sürü eser verir bize ve hepsini böyle büyülenerek okuruz. Gerçekten çok beğendim. Eğer sizi içine hapsedecek, tahmin edilemez ama bir o kadar karşınıza çıkabilecek olaylarla işlenen bir kitap arıyorsanız hemen Kurtlara Söyle Eve Döndüm kitabını almalısınız.

Hasret Sarı 
24 Nis 21:59 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Herkes burda yeni kitap arayisina girerken ben eskiyi yad ediyorum galiba. Adini ilginc bulup basladigim sonrasinda birakamadigim bir kitap bazi konularda ön yargilarimi kiran bir kitap okuyanlarin begenmesi dilegiyle

Zeliha adal 
17 Tem 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Çok ilginç bir kitaptı.Öyle içinde çok fazla olay da yoktu.June'un dayısının ölümünün ardından geçen zamanı ve June ve ablası Greta arasındaki ilişkiyi anlatıyordu.Ben kendi adıma içinde benden birşeyler buldum abla-kardeş arasındaki ilişki çok sağlam olmasa da güzeldi .Karakterler gerçekten orijinaldi.Ne çok sevdiğimi ne de sevmediğimi söyleyebileceğim bir kitaptı.Fakat sonuna kadar okudum.Güzel bir sonla bittiği için mutluyum...

Acapella Mellon 
30 Mar 22:09 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Çok çok sevdiğim şeyleri hiç uzun uzadıya övemem, o yüzden bu kitaba da hak ettiği övgüyü düzemeyeceğim. Harika bir kitap olduğunu söyleyebilirim sadece. Beni ağlatan nadir kitaplardan. Sevgi, dostluk ve aşk çok saf bir şekilde anlatılmıştı.

Beyza Ömerca 
19 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Kitap genel olarak bir süreçten ibaret; bu süreç ana karakterin hissettiklerini daha iyi anlamasını sağlıyor. Kitap bence başında sonuna kadar durağan ilerliyor.Her şey sonda belirginleşiyor. Ben çok sevdim, sıkılmadan bitirdim. Dümdüz ilerleyen kitaplar da okunabiliyormuş

elvan bağatur 
 19 Şub 2016 · Kitabı okudu · 11 günde

"Aşk insanı büyütür; önce hissettirdiği tarifsiz mutluluk sonra kaybetmenin verdiği derin acıyla"...
Bence bir kitabı bir söz anca böyle güzel ve arı bir şekilde anlatabilirdi. Ayrıca yazarın ilk eseri olmasına rağmen o kadar sade ve anlaşılır bir dille yazmış ki okuduğunuzu çok rahat anlayabilirsiniz. Hem Yazarın bu eseri yılın en iyi kitapları arasında gösterilen romandır.

Ayten Resulzade 
26 Nis 20:39 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Eğer çok param olsaydı dönümlerce orman satın alırdım.Etrafına bir duvar örer, içinde sanki başka bir zamandaymış gibi yaşardım.Belki orada benimle yaşayacak birini daha bulurdum.Şimdiki zamana ait hiçbir şeyden söz etmeyecek birini"

Merve Yüce 
10 Tem 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Okuduğum yorumlardan etkilenip aldığım büyük bir hevesle başladığım kitap hiç beklentimi karşılamadı abartıldığı kadar değil . Sayfaları saydım resmen ama Greta ve june ilişkisini merak ettiğimden bitirdim.

Azer Bağatur 
20 Şub 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

Sıradanbir aile hayatı bu kadar gerçek anlatılır. Bir bilgi yığını sırasıyla ve özeliyle çok güzel bir șekilde kaleme alınmış. Bu roman kesinlikle sıradanlığı ortadan kaldırır nitelikte.

3 /

Kitaptan 58 Alıntı

Güler Köçer 
28 Nis 21:20 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Hayatım bir film olsaydı şimdiye çoktan sıkılıp sinemadan çıkmış olurdum.

Kurtlara Söyle Eve Döndüm, Carol Rifka Brunt (Sayfa 305)Kurtlara Söyle Eve Döndüm, Carol Rifka Brunt (Sayfa 305)
Serap 
15 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

''Sanırım ben hikayesinin nasıl sonuçlanacağını öğrenmeyi beklemek zorunda olmayan sayılı insanlardan biriyim.Hayatım bir film olsaydı şimdiye kadar çoktan sıkılıp sinemadan çıkmış olurdum.''

Kurtlara Söyle Eve Döndüm, Carol Rifka Brunt (Sayfa 305 - June ve Toby konuşurken)Kurtlara Söyle Eve Döndüm, Carol Rifka Brunt (Sayfa 305 - June ve Toby konuşurken)
Güler Köçer 
28 Nis 21:06 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Bence insanlar kendilerine olabildiğince yakın birilerini arıyor. Kendi düşünce biçimini tam olarak anlayan birilerini.

Kurtlara Söyle Eve Döndüm, Carol Rifka Brunt (Sayfa 190)Kurtlara Söyle Eve Döndüm, Carol Rifka Brunt (Sayfa 190)
Güler Köçer 
26 Nis 19:16 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Ben birşeylere kulak misafiri olmayı sevmiyorum çünkü benim tecrübe ettiğim kadarıyla anne-babanın bilmeni istemediği şeyler aslında senin de bilmeyi istemediğin şeyler oluyor.

Kurtlara Söyle Eve Döndüm, Carol Rifka Brunt (Sayfa 42)Kurtlara Söyle Eve Döndüm, Carol Rifka Brunt (Sayfa 42)
Güler Köçer 
28 Nis 21:23 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Hasta olmak hemşire olmaktan daha iyi görünüyordu. Orada öylece yatmak, insanların her ihtiyacına koşması. Kim istemezdi ki bunu?
Ama sonra tekrar düşündüm. Hasta insan her zaman hasta olacaktı ama hemşire sadece bir süreliğine hemşireydi.

Kurtlara Söyle Eve Döndüm, Carol Rifka Brunt (Sayfa 312)Kurtlara Söyle Eve Döndüm, Carol Rifka Brunt (Sayfa 312)
Serap 
15 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bir insan bu derece çaresiz ve üzgün olduğu halde nasıl bu kadar güçlü ve normal davranabiliyordu?

Kurtlara Söyle Eve Döndüm, Carol Rifka Brunt (Sayfa 328)Kurtlara Söyle Eve Döndüm, Carol Rifka Brunt (Sayfa 328)
Güler Köçer 
01 May 12:47 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Bir şeylerin benden sürekli uçup gitmesi yerine, bana geri dönmelerini nasıl sağlayacağımı öğrenmem gerek.

Kurtlara Söyle Eve Döndüm, Carol Rifka Brunt (Sayfa 519)Kurtlara Söyle Eve Döndüm, Carol Rifka Brunt (Sayfa 519)
Güler Köçer 
28 Nis 21:17 · Kitabı okudu · 9/10 puan

"Her zaman hayal ettiğin gibi biri olduğundan emin olursan ve etrafında yalnızca insanların en iyilerine yer verirsen ertesi gün öleceğini bilsen bile bu umrunda olmaz."
"Ama bu çok saçma. Madem o kadar mutlusun o zaman yaşamak istersin değil mi? Mutlu olmaya devam etmek ve sonsuza dek yaşamak istersin."
"Hayır, hayır. Yalnızca dünyanın en mutsuz insanları sonsuza dek yaşamayı ister, çünkü hayatları boyunca istedikleri hiçbir şeyi yapamadıklarını düşünürler. Yeterince zamanları olmadığını, hayattan paylarına düşeni alamadıklarını hissederler."

Kurtlara Söyle Eve Döndüm, Carol Rifka Brunt (Sayfa 304)Kurtlara Söyle Eve Döndüm, Carol Rifka Brunt (Sayfa 304)
Güler Köçer 
01 May 12:44 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Belki de sonsuza kadar asla sahip olamayacağım insanlara aşık olmak kaderimdi. Belki de sırada, aynı çaresizliği bana tekrar tekrar hissettirmeyi bekleyen, sahip olamayacağım birçok insan vardır.

Kurtlara Söyle Eve Döndüm, Carol Rifka Brunt (Sayfa 515)Kurtlara Söyle Eve Döndüm, Carol Rifka Brunt (Sayfa 515)