Kurtlara Söyle Eve Döndüm

8,0/10  (63 Oy) · 
102 okunma  · 
41 beğeni  · 
1.767 gösterim
Aşk insanı büyütür; önce hissettirdiği tarifsiz mutluluk sonra kaybetmenin verdiği derin acıyla...

Günün birinde kimselere bahsedemeyeceğiniz türde bir sevgiye kapılırsanız?

En derine gömmeniz gereken ve ne kadar uğraşsanız da bir türlü peşinizi bırakmayan. Yok olup gideceğine zamanla daha da büyüyerek varlığınızı kaplayan ve sonunda ta kendiniz olup size dönüşen bir sevgiye?

Her bitişin yeni başlangıçlara açılan bir kapı olduğunu hatırlatan Kurtlara Söyle Eve Döndüm, önyargıların yalnızca gerçek sevgiye boyun eğdiğinin de güzel bir kanıtı...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2013
 • Sayfa Sayısı:
  512
 • ISBN:
  9786053482024
 • Orijinal Adı:
  Tell the Wolves I'm Home
 • Çeviri:
  Bahar Çelik
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Bi Poşet Kitap 
11 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Öncelikle kitap bir edebiyat harikası değil bunu bilmeniz gerekir. Ama akıcı bir kitaba ihtiyacınız varsa, yolculukta ya da uzun süredir yaşadığınız okuyamama durumundan çıkmada size yardımcı olabilir. Sayfalar su gibi akıp gidiyor. Ve sımsıcak bi hikayesi var. Öncelikle kıskançlığın ve bencilliğin de AIDS gibi bir hastalık olduğunu öğretiyor bize, hatta daha da kötü bir hastalık. Ve sürekli sevdiği insanları kaybeden küçük bi kızın hikayesini anlatıyor. Asla insanların onun hakkında gerçekten ne hissettiğini anlayamadığını düşünen bi kızın. Yalnızca mutsuz insanların ölümden korktuğunu öğretiyor. Eğer mutluysan ve yaşamında sadece dünyanın en iyi insanları varsa bugün ölmenin senin için hiçbir sakıncası olmayacağını. Aslında öylesine okumuş gibi görünürken ve dilini de oldukça basit bulurken şu an ne çok şey öğrendiğimi gördüm. Neyi nerden öğreneceğinizi asla bilemezsiniz. Okumak istiyorsanız başlayın, pişman olmayacaksınızdır.

Zeliha adal 
17 Tem 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Çok ilginç bir kitaptı.Öyle içinde çok fazla olay da yoktu.June'un dayısının ölümünün ardından geçen zamanı ve June ve ablası Greta arasındaki ilişkiyi anlatıyordu.Ben kendi adıma içinde benden birşeyler buldum abla-kardeş arasındaki ilişki çok sağlam olmasa da güzeldi .Karakterler gerçekten orijinaldi.Ne çok sevdiğimi ne de sevmediğimi söyleyebileceğim bir kitaptı.Fakat sonuna kadar okudum.Güzel bir sonla bittiği için mutluyum...

Beyza Ömerca 
19 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Kitap genel olarak bir süreçten ibaret; bu süreç ana karakterin hissettiklerini daha iyi anlamasını sağlıyor. Kitap bence başında sonuna kadar durağan ilerliyor.Her şey sonda belirginleşiyor. Ben çok sevdim, sıkılmadan bitirdim. Dümdüz ilerleyen kitaplar da okunabiliyormuş

Merve Yüce 
10 Tem 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Okuduğum yorumlardan etkilenip aldığım büyük bir hevesle başladığım kitap hiç beklentimi karşılamadı abartıldığı kadar değil . Sayfaları saydım resmen ama Greta ve june ilişkisini merak ettiğimden bitirdim.

Süheyla Merve 
29 Tem 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kurtlara Söyle Eve Döndüm ise apayrı bir olay. Onu ayrıntılı anlatabilecek ya da yorumlayacak temiz bir kalbim yok. Sevgi, hayatımızdaki en güzel ve en değerli duygu. Bu kitapta onun kanıtı.

MrsStinson 
02 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bu kitap hakkında ne desem gerçekten az.Yazarımız aşkı o kadar masum ve güzel bir şekilde işlemiş ki hayran kalıyorsunuz.Tereddütsüz okuyun .Kesinlikle pişman olmayacaksınız.

nyks 
25 Şub 22:37 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

Hayatımda hiçbir kitap beni böyle hüzünlendirmedi. Okurken ağladığım sayılı kitaplar arasındadır. Çok fazla övüldü bu yüzden nedense hep okumayı erteledim ama şimdi son sayfayı çevirip kitabı kapattığımda Finn,Toby, June bütün hayatım boyunca benimle kalacaklar. Kitabın size verebileceği en güzel şey bu; hiç tanışmadığınız dostlarınız olacak.

Yazar umarım biiiir sürü eser verir bize ve hepsini böyle büyülenerek okuruz. Gerçekten çok beğendim. Eğer sizi içine hapsedecek, tahmin edilemez ama bir o kadar karşınıza çıkabilecek olaylarla işlenen bir kitap arıyorsanız hemen Kurtlara Söyle Eve Döndüm kitabını almalısınız.

elvan bağatur 
 19 Şub 2016 · Kitabı okudu · 11 günde

"Aşk insanı büyütür; önce hissettirdiği tarifsiz mutluluk sonra kaybetmenin verdiği derin acıyla"...
Bence bir kitabı bir söz anca böyle güzel ve arı bir şekilde anlatabilirdi. Ayrıca yazarın ilk eseri olmasına rağmen o kadar sade ve anlaşılır bir dille yazmış ki okuduğunuzu çok rahat anlayabilirsiniz. Hem Yazarın bu eseri yılın en iyi kitapları arasında gösterilen romandır.

ezgi ışık 
10 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bir baş yapıt olmamasıyla birlikte önce dayısına sonrada dayısının gey sevgilisine aşık olması beni çok rahatsız etti ve hayal kırıklığına uğrattı ,tabii kitabın iyi yönleri yok değil June un ablasıyla olan ilişkisi çok iyi işlenmişti .Olaya sığ baktığımı düşünebilirsiniz ama işin özü bu

Senem Demircan 
 04 Eki 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Puan vermedi

Spoiler yememek için hakkında yazılanları okumadım. Fakat herkes çok duygusal bir kitap olduğundan bahsediyor. Umarım çok ağlamam ..
" aşk insanı büyütür; önce hissettirdiği tarifsiz mutluluk sonra kaybetmenin verdiği derin acıyla.."

3 /

Kitaptan 41 Alıntı

Serap 
15 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

''Sanırım ben hikayesinin nasıl sonuçlanacağını öğrenmeyi beklemek zorunda olmayan sayılı insanlardan biriyim.Hayatım bir film olsaydı şimdiye kadar çoktan sıkılıp sinemadan çıkmış olurdum.''

Kurtlara Söyle Eve Döndüm, Carol Rifka Brunt (Sayfa 305 - June ve Toby konuşurken)Kurtlara Söyle Eve Döndüm, Carol Rifka Brunt (Sayfa 305 - June ve Toby konuşurken)
Serap 
15 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bir insan bu derece çaresiz ve üzgün olduğu halde nasıl bu kadar güçlü ve normal davranabiliyordu?

Kurtlara Söyle Eve Döndüm, Carol Rifka Brunt (Sayfa 328)Kurtlara Söyle Eve Döndüm, Carol Rifka Brunt (Sayfa 328)
Serap 
15 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Birinin sana ihtiyacı olduğunu bilmenin insana bir tür güç bahşettiğini düşündüm.Bunun kemiklerimi güçlendirdiğini kanımı koyulaştırdığını hissediyordum.Kendimi, tanıdığım erkesten daha büyük ve daha akıllı hissediyordum.İstediğim her şeyi ama her şeyi yapabilirdim.

Kurtlara Söyle Eve Döndüm, Carol Rifka Brunt (Sayfa 317)Kurtlara Söyle Eve Döndüm, Carol Rifka Brunt (Sayfa 317)
nyks 
23 Şub 11:29 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Görünmez olan düşünceler nasıl oluyor da bir tuvalin üzerindeki kırmızı, sarı ve beyaz boyalara dönüşebiliyor?

Kurtlara Söyle Eve Döndüm, Carol Rifka Brunt (Sayfa 62)Kurtlara Söyle Eve Döndüm, Carol Rifka Brunt (Sayfa 62)
Cansu 
10 May 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

"Ama bu çok saçma. Madem o kadar mutlusun o zaman yaşamak istersin, değil mi? Mutlu olmaya devam etmek ve sonsuza dek yaşamak istersin." uzanıp Sigaramın külünü Toby'nin kül tablası olarak kullandığı o güzel toprak kaba silktim.
"Hayır, hayır. Yalnızca dünyanın en mutsuz insanları sonsuza dek yaşamayı ister çünkü hayatları boyunca istedikleri hiçbir şeyi yapamadıklarını düşünürler. Yeterince zamanları olmadığını, hayattan paylarına düşeni almadıklarını hissederler.

Kurtlara Söyle Eve Döndüm, Carol Rifka BruntKurtlara Söyle Eve Döndüm, Carol Rifka Brunt

O anda günlerin hepsinin aynı uzunlukta, aynı ağırlıkta olmadığının bir kanıtına sahip olduğumu hissetmiştim. Eğer orada olmalarını istersen dünyaların üzerine başka, başka, başka dünyaların eklenebileceğine dair bir kanıta.

Kurtlara Söyle Eve Döndüm, Carol Rifka Brunt (Sayfa 154)Kurtlara Söyle Eve Döndüm, Carol Rifka Brunt (Sayfa 154)

Beklemek
Babam her zaman yeni çıkan şeyleri almayı ertelerdi. Akıllı insanlar fiyatlar inene dek bekler, derdi.

Kurtlara Söyle Eve Döndüm, Carol Rifka Brunt (Sayfa 290 - Martı)Kurtlara Söyle Eve Döndüm, Carol Rifka Brunt (Sayfa 290 - Martı)

İnsanları izlemek zevkli bir hobi ama bunu yaparken dikkatli olmanız gerekiyor. İnsanların onları izlediğinizi fark etmelerine izin veremezsiniz. Eğer sizi yakalarsa size birinci sınıf bir suçluymuşsunuz gibi davranırlar. Belki de bu konuda haklılardır. Belki de insanların görmenizi istemediği şeyleri görmeye çalışmak bir suç olarak kabul edilmeli.

Kurtlara Söyle Eve Döndüm, Carol Rifka Brunt (Sayfa 6)Kurtlara Söyle Eve Döndüm, Carol Rifka Brunt (Sayfa 6)
M.Y. 
15 Nis 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Utangaç
Utangaç olmak böyle bir şey işte. Böyle zamanlarda tenim çok inceymiş gibi geliyordu, sanki ışıklar çok parlakmış gibi. Sanki benim için en uygun yer serin, kara toprağın altında, olabildiğince derinde bir tünelmiş gibi. Biri bana bir soru sorduğu zaman boş gözlerle onlara bakardım ve beynim verecek ilginç bir cevap bulabilmek için çabalarken çorbaya dönerdi. Sonunca sadece başımı sallar ya da omuz silkerdim çünkü bana bakan, cevabımı bekleyen gözlerin ışıltısı çok fazla gelirdi. Her şey bittiğinde de dünyada boşu boşuna yer israf eden aptalın biri olduğumu düşünen insanlara biri daha katılmış olurdu.

Kurtlara Söyle Eve Döndüm, Carol Rifka Brunt (Sayfa 50)Kurtlara Söyle Eve Döndüm, Carol Rifka Brunt (Sayfa 50)
Merve Yüce 
10 Tem 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

"Zamanda Bir Buruşukluk adlı kitapta zamanın kocaman, eski, buruşuk kırışık bir battaniye olduğu yazıyor. Ben de o buruşukluklardan birine denk gelmek isterdim. Onun içinde kalmak. Küçücük, sımsıkı bir kıvrımın içinde sokulup saklanmak."

Kurtlara Söyle Eve Döndüm, Carol Rifka Brunt (Sayfa 17)Kurtlara Söyle Eve Döndüm, Carol Rifka Brunt (Sayfa 17)
5 /