Kürtler, PKK ve A. Öcalan

8,9/10  (8 Oy) · 
16 okunma  · 
5 beğeni  · 
730 gösterim
"Celal Talabanî, Irak Millî Türkmen Partisi'nin Kuzey Irak'ta Türkmen haklarını korumaya yönelik faaliyetlerini engelleyebilmek için elinden geleni yaptığı hatta, Demirci soyadını kullanan ve Snober olarak bilinen Necmettin Kakaf'a "Türkmen Kardeşlik Partisi" adı altında kukla bir parti kurdurduğu için Türkiye dostu oluyordu. Hem de ERBİL ve Şaklavva sokaklarına "Kerkük Kürdistan'ın Kalbidir" sloganını yazdırarak !

"Çok samimi olarak şu noktaya temas etmek istiyorum; benim milliyetçiliğim, kültür milliyetçiliğidir. Milliyetçiliğimin temelinde dilde, fikirde, işte birlik vardır. Kültür milliyetçiliği esastır. Anadolu kültürüne herkes uymak zorundadır. Çünkü bu kültür beşbin yıllık Turan kültürüdür. Laz'ı, Çerkez'i, Tatar'ı, Azerî'si, Kürt'ü, Türkmen'i bu kültürün içindedir. Efendim, mozaikmiş. Bir bilge politikacının dediği gibi (Ne mozaği ulan!) İşte mozaiğin Kürt taşı gidiyor. Hainin biri çıkıyor bu taşı oynatıyor. Biraz haysiyetli olmak lazım."
A. Cem Ersever


(Tanıtım Yazısından)

1980 sonrası yaşanan kürt sorunu ve terörü uzman bir bakış açısıyla ele alarak daha önce bilmediğimiz veya farklı bildiğimiz bilgileri bize sunmakta.

Serdar Poirot 
02 Ara 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Güzel diyebileceğim bir araştırma eseri. PKK terör örgütünün kuruluşunu ve kuruluşundan itibaren yaptıklarını detaylı bir şekilde anlatıyor. Özellikle terörist başının karakter analizi ve yurt dışında yapılan partinin genel kongreleri detaylı bir şekilde anlatılıyor. Konuyla ilgilenenlerin mutlaka okuması gerekenlerden.

Enes Karabudak 
21 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Yakın siyasi tarihin tanıklarından olan ve yapılan bir suikastla öldürülen Cem Erseverin yazdığı pkk ve kürt hareketini incelediği bir eser. Kürtler ve Türklerin kardeşliğini bozmak için Pkk'nın kurulduğunu anlatıyor..

Kitaptan 2 Alıntı

Türkiye Cumhuriyeti'ne vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türk'tür . Milli kültürün yöreden esirgenmiş olması Klasik Kürtçülüğü doğurmuştur . Cumhuriyetten bu yana Türkiye'de milli birlik konusunda çok seslilik mevcuttur . Milli birlik , milli kültür ile sağlanır.

Kürtler, PKK ve A. Öcalan, Ahmet Cem ErseverKürtler, PKK ve A. Öcalan, Ahmet Cem Ersever

1976 yılında KD ( Kürdistan Devrimcileri ) Grubu Ankara'da yeterli sayıya ulaştıktan sonra o zamana kadar sadece Abdullah ÖCALAN'ın kafasında belirginleşen örgüt ideolojisi ve politikası genel hatlarıyla şu şekilde formüle edilerek grup üyelerine benimsetilir ; '' Klasik anlamda Marxizm - Leninizm araştırılıp incelenmiştir , bu ideolojinin klavuzluğunda dünyanın , Ortadoğu'nun ve Türkiye'nin genel bir tahlili yapılmıştır . Bu bakış açısına göre Doğu ve Güneydoğu Anadolu ( Kuzey Kürdistan ) sömürge durumundadır . Türkiye Cumhuriyeti de sömürgeci devlettir . Ayrıca Kürdistan'ın diğer parcaları da İran , Irak ve Suriye'nin sömürge idaresi altındadır.

Kürtler, PKK ve A. Öcalan, Ahmet Cem ErseverKürtler, PKK ve A. Öcalan, Ahmet Cem Ersever