Kurulmamış Hayaller Gerçek Bir Hayat Hikayesi

9,6/10  (5 Oy) · 
9 okunma  · 
6 beğeni  · 
862 gösterim
Ey sevgili! Hâlâ çeşme başında ela bakışlarınla yaşıyorum. Hani seninle tek kelime etmeden, gözlerimizle zamanı durdurup söyleştiğimiz o an. Hani o bir saniyesi bin yıla bedel bakışların… Sen bakarken galiba fark etmedin; ama o tek bakışın içinde hayalleri aşan bir cennet saklıydı.

Sana bir sözüm vardı ey sevgili! Güneşe çıkan merdivenleri beraber tırmanacaktık. Yanacaktık birlikte doya doya… Ateşi ciğerlerimize çekerken, kalbimiz vuslatın tadını çıkaracaktı. Sonra… Güneşin bütün bahçelerini gezecektik birlikte. Ateşten imzamızı atacaktık alevlerin gölgesinden ağaçların gövdesine!

Bir tur atacaktık zamanın kıyısında. Yoldan geçene anlatacaktık kurulmamış hayallerimizi. Şimdi dar sokaklarda zemheriyi yaşıyorum. Kalbim bir türlü baharı göremeyen kelebek gibi. Ve sen ey sevgili! Yoksun artık en son emanet ettiğim bakışlarda! Ben yorgun, sen kayıp!
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2014
 • Sayfa Sayısı:
  344
 • ISBN:
  9786055011161
 • Yayınevi:
  Yediveren Yayınları
 • Kitabın Türü:

Anadolu gencinin sevdiğini bırakarak gurbete gidiş hikayesini anlatıyor da bu gencin çeşme başında kızın sadece gözlerini görüp baya bir vakit onu unutamaması saçma olmuş bence önceden bir münasebetleri olmalıydı.

Kitaptan 1 Alıntı

-Meryem, görmezlikten geliyorsun!Ermenileri Müslümanlaştırıyorlar. Neslimizi yok edecekler!
-Müslümanlaştıracaklarsa neden altı yüz yıl beklediler de şimdi Müslümanlaştırıyorlar? Asıl siz tehlikeyi görmüyorsunuz,Amerikalılar ve İngilizler bizi Protestan yapmaya çalışıyorlar. Haput'taki koleji neden kurdular sanıyorsunuz! Bu okul açmalarının nedeni Ermenileri kendi mezheplerine çekmek ve isyan ettirmek değil miydi? Adamlar boşuna mı bize para veriyorlardı,yiyecek veriyorlardı,okullarda kendi mezheplerini okutuyorlardı! Osmanlı isteseydi altı yüz yıl bizim neslimizden eser kalmazdı.Neden bugün yapsınlar!

Kurulmamış Hayaller, Bilal Civelek (Sayfa 61)Kurulmamış Hayaller, Bilal Civelek (Sayfa 61)