Kuşkulu Delil Mickey Haller Serisi 3

6,0/10  (4 Oy) · 
10 okunma  · 
0 beğeni  · 
501 gösterim
Avukat michael haller ve dedektif harry bosch bir defa daha güç birliği yapiyor.

Çocuk katili olarak mahkûm olup yirmi dört yıl hapis yatan Jason Jessup lehine deliller ortaya çıkınca yeniden yargılanmaya hak kazanır. Haller, Jessupın suçlu olduğuna inanmaktadır ve kariyeri boyunca avukatlık yapmış olsa da saf değiştirip savcılık masasına oturur. Soruşturmacısı olarak Dedektif Harry Boschu, yardımcısı olarak da eski karısı Savcı Maggie McPhersonı seçer.

Ne var ki, davanın üstünde siyaset bulutları dolaşmaktadır ve Haller ile McPherson, daha işin başında medyayı arkasına alan ünlü bir avukata karşı mücadele edeceklerdir. Bosch, Jessupın ilk davadaki mahkûmiyetinde başrol oynayan ve kayıplara karışmış olan görgü tanığını bulmak zorundadır, ancak bu göründüğü kadar kolay değildir.

Jessup şartlı tahliyeyle salıverilir ve haber heveslisi medyanın gözbebeği olur. Bundan sonra da gece yarıları sokaklara çıkıp esrarengiz işler çevirmeye başlar Acaba tekrar öldürecek midir?

Michael Connellynin üslubu, temposu ve hayal gücü ona gerilim romanları dünyasının en büyük ödüllerini kazandırmıştır. Kuşkulu Delili nabzınız hızlanarak bir solukta okuyacaksınız.
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2013
 • Sayfa Sayısı:
  432
 • ISBN:
  9789752116702
 • Orijinal Adı:
  The Reversal
 • Çeviri:
  Esat Ören
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Çarli 
29 Eki 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Yine tarzını bozmadan devam ettiren yazarın M.Haller serisinin 3.kitabı okuyucuyu etkilemeye devam ediyor. Ne olacak? Nasıl sonlanacak? Gibi merak duygusunu sonuna kadar diri tutuyor. Michael Connelly severleri bu kitabı da beğenerek okuyacaktır. Buna eminim. Simdi 4. Kitap olan Beşinci tanık kitabını okumak için sabırsızlanıyorum.

Ceren Acer 
21 Eki 2015 · Kitabı okudu · 17 günde · 4/10 puan

Nihayet bitirebildim. Tanıtım bülteninden etkilenerek aldığım bu roman beni büyük hayal kırıklığına uğrattı. Yazarın dilini akıcı bulamadım. Olay örgüsü yaratıcı lakin, işleyiş tam bir hüsrandı. Kitabın kapak tasarımı da albenili değildi. Ayrıca yazı puntosu da göz yorucuydu. Okumaya başladığım an en fazla otuz sayfa okuyup bırakıyordum. En geç bitirdiğim roman olarak hatırımda kalacak hep. Kitabın olay örgüsünü kısa sürede unutacağıma eminim. Etkileyici işlenmemiş romanlar her zaman unutulmaya mahkumdur.

İlhan DALKIRAN 
14 Haz 21:42 · Kitabı okudu · 2 günde · 7/10 puan

Harry Bosch ile üvey kardeşi Michael Haller'in iş birliği yaptığı bu romanda daha önceki kitaplardaki akıcılık pek yok. Haller'in ağzından 1.kişi anlatımın yapıldığı bölümler romanın ağırlığını oluşturuyor bu da bence polisiye okurlarını sıkıyor. Mahkeme sahnelerini avukatların manevralarını seven okurların daha çok beğeneceği bir roman olmuş.