Kusursuz Suç Yoktur Sherlock Holmes

8,8/10  (9 Oy) · 
47 okunma  · 
11 beğeni  · 
730 gösterim
Dünyaca ünlü dedektif Sherlock Holmes, kendine özgü kişiliği ve maceralarıyla okurları 1887 yılından beri büyülemeye devam ediyor.

Sherlock Holmes, filmlerde en çok canlandırılan karakter olarak Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi. Yaklaşık 75 oyuncu tarafından 200'ün üzerinde filmde canlandırıldı.

Kitapları 85 dile çevrildi. Holmes, Kutsal Kitaplar'dan ve sözlüklerden sonra dünyada en çok okunan kitap.

Her yıl Avrupa ve ABD'de 5 milyon kitabı basılıyor. Hakkında yazılmış 10 binin üzerinde makale ve kitap, dünya çapında da yaklaşık 400 Holmes derneği var.

"Kusursuz Suç Yoktur" temponun hiç düşmediği, bitmesini hiç istemeyeceğiniz bir Sherlock Holmes başyapıtı.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2013
 • Sayfa Sayısı:
  368
 • ISBN:
  9786054756056
 • Çeviri:
  Oğuz Balım
 • Yayınevi:
  Tutku Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Muharrem Armağan 
10 Şub 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Sherlock Holmesun okuduğum 2. kitabı birinci kitabının üstünden çok uzun zaman geçtikten sonra bir de bu ara dünya klasiklerine ara vermek niyetiyle okuduğum bir kitap.Kitap için çok iyi şeyler söyleyemeyeceğim özellikle film mi kitap mı konusunu sonuna kadar kitap olarak savunurken Sherlock Holmesin (Robert Downey Jr. oynadığı film) iki filmide kitabın çok üstünde yapımlardı bence.Belki çok büyük beklentiler içinde okuduğum için hayalkırıklığı yaşadım kitaba kötü demiyorum ama özellikle bölümlerin bazılarında olaylar çözülürken Sherlock Holmes'in olay üstünde bir etkisi yok sadece seyirci olarak olayı anlatıyor.Diğer kitaplarını da okuyacağım umarım bundan daha mantıklı çözümlerler ve Sherlock Holmes isminin hakkını daha fazla veren bir kitap olur.

Ramazan Bilgiç 
08 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

'Olayları sebep sonuç ilkesi içinde incelemen gerekir. Olaylara farklı renkler katabilmeli, hayatın her türlü parçasını düşünebilmelisin.' İşte Sherlock Holmes.

İpek YEŞİL 
01 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

ne kadar göz önündeysen o kadar görünmezsin

Samet kendirci 
16 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 11 günde · Beğendi · 9/10 puan

Kitabı gayet beğendim sherlock holmes'in varsayımları olaylara bakış açısı ve çözümü bulma yöntemi çok etkileyici. Okurken sıkılmayacagınizi düşünüyorum. Polisiye,suç kitapları seven kişilerin sıkılmadan okuyacağını düşünüyorum. İyi okumalar

Kitaptan 1 Alıntı

Ramazan Bilgiç 
08 Ağu 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 7/10 puan

''O anda aşk ölmüş ve nefret doğmuştu. İnsan bir şey için yaşamalıydı. Eğer senin için değilse, kadınım, o halde kesinlikle senin felaketin ve benim eksiksiz intikamım için olacaktı.''

Kusursuz Suç Yoktur, Arthur Conan Doyle (Sayfa 117)Kusursuz Suç Yoktur, Arthur Conan Doyle (Sayfa 117)