Kusursuz Suç Yoktur Sherlock Holmes

8,2/10  (16 Oy) · 
70 okunma  · 
19 beğeni  · 
952 gösterim
Dünyaca ünlü dedektif Sherlock Holmes, kendine özgü kişiliği ve maceralarıyla okurları 1887 yılından beri büyülemeye devam ediyor.

Sherlock Holmes, filmlerde en çok canlandırılan karakter olarak Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi. Yaklaşık 75 oyuncu tarafından 200'ün üzerinde filmde canlandırıldı.

Kitapları 85 dile çevrildi. Holmes, Kutsal Kitaplar'dan ve sözlüklerden sonra dünyada en çok okunan kitap.

Her yıl Avrupa ve ABD'de 5 milyon kitabı basılıyor. Hakkında yazılmış 10 binin üzerinde makale ve kitap, dünya çapında da yaklaşık 400 Holmes derneği var.

"Kusursuz Suç Yoktur" temponun hiç düşmediği, bitmesini hiç istemeyeceğiniz bir Sherlock Holmes başyapıtı.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2013
 • Sayfa Sayısı:
  368
 • ISBN:
  9786054756056
 • Çeviri:
  Oğuz Balım
 • Yayınevi:
  Tutku Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Muharrem Armağan 
10 Şub 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Sherlock Holmesun okuduğum 2. kitabı birinci kitabının üstünden çok uzun zaman geçtikten sonra bir de bu ara dünya klasiklerine ara vermek niyetiyle okuduğum bir kitap.Kitap için çok iyi şeyler söyleyemeyeceğim özellikle film mi kitap mı konusunu sonuna kadar kitap olarak savunurken Sherlock Holmesin (Robert Downey Jr. oynadığı film) iki filmide kitabın çok üstünde yapımlardı bence.Belki çok büyük beklentiler içinde okuduğum için hayalkırıklığı yaşadım kitaba kötü demiyorum ama özellikle bölümlerin bazılarında olaylar çözülürken Sherlock Holmes'in olay üstünde bir etkisi yok sadece seyirci olarak olayı anlatıyor.Diğer kitaplarını da okuyacağım umarım bundan daha mantıklı çözümlerler ve Sherlock Holmes isminin hakkını daha fazla veren bir kitap olur.

Öz 
19 May 09:01 · Kitabı yarım bıraktı · Puan vermedi

Söyle ki; kitap farklı olaylardan oluşan bölümlerden oluşuyor, birbiriyle ilişkisi olmayan. Bölümlerden oluşan kitapları oldum olası sevememisimdir.
Sherlock holmes çok fazla duyuyordum, en son da ingilizce hocamın sınıfta konusu geçmesi üzerine anlattıktan sonra neymiş şu Sherlock diyerek almıştım. Haliyle beklentim de çok yüksekti. Belki kitap 2 veya 3 bölümden, daha karışık olaylardan olussaydi daha etkili olabilirdi. Ama tad alınmıyor kitaptan. Kısa öyküler okuyormuş gibi hissediliyor. Daha henüz olay kavranmadan olay üzerinde düşünülmeden olay çözülmeye başlanıyor, bi dur ne bu acele demekten kendini alamıyor insan. Yine de bir kitabın yanında ikinci bir kitap olarak okunulabilir.

Furkan Sami ÇITLAK 
05 May 05:30 · Kitabı okudu · 3 günde · 2/10 puan

Sherlock Holmes çok zeki bir adam olayları;her ipucunu,her detayı dikkate alarak tümevarım yoluyla çok mantıklı şekilde çözüyor..Kitabı Dr.Watson tarafından 2.Ağızdan dinliyoruz ve bu anlatım şekli benim hiç hoşuma gitmediği için Sherlock Holmes kitaplarının bana göre olmadığını farkettim.

Ramazan Bilgiç 
08 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

'Olayları sebep sonuç ilkesi içinde incelemen gerekir. Olaylara farklı renkler katabilmeli, hayatın her türlü parçasını düşünebilmelisin.' İşte Sherlock Holmes.

İpek YEŞİL 
01 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

ne kadar göz önündeysen o kadar görünmezsin

Samet kendirci 
16 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 11 günde · Beğendi · 9/10 puan

Kitabı gayet beğendim sherlock holmes'in varsayımları olaylara bakış açısı ve çözümü bulma yöntemi çok etkileyici. Okurken sıkılmayacagınizi düşünüyorum. Polisiye,suç kitapları seven kişilerin sıkılmadan okuyacağını düşünüyorum. İyi okumalar

Kitaptan 15 Alıntı

Hilmi Can 
24 Ağu 21:25 · Puan vermedi

Bakış bir kez değişti mi, en aleyhte görünen şey gerçeğe ulaşmanda bir ipucu haline gelebilir.

Kusursuz Suç Yoktur, Arthur Conan DoyleKusursuz Suç Yoktur, Arthur Conan Doyle
Hilmi Can 
24 Ağu 17:32 · Puan vermedi

Her insan hata yapabilir, en azından kimse sizi duygusuz bir suçlu olmakla suçlayamaz.

Kusursuz Suç Yoktur, Arthur Conan DoyleKusursuz Suç Yoktur, Arthur Conan Doyle
Hilmi Can 
24 Ağu 15:48 · Puan vermedi

Eğer bir yerde fazla güzellik ve aydınlık varsa, suç oranı ve karanlık olaylar da bir o kadar oluyor.

Kusursuz Suç Yoktur, Arthur Conan DoyleKusursuz Suç Yoktur, Arthur Conan Doyle
Hilmi Can 
24 Ağu 19:27 · Puan vermedi

Bir suç, soğukkanlı bir şekilde önceden tasarlandığı zaman, o suçu saklamak için gereken her şey de aynı soğukkanlılıkla önceden tasarlanır.

Kusursuz Suç Yoktur, Arthur Conan DoyleKusursuz Suç Yoktur, Arthur Conan Doyle
Hilmi Can 
24 Ağu 15:20 · Puan vermedi

Kadınlar ruh derinlikleri olan yaratıklardır, manevi bir hayat yaşarlar ve bir erkeğin tahmin edebileceğinin ötesinde şeyler yapabilirler.

Kusursuz Suç Yoktur, Arthur Conan DoyleKusursuz Suç Yoktur, Arthur Conan Doyle
2 /