Kusursuz Veda

8,0/10  (3 Oy) · 
12 okunma  · 
2 beğeni  · 
348 gösterim
Kapıyı sessizce kapattı ve salona geçti.Havada o aşık adamın parfümünün kokusu asılıydı.Bir ölünün kokusu.Sehpanın üzerindeki paketi aldı ve kağıdını yırttı.Pencerenin kenarındaki koltuğa ilişti.Gümüş işlemeli bir çerçevenin içinden hala yaşıyormuşçasına gülümseyen gözlerin sahibine baktı uzun uzun.Resmi göğsüne bastırdı ve kendi kulaklarının bile duyamayacağı kadar kısık bir sesle fısıldadı:

"Affet bizi Yasemin.Hepimizi affet."

Bir veda,ancak masumiyeti kadar ölümsüz ve ancak mahkumiyeti kadar huzursuzdur.Bir veda , ancak giden,kalanı kusuruyla yüzleştirmeyi başarabildiğinde kusursuzdur.Hayatının yarısını sağır yaşayanlar,diğer yarısını dilsiz yaşamayı göze alacaklardır.

Çünkü vaktiyle sesini duyuramamış olan vicdan,günü geldiğinde daha yüksek sesle konuşup,sahibinin karşısında bir intikam gibi duracaktır!Ve insan,her koşulda ve her şeye rağmen,suçunu bir başkasının üzerine yıkmak üzere donatılmıştır ; ta ki bugünün,düne dönüşü imkansız bir uzaklık olduğunu anlayıncaya kadar…

(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2010
 • Sayfa Sayısı:
  400
 • ISBN:
  9786055913533
 • Yayınevi:
  Nemesis Kitap
 • Kitabın Türü:
dyelgun 
02 Kas 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · 10/10 puan

hikaye çok güzel, geçişler çok başarılı, karakterlerle arkadaş oluyorsun resmen.. betimlemeler harika... gerçekten çok beğenerek okudum,,, tesadüfen karşıma çıktı Jale Demirdöğen ve kitapları, ama geç kalmış olduğuma çok üzüldüm. hemen diğer kitaplarını aldım, açığı kapatmam lazım diye düşünüyorum.. kaleminize sağlık.. sevgiler.

DERYA... 
20 Mar 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Kitap öylesine sarsıcı hikaye öylesine farklı ki...asla sonuna kadar tahmin edilemeyen konusu,akıcılığı ve hüzünleriyle bana duygu fırtınaları yaşattı...intihar gerçeğini çok sarsıcı anlatmış...mutlaka okunması gereken kitaplardan...

Kitaptan 6 Alıntı

Lepisma Saccharina 
10 Nis 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Kendini deniz sanırdın. Değdiğin hayatların üzerinde hiç değilse kuruyuncaya kadar kalabilen bir su damlası bile değilmişsin."

Kusursuz Veda, Jale DemirdöğenKusursuz Veda, Jale Demirdöğen

"İstanbul buydu işte.Aldatan,yanıltan,her akşam tüketip,her sabah hayata farklı bir umutla yeniden başlatan koca şehir."

Kusursuz Veda, Jale Demirdöğen (Sayfa 46)Kusursuz Veda, Jale Demirdöğen (Sayfa 46)

"Aşkın gözü kördür fakat gerçek sevginin gözleri inanamayacağın kadar keskindir."

Kusursuz Veda, Jale Demirdöğen (Sayfa 29)Kusursuz Veda, Jale Demirdöğen (Sayfa 29)

"Aynı rüzgarın esintisi değil mi,yaşadığımız hayatların çelik,ahşap yada demirden kapılarını açar açmaz tenimizi yalayıp geçerken bizi böyle titreten?Peki aynı rüzgarsa,neden her birimizi farklı bir yere doğru savurur ki?"

Kusursuz Veda, Jale Demirdöğen (Sayfa 49)Kusursuz Veda, Jale Demirdöğen (Sayfa 49)

Bir yalan,her zaman bir diğerini doğururdu ve yeni doğan her yalan,sırtında bir miktar daha asabiyet taşırdı tabi."

Kusursuz Veda, Jale Demirdöğen (Sayfa 78)Kusursuz Veda, Jale Demirdöğen (Sayfa 78)

"Aşk uçucu bir duygudur Gül.Birgün mutlaka biter.O duyguya bağlanırsın.Karşındakini değil,onun sana hissettirdiklerini seversin.Hiç bitmeyeceğini sanırsın.İşte yanılgıda burada başlar.Aşk bittiğinde,gerçek duyguların ortaya çıkar.Hala o insandan vazgeçemiyorsan seviyorsun demektir.Gerçekten seven kişi,aşkın birgün biteceğini bile bile sever çünkü o aşka değil sevdiğine bağlıdır."

Kusursuz Veda, Jale Demirdöğen (Sayfa 28)Kusursuz Veda, Jale Demirdöğen (Sayfa 28)