Kutsal Dedektiflik Bürosu Dirk Gently Serisi

8,6/10  (5 Oy) · 
16 okunma  · 
7 beğeni  · 
723 gösterim
"Douglas Adams'tan Dirk Gently'nin Dedektiflik Bürosu, düşünen insanın üzerinde evrenden kaçmaca oynayabileceği bir kaykay." -Philadelphia Inquirer- "Eski bir harika dedektifler geleneği vardır ve Dirk Gently kesinlikle bu gelenekten değil. Ancak onun kayıp kediyi bulma çabası bir hayaleti, bir zaman yolcusunu ve insanlığın yıkıcı bir sırrını ortaya çıkarır. Dedektif Gently'nin insan ırkını yok olmaktan kurtarma bedeli: 'ücretsiz'! Çok satan Douglas Adams, son hayalet/korku/dedektif/zaman yolculuğu/romantik komedi destanında mizahının gücünü sonuna kadar artırır ve biz okurlar da bir kez daha ilham veren deliliğin sınırlarında düşecek gibi oluruz." -United Press International- "Komik ve laubali bir parça delilikten hoşlanan herkes, Otostopçunun Galaksi Rehberi'nin yazarı Douglas Adams'ın bu yeni kitabına bayılacak." -San Diego Union- Douglas Adams'ın kitapları 8 milyonun üzerinde baskı yapmıştır! (Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  280
 • ISBN:
  9789759972127
 • Orijinal Adı:
  Dirk Gently's Holistic Detective Agency
 • Çeviri:
  İrem Kutluk
 • Yayınevi:
  Kabalcı Yayınevi
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 2 Alıntı

Gökhan Demir 
Dün 14:55 · Kitabı okuyor · Beğendi

elektronik keşişler ne işe yarar
Elektronik keşiş, bulaşık makinesi ve video kayıt cihazı gibi, zaman kaybını önlemek için yapılmış bir makineydi. bulaşık makineleri can sıkıcı tabakları sizin için yıkar, böylece sizi onları yıkama sıkıntısından kurtarır, video kayıt cihazları can sıkıcı televizyonu sizin için izler, böylece sizi izlemek sıkıntısından kurtarır. Elektronik keşişler de sizin için bir şeylere inanır ve böylece, herkesin sizden inanmanızı beklediği büyün o şeyler inanmak gibi, gittikçe zahmeti artan bir işi yapmaktan sizi kurtarır.

Kutsal Dedektiflik Bürosu, Douglas Adams (Sayfa 6)Kutsal Dedektiflik Bürosu, Douglas Adams (Sayfa 6)
Gökhan Demir 
19 saat önce · Kitabı okuyor · Beğendi

Bütünsel Yaklaşım
Ben, kuantum mekanik ilkelerinin mantıksal uzantılarına kadar takipçisi olan herhangi biri gibi -ki eğer dürüstse, bunu kabul etmek zorundadır- bütün şeylerin temelde birbiri ile bağlantısı olduğuna inanıyorum. Fakat aynı zamanda bazı şeylerin diğerlerine göre daha çok birbiriyle bağlantısı olduğuna da inanıyorum. Ve ne zaman iki adet görünüşe göre imkansız olan olay ve bir sürü garip olay silsilesi aynı kişinin başına gelirse, o zaman bana kalırsa, çözümü bu olaylar arası bağlantıda aramalıyız. Bağlantı sensin ve senin çok garip ve sıradışı davranışların var.

Kutsal Dedektiflik Bürosu, Douglas Adams (Sayfa 119)Kutsal Dedektiflik Bürosu, Douglas Adams (Sayfa 119)