Kutsal Kadın

0,0/10  (0 Oy) · 
2 okunma  · 
2 beğeni  · 
1.125 gösterim
Pakistan' da zengin bir toprak ağasının genç, çekici, eğitimli ve modern kızı Zari Banu... Yirmi yedi yaşına gelene kadar bütün evlenme tekliflerini geri çevirdikten sonra, ilk kez bir erkeğe aşık oluyor. Tam evlenecekken gerçekleşen bir aile trajediyle yalnızca onun değil, etrafındaki herkesin hayatı altüst oluyor. Kabilesinin bin yıllık gelenekleri acımasız yüzünü gösteriyor ve O artık bir "Kutsal Kadın" oluyor. "Kutsal Kadın" Müslüman bir toplumda geleneklerin baskısı altında kalan feminist bir kadının değişiminin hikayesi.
Bu kitapta, yalnızca bu genç kadının dokunaklı hikayesini okumakla kalmayacak, modern Pakistan toplumundan da ilginç kesitlerle karşılaşacaksınız.
Medeniyetler Çatışması' nın tartışıldığı şu günlerde, doğu kültürüne ilgi duyanların merakla okuyacakları, sürükleyici bir roman...
The Times bu kitap hakkında şu yorumu yapmıştır: "Modern Pakistan' la geleneklerin Pakistan' ı karşı karşıya... Geleneklere bağımlılık ile serbestlik, özveri ile hayatı feda ediş... Baştan sona Shahraz'ın etkileyici üslubu ve çıkışlarıyla insanı kendine hayran bırakıyor."
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2005
 • Sayfa Sayısı:
  496
 • ISBN:
  9799756237266
 • Çeviri:
  Deniz Arslan
 • Yayınevi:
  Truva Yayınları
 • Kitabın Türü:
Emre şahin 
01 Eyl 2017 · Kitabı okumadı · Beğendi · Puan vermedi

Ozel bir yaratilmisa sahip bi annenin esnekligi guclulugu dusunce farkliligi bilmek sadece okumakla bilgi edinir.(okudugunu anlamak anladigini okumaktan gecer...)