Kutsal Kefen

6,0/10  (5 Oy) · 
15 okunma  · 
2 beğeni  · 
618 gösterim
Çarmıhtan indirilen İsa keten bir bezle sarılır. Üzerinde, mucizevi bir biçimde İsa'nın görüntüsü beliren bu kefen, Hıristiyanlık tarihinin en önemli kutsal emanetlerinden biri olur ve Kudüs'ten başlayan iki bin yıllık yolculuğu boyunca tarihsel birçok gizemin odağında yer alır.

Urfa'yı, bu Anadolu şehrini İtalya-İskoçya-İspanya-Portekiz-Amerika hattına bağlayan iki bin yıllık sır nedir? İsa'nın Kefeni'nin saklandığı Torino Katedrali çevresinde dolaşan dilleri kesilmiş adamlar hangi sırrı susuyor? Ekonomik sıkıntı içindeki imparator, Konstantinopolis'te Tapınak Şövalyeleriyle neyin pazarlığını yapıyor? Dünyanın tepesindeki yedi adamın, kaygılı yüzlerle ve fısıldaşarak konuştukları ne? Bütün bu sırların peşindeki Kaçakçılık Masası Şefi Marco Valoni ve ekibini nasıl bir tehlike bekliyor?

Tarihsel gerçeklere dayalı, hayal gücüyle beslenmiş, gerilim yüklü bir roman...
 • Baskı Tarihi:
  2005
 • Sayfa Sayısı:
  368
 • ISBN:
  9789752933514
 • Orijinal Adı:
  La Hermandad de la Sabana Santa
 • Çeviri:
  Bülent Levi
 • Yayınevi:
  Doğan Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Uğur D. 
 26 Mar 2015 · Kitabı okudu · 1/10 puan

Kitabı gerçektende hiç beğenmedim ve hiçde akıcı değil kitap, zaten 300 küsür sayfa ve 250 ye kadar okudum ve kitap bir arpa boyu yol almadı ilk 5 sayfada neyse 250 dede aynıydı Navarro'nun yerinde olsan(benim olmam zaten biraz abes kaçar)aklıma bu konu geldiği zaman en basit örnek olarak Dan BROWN'a giderdim ve bu kitabı ben yazamam siz yazın derdim hem kurguyada yazık etmezdi sadece kurgu için okunalacak kitapta değil çünkü Hz. İsa'dan Tanrı'nın oğlu diye bahsediyor buda dinimizce yanlış terimdir ve bende bundan rahatsız oldum yani anlarsınız ki hiç ama hiç beğenmedim.

Not: 2005 senesinde farklı bir sitede yazdığım ve gençliğimin verdiği coşkudan artık ne kadar da basit ve dayak atılası sözde bir inceleme yazdığımı fark ettim. Yazım hatalarını bilerek düzeltmedim ki baktıkça o günlerdeki yazımımı tekrar tekrar görebileyim diye.

fikret eroglu 
06 Şub 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Dan brawn tarzi sevenlerin begenecegi bir kitap hz isanin kefenini konu ediniyor. Uslubu ve kurhgusuyla bir cirpida okunacak kitaplardan