Kutsal Panonun Şifresi

9,0/10  (1 Oy) · 
4 okunma  · 
1 beğeni  · 
28 gösterim
1934 yılında Van Eyek’ın başyapıtı Mistik Kuzuya Tapınılması eserinden bir pano Ghent Katedrali’nden çalındı, Pano hiç bulunamadı.

Kutsal Panonun Şifresi kitabında Karl Hammer, Naziler tarafından yapılmış sanat hırsızlığının izini süren CIA ve MI5 istihbarat örgütlerinde çalışmış bir sanat tarihçisi olan Tom R. Tarafından kendisine anlatılmış büyüleyici bir öykü sunuyor. Kayıp pano araştırması onu İsa’nın çarmıha gerilmesinde kullanılan dikenli taç ve çivilere yönlendirecektir. Öykü Himmler’in okült takıntısını: Yahudi mistisizmini: İsa’nın ve misyonunun gerçekliğini: ve son olarak Rannes-le Château gizemine tamamen yeni bir bakış açısından bakmayı içermektedir.

Bütün bunlar Tom R.’nin din, mistisizm ve tarih konularındaki titiz ve kapsamlı araştırmayla desteklenmiştir.
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2011
 • Sayfa Sayısı:
  200
 • ISBN:
  9789944978811
 • Çeviri:
  İbrahim Şener
 • Yayınevi:
  İlgi Yayınları
 • Kitabın Türü:
Tigin Özmen 
13 Haz 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Öncelikle kitabın çevirisi kötü. Kitap kurgu olsaydı muhtemelen yarıda bırakmıştım. Ancak yazar CIA ve MI5 için çalışmış bir sanat tarihçisi olan Tom R. tarafından kendisine anlatılmış bir hikayeyi sunuyor. Nazilerin çaldığı sanat eserlerini arastirmakla görevli Tom, Van Eyck kardeşler tarafından yapılmış Mistik Kuzuya Tapınılması tablosunun çalınmış bölümünün izini sürüyor. Kitabı özellikle Dan Brown'ın Da Vinci'nin Şifresi adlı kitabını beğenenler için tavsiye edebilirim.