Kutsal Yalnızlık

10,0/10  (1 Oy) · 
2 okunma  · 
0 beğeni  · 
499 gösterim
"Hayat o kadar acımasız ki özgürlüğün bedeli olarak senden yanmanı istiyor. "Ateşimde yanmazsan sana özgürlüğünü vermeyeceğim!" diyor.

Bu hayat hem acımasız hem de kibirli ve adaletsiz!

Bütün bu acı gerçekler seni yalnızlığa sürüklüyorsa korkma! Seni yaralayan, canını yakan hiçbir şeyden kaçma! Hatta sev onu... Ona inan..."

Birbirlerine manevi bağlarla tutunan insanların gerçek yaşam hikayelerinden derlenen öyküler sunan Hümeyra Turan kitabının satırları arasında kötülüğün yol açtığı felaketleri durdurmak için okuyucularının vicdanına sesleniyor. Yalnızlıktan korkulmaması gerektiğini, zira bu durumun farklı olan bireylerin kaderi olduğunu söyleyen yazar, toplumda görülen psikolojik yabancılaşma ve yalnızlık temasını kişiler ve olaylar çerçevesinde ilginç bir kurguyla ele alıyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2013
 • Sayfa Sayısı:
  184
 • ISBN:
  9786058593152
 • Yayınevi:
  Deva Yayıncılık
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 3 Alıntı

Dilek Ateş 
 24 May 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

#yalnizlik #kalmak #gitmek #konusmak #kacmak
"Sussam yalnızlık , konuşsam ayrılık ! Gitsem kaçış, kalsam ıssızlık..."

Kutsal Yalnızlık, Hümeyra Turan (Sayfa 114 - Deva Yayıncılık)Kutsal Yalnızlık, Hümeyra Turan (Sayfa 114 - Deva Yayıncılık)
Dilek Ateş 
20 May 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

"Söküklerini dik sözlerinin, dilini kalbine yanaştır da öyle söyle."

Kutsal Yalnızlık, Hümeyra Turan (Sayfa 17 - Deva Yayıncılık)Kutsal Yalnızlık, Hümeyra Turan (Sayfa 17 - Deva Yayıncılık)
Dilek Ateş 
 25 May 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

"İnsan çektiği acıda kendi bilgisini arttırır. Bil ki susmak , kabullenmektir; teslim olmaktır, beklentileri sonlandırmaktır. Kendinden uzaklaşan , kendi olmaktan vazgeçenler başkalarının dayattığını kabullenir. Başkasının yaptığını benimsemek, göz yummaktır. Boyun eğen kendisini işitemez!"

Kutsal Yalnızlık, Hümeyra Turan (Sayfa 129)Kutsal Yalnızlık, Hümeyra Turan (Sayfa 129)