Kuzuların Sessizliği Hannibal Lecter Serisi 2

8,7/10  (67 Oy) · 
197 okunma  · 
63 beğeni  · 
2.744 gösterim
Buffalo Bill lakabıyla tanınan bir seri katil, bazı kadınların peşine düşmektedir. Katilin belli bir amacı vardır ama cesetler farklı eyaletlerde bulunduğu için kimse bunu kavrayamaz. FBI Akademisi`nde genç bir stajyer öğrenci olan Clarice Starling, büronun davranış bilimleri bölümünden Jack Crawford tarafından çağırılınca şaşırmıştır. Görevi, çok zeki bir psikiyatr ve korkunç bir katil olan, Baltimore Akıl Hastanesi`nde tutularak kriminal cinnet açısından yakından izlenen Dr. Hannibal Lecter ile görüşmektir. Lecter`ın, katillerin zihin yapısıyla ilgili öngörülerinin, Buffalo Bill`in izinin sürülmesine ve adamın yakalanmasına yardım edebileceği düşünülmektedir.Zeki ve çekici bir kadın olan Starling, kendini Lecter gibi keskin zekâlı biriyle garip ve yoğun bir ilişki içinde bulunca sarsılır. Adamın, Buffalo Bill ve genç kadının kendisi hakkındaki şifreli ipuçları; Starling`i tüm okurların tüyler ürpertici ve son derece sürükleyici bulacağı bir araştırmaya sürükler. Büyük bir yaratıcılık ve ustalıkla kaleme alınmış olan Kuzuların Sessizliği romanı bir gerilim klasiğidir.
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2014
 • Sayfa Sayısı:
  426
 • ISBN:
  9786055092986
 • Orijinal Adı:
  The Silence of the Lambs
 • Çeviri:
  Pınar Öcal
 • Yayınevi:
  Nemesis Kitap
 • Kitabın Türü:
Ismail Salma 
14 Eki 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Kuzuların sesizliği pek bilinmeyen bir kitap olabilir. Aynı isimde filmi de var. Çok iyi bir kurgu ve akıcı bir dille yazılmış gayet güzel bir polisiye.

Palyaço İsmaiL / 小丑伊斯梅爾 
19 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Thomas Harris Hayranlık duyduğum eseri böyle bir karakteri hangi psikoloji ile bulmuş bilmiyorum ama bence güzel sıra dışı bir karakter olmuş bu kadar cani ve yamyam bir karakter olmuş ama her kesin kalbinde yer etmeyi başarmış yazar dediğin böyle olur keyifli okumalar Türkiye ...

Kuzuların Sessizliği benzeri kitaplar

Esma Tezgi 
11 Tem 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · 9/10 puan

Kuzuların Sessizliği, kurgusuyla ve karakterleriyle gerçekten çok iyi bir polisiye-gerilimdi. Bu kitapta ilk kitaba göre Hannibal daha çok yer alıyordu ve kitabın bu yönünü çok beğendim. Kitabın kurgusu kadar dili de iyiydi ve sayfalar çok hızlı akıp gidiyordu. Hiç sıkmadan sayfalar aktı, geçti ve ben kitabı çok beğendim. Özellikle de ilk kitabın beklentimi yeterince karşılamadığını düşünecek olursam bu kitap beklentimi oldukça karşıladı ve sevdiğim polisiye-gerilimler arasında yer aldı. Yakın zamanda filmini de izlemek istiyorum, umarım onu da severim.

http://yorumatolyesi.blogspot.com/...larn-sessizligi.html

Ayşen BÜLBÜL 
11 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bir yerde filmine denk gelmiştim hemen kapattım. Gittim kitabı okudum malum filmler hayal gücünü pek karşılayamıyor. Kitabı okurken katilin bunu niye yaptığını defalarca sorguladım öğrendiğimde ise bocaladım diyebilirim. Filmini hala izlemedim ama iyi olduğunu duymuştum. Çok çabuk ilerleyecek ve yer yer ürpereceksiniz.

Winter Zhi 
02 Nis 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Bir devam kitabı olarak idare ederdi.Dr. Hannibal Lecter'ı daha iyi tanımaya başladık.Onun dışında katil hakkında yine fazla sahne yoktu karakterin psikolojisinin daha iyi anlatılmasını isterdim şahsen.

Ayfesa 
07 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Ben Starling'i filmdeki kadar sevemedim. Yani Jodie Foster kadar iyi değil.Tabii kitapta karakterin derinine indiğimizden o kadar da mükemmel olamıyorlar. Hannibal Lecter ise olması gerektiği gibiydi. Psikiyatr olması bakımından önce insanların kimseye anlatmadığı anılarıyla sonra da vücut parçalarıyla beslenen bir canavar. Bence yazar Hannibal'i sempatikleştirmek için uğraşmamış bile. Onu olduğu gibi sevmek mümkün.

Gün İlke Yıldırım 
15 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Daha önce okumamış olduğuma inanamıyorum. O kadar sürükleyici ki elimden bırakamadım. Polisiye/Gerilim alanında Bay Harris bir dünya markasıymış meğer. Kitabın verdiği tadı vermez biliyorum ama filmini de mutlaka izlerim artık. Sırada 3. kitap "Hannibal" var. Tavsiye ederim. =)

Meral Büyüksütcü 
14 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 10/10 puan

Mışa hep aklında yuregindeydi..fosetik çukurda onun sut dişlerini bulduğunda perişan olmuştu...kimse katil dogmuyor...hanibal lechter güzel bir kitap okunulası

Yağmur 
 03 Kas 2017 · Kitabı okudu · 8 günde · Puan vermedi

Bloğumdan alıntılanan yapıyorum.Spoi içerebilir.Bilgilerinize.
Ana karakterimiz Clarice Starling zeki,genç ve FBI da yeni stajterdir.Henüz yakalanmamış olan seri katil olan Buffalo Bill var ve Starling'in peşinde.Starling'e ise Hannibal yardımcı oluyor.Starling ile Hannibal arasında yaşanan bolca diyologa tanık oluyoruz.

Okurken bolca keyif aldığım bir kitap.Akıcı ve sizi içine çeken bir kitap.Ama benim gibi karışık sırayla gitmeyin.Sirasını en son paylaşacağım.Bence okumanız güzel olur.Çünkü bu tarzı seveceksiniz. :) Keyifli okumalar. :)

Dilara Adar 
10 Eki 2017 · Kitabı yarım bıraktı · Beğendi · Puan vermedi

Kitabım sunumlardan dolayi yarim kalacak. Bir sure sadece ders kitaplari ya da sunumlar icin gerekli olan hikayeleri romanlari vs. Elime alabileceğim.

2 /

Kitaptan 13 Alıntı

"Hayal edilen şeylere imrenmeyiz. Elle tutulabilir şeylere, her gün gördüğümüz şeylere imreniriz."

Kuzuların Sessizliği, Thomas HarrisKuzuların Sessizliği, Thomas Harris

"Çok şey görüyorsunuz, Dr. Lecter.
Söylediklerinizin hiçbirini inkar edecek değilim. İsteseniz de istemeseniz de, şu anda
yanıtladığınız bir sorum var.Bu gayet güçlü algılamanızı kendinize yöneltecek kadar güçlü
müsünüz? Bununla yüz yüze gelmek çok güçtür. Ben bunu son birkaç dakika içinde öğrendim.
Ne dersiniz? Kendinize bakın ve gerçeği yazın. Kendinizden daha uygun başka birini bulabilir
miydiniz? Ama belki de kendi kendinizden korkuyorsunuzdur."

Kuzuların Sessizliği, Thomas Harris (undefined)Kuzuların Sessizliği, Thomas Harris (undefined)
Eyyüp Aydın 
20 Oca 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Bu tür görüşmelerde kendinden söz etmenin normal olduğunu bilirim,
ama sen kesinlikle kendin hakkında ona bir bilgi vermeyeceksin. İnan bana Hannibal Lecter’ın kafana girmesini istemezsin.

Kuzuların Sessizliği, Thomas HarrisKuzuların Sessizliği, Thomas Harris
Dilara Adar 
04 Eki 2017 · Kitabı yarım bıraktı · İnceledi · Beğendi

Herkesi ahlaki saygınlık penceresinden değerlendiriyorsunuz, hiçbir şey kimsenin kabahati değildir.

Kuzuların Sessizliği, Thomas Harris (Sayfa 45)Kuzuların Sessizliği, Thomas Harris (Sayfa 45)

" Her güne gördüğümüz bir şeye imrenerek başlarız. Rastladığın kişilerin gözlerinin
üzerinde dolaştığını hissetmez misin Clarice? Bunun farkında olmayacağını hiç sanmam. Ve
senin gözlerin başka şeyler üstünde dolaşmaz mı?"

Kuzuların Sessizliği, Thomas Harris (Hannibal Lecter)Kuzuların Sessizliği, Thomas Harris (Hannibal Lecter)

Tıfıtıfıtıfıtıfıtıfı
Zamanında bir sayım memuru beni sınıflandırmaya kalkmıştı. Adamın karaciğerini biraz baklayla yedim, yanında da bir büyük Amarone şarabı içtim.

Kuzuların Sessizliği, Thomas Harris (Sayfa 48 - Hannibal Lecter)Kuzuların Sessizliği, Thomas Harris (Sayfa 48 - Hannibal Lecter)

Sen, bir tek sen, kendi gövdemden ayrı olarak duyumsayabildiğim sevgili bir konaksın. Sen, bir tek sen, hürmetime mazharsın. Sen, bir tek sen, dokunduğumda ufalanıp gitmiyorsun. Sen, sevgilim, tek gerçek şeysin.

Hizmetkârın,
Hannibal Lecter

Kuzuların Sessizliği, Thomas HarrisKuzuların Sessizliği, Thomas Harris
2 /