Kuzuların Sessizliği Hannibal Lecter Serisi 2

8,9/10  (28 Oy) · 
99 okunma  · 
29 beğeni  · 
1.832 gösterim
Buffalo Bill lakabıyla tanınan bir seri katil, bazı kadınların peşine düşmektedir. Katilin belli bir amacı vardır ama cesetler farklı eyaletlerde bulunduğu için kimse bunu kavrayamaz. FBI Akademisi`nde genç bir stajyer öğrenci olan Clarice Starling, büronun davranış bilimleri bölümünden Jack Crawford tarafından çağırılınca şaşırmıştır. Görevi, çok zeki bir psikiyatr ve korkunç bir katil olan, Baltimore Akıl Hastanesi`nde tutularak kriminal cinnet açısından yakından izlenen Dr. Hannibal Lecter ile görüşmektir. Lecter`ın, katillerin zihin yapısıyla ilgili öngörülerinin, Buffalo Bill`in izinin sürülmesine ve adamın yakalanmasına yardım edebileceği düşünülmektedir.Zeki ve çekici bir kadın olan Starling, kendini Lecter gibi keskin zekâlı biriyle garip ve yoğun bir ilişki içinde bulunca sarsılır. Adamın, Buffalo Bill ve genç kadının kendisi hakkındaki şifreli ipuçları; Starling`i tüm okurların tüyler ürpertici ve son derece sürükleyici bulacağı bir araştırmaya sürükler. Büyük bir yaratıcılık ve ustalıkla kaleme alınmış olan Kuzuların Sessizliği romanı bir gerilim klasiğidir.
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2014
 • Sayfa Sayısı:
  426
 • ISBN:
  9786055092986
 • Orijinal Adı:
  The Silence of the Lambs
 • Çeviri:
  Pınar Öcal
 • Yayınevi:
  Nemesis Kitap
 • Kitabın Türü:
Ismail Salma 
14 Eki 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Kuzuların sesizliği pek bilinmeyen bir kitap olabilir. Aynı isimde filmi de var. Çok iyi bir kurgu ve akıcı bir dille yazılmış gayet güzel bir polisiye.

Esma Tezgi 
11 Tem 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · 9/10 puan

Kuzuların Sessizliği, kurgusuyla ve karakterleriyle gerçekten çok iyi bir polisiye-gerilimdi. Bu kitapta ilk kitaba göre Hannibal daha çok yer alıyordu ve kitabın bu yönünü çok beğendim. Kitabın kurgusu kadar dili de iyiydi ve sayfalar çok hızlı akıp gidiyordu. Hiç sıkmadan sayfalar aktı, geçti ve ben kitabı çok beğendim. Özellikle de ilk kitabın beklentimi yeterince karşılamadığını düşünecek olursam bu kitap beklentimi oldukça karşıladı ve sevdiğim polisiye-gerilimler arasında yer aldı. Yakın zamanda filmini de izlemek istiyorum, umarım onu da severim.

http://yorumatolyesi.blogspot.com/...larn-sessizligi.html

Ayşen BÜLBÜL 
11 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bir yerde filmine denk gelmiştim hemen kapattım. Gittim kitabı okudum malum filmler hayal gücünü pek karşılayamıyor. Kitabı okurken katilin bunu niye yaptığını defalarca sorguladım öğrendiğimde ise bocaladım diyebilirim. Filmini hala izlemedim ama iyi olduğunu duymuştum. Çok çabuk ilerleyecek ve yer yer ürpereceksiniz.

Ayfesa 
07 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Ben Starling'i filmdeki kadar sevemedim. Yani Jodie Foster kadar iyi değil.Tabii kitapta karakterin derinine indiğimizden o kadar da mükemmel olamıyorlar. Hannibal Lecter ise olması gerektiği gibiydi. Psikiyatr olması bakımından önce insanların kimseye anlatmadığı anılarıyla sonra da vücut parçalarıyla beslenen bir canavar. Bence yazar Hannibal'i sempatikleştirmek için uğraşmamış bile. Onu olduğu gibi sevmek mümkün.

İsmail Altun 
19 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Thomas Harris Hayranlık duyduğum eseri böyle bir karakteri hangi psikoloji ile bulmuş bilmiyorum ama bence güzel sıra dışı bir karakter olmuş bu kadar cani ve yamyam bir karakter olmuş ama her kesin kalbinde yer etmeyi başarmış yazar dediğin böyle olur keyifli okumalar Türkiye ...

Kitaptan 2 Alıntı

"Hayal edilen şeylere imrenmeyiz. Elle tutulabilir şeylere, her gün gördüğümüz şeylere imreniriz."

Kuzuların Sessizliği, Thomas HarrisKuzuların Sessizliği, Thomas Harris
Eyyüp Aydın 
20 Oca 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Bu tür görüşmelerde kendinden söz etmenin normal olduğunu bilirim,
ama sen kesinlikle kendin hakkında ona bir bilgi vermeyeceksin. İnan bana Hannibal Lecter’ın kafana girmesini istemezsin.

Kuzuların Sessizliği, Thomas HarrisKuzuların Sessizliği, Thomas Harris