Adı:
Lacivert - Amber
Alt başlık:
Lacivert #3
Baskı tarihi:
Şubat 2019
Sayfa sayısı:
448
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786052064887
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Lacivert - Amber
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ephesus Yayınları
Baskılar:
Lacivert - Amber
Lacivert - Amber
Aşka inanmayan bir adam, sonsuz aşk için savaşırken ne kadar ileri gidebilir?

“Biliyordum, bende bir hata vardı. Zihnimde ise koca bir kara delik. Her şeyi hatırlıyordum ancak bu hatıraların bana ait olduğundan emin olamıyordum. Sonra o vardı... Edepsiz Lacivert. Sahi neden bana öyle yoğun bakıyordu? İfadesiz suratında neden kırgınlıklar yakalıyordum? Yine nasıl bir oyun oynuyordu?”

James ve Beren için yeşeren umutlar, Beren’in başına gelenlerle yerle bir olur. James ve ekibi, genç kıza olanları çözmeye çalışırken, bir yandan da Birlik’in onlara verdiği görevi sonuçlandırmak zorundadırlar. Ancak James’in hepsinden daha zor bir sınavı vardır. Sonsuz aşkını geri kazanabilmek için ne kadar ileri gidecek? Ve tüm bu savaşı verirken, Beren’i korumaya nasıl devam edecek?

Genç ikilinin macerası son bulurken, düğümler daha karmaşık, sırlar daha acımasız hale geliyor.
448 syf.
·9 günde·Beğendi·8/10
Lacivert serisinin son kitabı ve güzel bir final.Kitap okumayı alışkanlık ettirmek ve sevdirmek için baslanabilecek kitap lacivert.cok akıcı çabuk okunuyor zevkle okudum ve beğendim biraz polisiye biraz bilim kurgu ve birazda ask...herkese tavsiye ederim
448 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Sevgili Tuğba abla ağlıyorum mutlu musun?
Bu soruyla başlamak istiyorum çünkü boşluğa düştüm. Üç günde okudum ama ben mi okudum yoksa o mu beni okudu bilmiyorum.
Yazın iki kitabi birlikte okuduktan sonra reading slumpa girmiş günlerce kitap okumamıștım. Bu kitap ef sa ne bir kitaptı.
Amber beni bitirdi. Sevgili Nilüfer ablacığımın kitabın son sayfalarına koyduğu çizimler çok çok güzeldi.
Tuğba ablacığımın kalemi çok çok güzeldi. Duyduğuma göre İtalyan Ateşi'nin dosyası da final okuduktan sonra Ephesusa teslim edilecekti.
Canım James, gözlerimin önünde acı çekti. Beren her acı çektiğinde, o kadar kötü oldu ki James ben üzüldüm.
Sofia boyun posun yere batsın inşallah. Spoiler vermek istemediğim için susuyorum ve ağlamaya gidiyorum.
Burdan Ephesus'a sesleniyorum seni her gün bunalttıgım, Amberin kapağını paylaştığın fotoğrafa hunharca attığım yorumdan sonra beni engellemediğin için çok teşekkür ederimdkdkfkdk. Tuğba abla sanada teşekkür ederim seninde çok boğdum yapacak bir şey yok.
Kitabı almak isteyen imkanı varsa üç kitabı birden alsınlar. Okuyanlar beni anlar. <3
 • Lacivert
  8.7/10 (194 Oy)188 beğeni425 okunma37 alıntı11.805 gösterim
 • Lacivert - Safir
  9.0/10 (121 Oy)125 beğeni260 okunma64 alıntı4.489 gösterim
 • Veryansın
  9.3/10 (26 Oy)32 beğeni71 okunma36 alıntı653 gösterim
 • Kor
  8.6/10 (29 Oy)36 beğeni56 okunma3 alıntı755 gösterim
 • Emanet
  9.0/10 (33 Oy)30 beğeni55 okunma55 alıntı1.072 gösterim
 • Çaylak
  9.0/10 (40 Oy)40 beğeni73 okunma14 alıntı1.508 gösterim
 • Narsist
  7.3/10 (30 Oy)23 beğeni57 okunma12 alıntı1.861 gösterim
 • Mekanik Aşk
  8.3/10 (32 Oy)25 beğeni85 okunma5 alıntı1.239 gösterim
 • Elmalı Turta
  8.9/10 (348 Oy)341 beğeni686 okunma133 alıntı16.318 gösterim
 • Veca
  8.9/10 (72 Oy)70 beğeni146 okunma93 alıntı3.216 gösterim
448 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Ne denilene bilirdi ki?Çok güzeldi.Bir solukta,tek hamleyle bitti.Biraz mutluyum çünkü Mike ve Sinem için ayrı bir kitap yazacakmış T. Y. Mazer .Olaylar bu kitapta çok yavaş ilerliyordu.Biraz daha hızlı ilerlese güzel olurdu.Bazı karakterleri çok yakından tanıma fırsatı bulduk.Bu çok güzeldi.Ama her şey,her olay bence çok soyuttu.Farklı anlatım geçişleri biraz somutluk katmıyordu değil gerçi.James Hunter yada TJ.Allen mi demeliyim? senin her ne kadar duyguların manipüle edilmiş olsa da duygularını çok güzel anattın,yaşadın.Mike sen nasıl bir karaktersin?Kitaba ayrı bir hava katıyorsun.
!SPOİLER BÖLÜMÜNÜ BU YAZININ ALTINA YAZACAĞIM DİLERSENİZ OKUMAYABİLİRSİNİZ!

Ayy Sofia öldüCanıma deymesinÇok çok kötü bir karakterdi.Hiç sevmezdim.Gerçi Sofia'yı seven var mıydı?

Elizabeth öldüAslında ben Beren'e anlattıklarına kadar Lizy (kısaltması) hakkında bir şey hissetmiyordum?düşünmüyordum.Ama ölünce çok üzüldüm.

Sinem.Siz onu her ne kadar normal biri sansanız da o da bir Isolater'mış.Çok iyiydi ama...Hiç beklemesem de Mike'ın o anda hissettikleri,dedikleri,haraketleri beni gülme krizine soktu

Mike.Daha doğrusu Mike ve o çok özel yeri mi demeliyim?Çoğu bölümde bahsettim ama...Anlat anlat bitmez.Yeni kitabı için çook heyecanlıyım

ALINTILAR İÇİN; @agblk
448 syf.
·2 günde·Puan vermedi
| Lacivert - Amber ~ |
°
Yoruma nasıl başlamam gerektiğini bilmiyorum. Lacivert efsanesine, Beren'e, Edepsiz Lacivert'imize, benim favorim olan Mike'a veda etmek hem çok hüzünlü hem de ikinci kitabın o çarpıcı finalinden sonra bu kitabı ellerime alıp okumak çok güzeldi
Spoiler vermeden anlatmak zor olsa da, Beren'in Safir'de yaşadığı bir olay sonucu James'e, Edepsiz Lacivert'ine olan uzaklığı ile başlıyor Amber. Beren'in hem iç dünyasıyla savaşı hem de İsolation Unity için hazırlanması fazlasıyla güzel ve aksiyonluydu. Önceki kitaplarda tüm gerçeklerini öğrendiğimiz James bu kitapta daha minnoştu. Beren ondan uzak durdukça onun gözlerinden geçen o dalgalar, ufak bir anıda geçen o parıltılar... Ah James yanında olup sana sarılasım geldi
Bu duygusal kısımların yanında bir yandan devam eden Tobias olayları kitaba bolca aksiyon kattı tabii ki.
Mike yine ve yine efsaneydi. Olağanüstü bir karaktersin dostum! Bu arada bu bomba haberi vermekten gurur duyuyorum yazarımız kitabın sonunda teşekkür kısmında söylemiş. Mike'ın hikayesi geliyoooor Onu da oldukça heyecanlı bir şekilde beklediğimi belirterek devam ediyorum
Beren’in bir isolater olması için aldığı eğitimler ve o aksiyon dolu anlar aşırı güzeldi. Okurken kendimi o simülasyonun içinde, Beren’in hemen yanı başında labirentte çıkış yolu arıyormuş gibi hissettim
Bu güzel serinin bitiyor olması üzüyor olsa da hayatıma o kadar güzel karakterler kattı ki aşırı mutluyum.
Bu bolca bilimkurgu, bolca aşk ve macera içeren seriyi noktaladık. İlk iki kitabın yorumunda hep hem hemen okuyun istiyorum hem de her kitap o kadar heyecanlı sonlara sahip ki seri bitmeden okumayın çünkü bir sonraki için çıldırıyorsunuz diyordum. Seri bitti ve gönül rahatlığıyla diyorum ki; okuyun asla pişman olmayacaksınız!
Bu olağanüstü kurgu için teşekkürler
448 syf.
·2 günde·Beğendi·Puan vermedi
Lacivert- Amber bir seri daha bitrimenin sevinci ile mutluyum her ne kadar son bulsa da, sevdiğim seriler arasına girdi diyebilirim. Spoiler içerir!

Lacivert serisi, ilk iki kitap harika olmakla beraber merakta bırakan bir havası vardı. Ama bu son kitap Amber'i beğenmedim desem yeri olur sanırım. Bana göre bazı konulardan eksik kaldı gibime geldi. Ben bilim kurgu filmi izleyen birisi olarak, araştırma duygusunun her insanda olması ve buna göre bir şeyler yapılması taraftarıyım. Ama Beren'e olanlar ve ona yapılanlar kötü ama bir o kadar absürt kalması da cabası. Tamam kurgu olabilir, neden James nasıl ona bu kadar soğuk olabilir. Bir formül olabilir ama keşke biraz daha ayrıntılı anlatılsa diye düşündüm.
Ben kitaplar da hep konunun derinine inilmesi taraftayıp hele ki bu araştıma konulu bir kitap da olsa.

Seri ilk iki kitapla beğendiğim bir seri ama son kitap bana göre pek olmamıştı. Ama yazarın ele aldığı konu ki bir Türk yazarın böyle bir konuyu yazmasınıda ele alırsak, iki farklı kültürü bir arada koyması da buna dahil güzel bir iş çıkarmış. Bu seriye bir şans verip okuyun derim ön yargı ile yaklaşmıştım ama çok görünce bir şans verip okudum.
Son kitabı konu bakımından düşük kalsa da sevdiğim bir seri oldu.

Yeni bir kitap serüvenin de görüşmek dileğiyle sağlıcakla kalın kitap dolu günleriniz olsun.
448 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Mükemmel bir final kitabıydı.

Her şey yerli yerine oturtulmuş, olaylar, olaylar ve Lacivert. James öylesine harikaydı ki, ona üzülsem mi yoksa tekrar tekrar bayılsam mı bilemedim. Beren aynı Beren’di. İstisnalar yüzünden ona kızmadım.

Fakat son çok güzeldi. Bir an açıp ciddi ciddi son mu diye diğer kitaplara baktım. İlkini hiç beğenmediğim bir kitaba böyle şeyler yapmak pek benlik olmasa da, bütün tabularımı yıktı, geçti. Özleyeceğim, bir kaç yıl sonra tekrar okuyacağım serilerden olacak.

Lakin ne anlatsam spoiler olur. O yüzden puanımı verip susuyorum. Keyifle okuyun, hepinize iyi günler.

5/5
448 syf.
·4 günde·9/10
Kitap bitince bi hüzün gelir çöker ya o dünya bitti artık diye üzülür insan. Gerçekten öyle oldum çünkü sadece kitap değil seride bitmiş oluyordu. Bir daha edepsiz laciverti okuyamayacak olmak çok üzdü. Yazarın notunda bi umut da verdi. Mike ve sinem için kitap olacakmış. Bunu okuyunca bu dünyadan tamamen kopmayacak olmak bi miktar mutlu etti ama hala jamese veda etmek çok zor. Son olarak elizabeth in ölümü baya üzdü beni ya. Laciverti Bereni yani Allen ailesini çok özleyeceğim. Kafama bi yer yakıldı bir de. Jamesin asıl soyadı hunter değil miydi James Hunter. O soyadını kullanırlar diye düşünmüştüm ama ondan hiç bahsedilmeden Allen oldular tamamen. Bir şey daha var keşke jamesin ailesiyle kiz kardeşiyle de gorusselerdi çok isterdim. O kısım açık kaldı.
448 syf.
·2 günde·Beğendi·7/10
Seride bütün kitaplar benim için eş değerdi diyebilirim. Serinin bitmesine açıkçası üzüldüm çünkü çok kolay okunuyor ve su gibi akıyordu. Sevdiğim karakterlerse ilk kitapta olmamasına rağmen sonradan fazlasıyla oldu. Yazarın fazlasıyla eksiklerini olduğunu düşünüyorum. Yazma tarzı ve bulduğu erkek karakterler oldukça güzel olmasına rağmen, kadın karakterler, konu bağlama, mümkünatı olmayan durumlar, aşırı aşk ve herkesin ana karakterimize göz dikmesi ve kızın başına gelmeyenin kalmaması kitabın eksi yönleriydi. Bu kitabın bitiminde beni en çok üzen artık James ve Mike'tan ayrılıyor olmak olacak galiba...
448 syf.
·6 günde·8/10
Okudum bitti
Evet Lacivert serimizi an itibariyle bitirmiş bulunmaktayım. Son kitabı biraz uzatılmış bulsam da olayların birbirine bağlanışı güzeldi. Karakterlerle sanki tanışıyormuş , ekipte ben de yer alıyormuş hissine büründüm açıkçası. Beren... Her ortamda nasıl uyumayı başarabildin kuzum🤦‍️ Mike... seni özleyeceğim adamım🤙 Sofia... layığını buldun beybi Elizabeth sen neymişsin yahu yavru veeeeee James edepsiz lacivert... sana kelimeler kifayetsiz kalır zaten Film izliyor tadı alarak okuduğum seri sana veda etmek zor olacak zira bir çok kez otobüs durağı kaçırdım senin yüzünden
448 syf.
·6/10
Kitap genel hatlarıyla güzeldi fakat 2 kitapla bitebilirdi bence 3.kitabı yazmak için yazmış kesinlikle kötü demiyorum ama 3.kitap biraz tekrar olmuş yazarın kalemi akıcı hiç sıkıcı değil akıp gidiyor akıcılığından bence tekrarı biraz kapatmış
Onun ellerinde savunmasız bir serçeden farksızdım.
Kanatlarımı kanatan da, sarıp iyileştiren de oydu.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Lacivert - Amber
Alt başlık:
Lacivert #3
Baskı tarihi:
Şubat 2019
Sayfa sayısı:
448
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786052064887
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Lacivert - Amber
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ephesus Yayınları
Baskılar:
Lacivert - Amber
Lacivert - Amber
Aşka inanmayan bir adam, sonsuz aşk için savaşırken ne kadar ileri gidebilir?

“Biliyordum, bende bir hata vardı. Zihnimde ise koca bir kara delik. Her şeyi hatırlıyordum ancak bu hatıraların bana ait olduğundan emin olamıyordum. Sonra o vardı... Edepsiz Lacivert. Sahi neden bana öyle yoğun bakıyordu? İfadesiz suratında neden kırgınlıklar yakalıyordum? Yine nasıl bir oyun oynuyordu?”

James ve Beren için yeşeren umutlar, Beren’in başına gelenlerle yerle bir olur. James ve ekibi, genç kıza olanları çözmeye çalışırken, bir yandan da Birlik’in onlara verdiği görevi sonuçlandırmak zorundadırlar. Ancak James’in hepsinden daha zor bir sınavı vardır. Sonsuz aşkını geri kazanabilmek için ne kadar ileri gidecek? Ve tüm bu savaşı verirken, Beren’i korumaya nasıl devam edecek?

Genç ikilinin macerası son bulurken, düğümler daha karmaşık, sırlar daha acımasız hale geliyor.

Kitabı okuyanlar 108 okur

 • Yeliz Şahin
 • Ayşegül Mangan
 • Emine Nur Canbolat
 • İLKNUR İLÇİN İLKER
 • Gray Library
 • N. U
 • eylül tüblek
 • Sude Yüksel
 • Şevval
 • Elif Cömert

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%29.8 (14)
9
%8.5 (4)
8
%10.6 (5)
7
%6.4 (3)
6
%4.3 (2)
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%4.3 (2)

Kitabın sıralamaları