Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

Lanetli: Batının Kötü Cadısı

Gregory Maguire

Lanetli: Batının Kötü Cadısı Gönderileri

Lanetli: Batının Kötü Cadısı kitaplarını, Lanetli: Batının Kötü Cadısı sözleri ve alıntılarını, Lanetli: Batının Kötü Cadısı yazarlarını, Lanetli: Batının Kötü Cadısı yorumları ve incelemelerini 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
"Kötülük vardır işte; her zaman varolmuştur. Bir cadının kötü bir şeye nasıl dönüştüğünü kimse bilemez. Cadı doğru bir seçim mi yapmıştır, doğru seçim diye bir şey var mıdır bilinmez. Şeytan tekrar iyi olmak için çaba göstermiş midir, diyelim ki gösterdi, o zaman şeytan olmaz mı? Bunların hepsi, en azından, tanımlama meselesi."
"Ama kendini kurtarmayı seçme eyleminin kendisi de ölüme yol açabilir,"
Reklam
Her ruh, insan denen mahfazanın tutsağıdır, böylesine onur kırıcı bir durum karşısınds her ruh çürür ve acı çeker, öyle değil mi?
Bizler uygarlaştıkça, daha da korkunç canavarlara dönüşüyoruz.
Sayfa 447Kitabı okudu
Bence insan olmak demek tabiatta işlenebilecek en iğrenç cinayetleri işlemeye muktedir olmak demektir.
Sayfa 265Kitabı okudu
Reklam
Başarabilseydim, kendimden uzaklaşmayı sorun etmezdim ama kendimin dışına nasıl çıkarım bilmiyorum.
Sayfa 160Kitabı okudu
İyilik uzaklaşınca, kapladığı yer aşınıyor ve kötülüğe dönüşüyor. Hatta belki bölünüyor ve çoğalıyor. Bu yüzden, her kötü şey ilahi varlığın yokluğunun bir işareti.
Bence iyi bir rahip, bizi düşündürecek sorular sormayı başaran rahiptir, aynı şey buradaki öğretmenlerimiz için de geçerli. Yanıtları bilmeleri gerektiğini düşünmüyorum. Buna gerek de yok zaten.
Sayfa 120Kitabı okudu
20 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.