1000Kitap Logosu
Lanetli Kitaplar

Lanetli Kitaplar

Okuyacaklarıma Ekle
TAKİP ET
3.0
1 Kişi
4
Okunma
2
Beğeni
492
Gösterim
96 sayfa ·
Tahmini okuma süresi: 2 sa. 43 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Ruh ve Madde Yayınları · 1981 · Karton kapak
Ebru Ince
bir alıntı ekledi.
Korkunç 'kara" birleşme
Napoli kitaplığının bu türden fantastik, eski ve yeni buluşlarla dolu olduğu, içinde Leonardo da Vînci’nin yasaklanmış elyazmalarmın faşist polis Sicilya'daki Cefalu manastırını ortadan kaldırdığında Alerster CrowieyTin üzerinde ele geçen belgelerin de bulunduğu sanılmaktadır. Mart 1944 gününde, Kara Cüppeliler kara gömleklilerin müttefikleriydi.
6
Ebru Ince
bir alıntı ekledi.
1943‘ün sonundan 8 Mayıs 1945'teki ateşkese kadar, İtalya'da Mussolini tarafından yönetilen bîr İtalyan Cumhuriyeti oldu... Bu Cumhuriyetin gizli tarihi Reich lll’ünkinden çok daha az bellidir. Mussolini, Hitler gibi, elinin altında gizli akıl hocaları, kara büyücüler bulunduruyordu. Bunlar yaşadılar ve İftira yasaları onların adlarım vermeğe engel oluyor.
6
Ebru Ince
bir alıntı ekledi.
örgütün önemli gösterileri.. Engizisyon'da,nazizmde ya da lisen- kizmde görülebiliyordu. Bu son konuda, Medvedev'in kitabını, Grarıdeur et chute de Lyssenko’yu (Gallimard) okumak gerekir.. . Yalnızca yayınlanmış olamadığı için değil, yazarı 29 Mayıs 1970’de tutuklanmış ve aklı başı yerindeyken bir psikiatri hastanesine yatırılmış olduğu için de kendi ülkesine göre lânetli kitap. .. Yazar bütün Rus bilginlerinin ortaklaşa bir eylemi sayesinde aynı yılın 18 Haziranında salıverilmişti, Bu kitapta anlatılan olayların geçtiği o az çok uzak geçmişte değil de, 1970'de, günümüzde oluyor bu... Görüldüğü gibi, Kara Cüppe- liler eylem yeteneklerinden yoksun kalmış değillerdir.
4