Lanetli Topraklar

6,5/10  (2 Oy) · 
5 okunma  · 
0 beğeni  · 
388 gösterim
Dört Amerikalı genç; Jeff, Amy, Eric ve Stacy tatillerini geçirmek üzere Meksikaya giderler. Orada tanıştıkları Mathias ve üç Yunanlıyla arkadaş olurlar. Mathiasın erkek kardeşi Henrich, Maya harabelerini araştırmaya gelmiş bir kızla tanışıp, onun peşinden gitmiş ve ortadan kaybolmuştur. Mathias tatil arkadaşlarından, kardeşini bulma konusunda yardım ister. Ellerinde, harabelere giden yolu tarif eden basit bir kroki vardır sadece. Yabancısı oldukları bu topraklarda Maya harabelerine ulaşmak ve Henrichi bulmak için yola koyulurlar.
Bu yolculuğu, tembellik yaparak geçirdikleri tatillerini renklendirecek, günübirlik bir macera olarak görmektedirler. Ancak yanıldıklarını yolculuklarının ilerleyen saatlerinde anlamaya başlarlar. Meksikanın yabani topraklarında onları, hayalerinden bile uzak tutmak isteyecekleri bir dehşet beklemektedir. Yaşadıkları sıradan hayatlar geride kalmıştır, artık onlar için hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

"Lanetli Topraklar, korkunun çığlık atan bir fotoğrafı adeta. Bu kitapta, mola yok, size soluk aldıracak bölüm araları yok. Smith, sinirleri ayakta tutan korku tuzaklarını ve gerilimi kurarken, o çıplak doğallığın altında bir edebiyat kaygısı da yatıyor... Umarım yeni romanı için bizi çok bekletmez."
Stephen King
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2007
 • Sayfa Sayısı:
  464
 • ISBN:
  9789752733466
 • Orijinal Adı:
  The Ruins
 • Çeviri:
  Erran Fügen Özülkü
 • Yayınevi:
  İthaki Yayınları
 • Kitabın Türü:
İsmail Altunbüker 
30 Kas 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Lanetli Topraklar bir psikolojik gerilim hikayesidir gerçekten de dalında başarılı bir kitaptır ilk önceleri kurgu olduğunu bildiğim halde etle beslenen çiçekleri de bildiğim için böyle bir sarmaşık türü de var mı diye gerildim kafama takıldı araştırdım o kadar kendine bağladı konu beni okuyan herkese keyifli okumalar dilerim Türkiye ...