Lanetliler Kraliçesi Vampir Günlükleri 3

6,0/10  (2 Oy) · 
10 okunma  · 
1 beğeni  · 
601 gösterim
Vampir edebiyatının en ünlü yazarı Anne Rice'ın Vampir Günlükleri serisinin üçüncü kitabı, Lanetliler Kraliçesi. Tüm zamanların en çok okunan ve vampir edebiyatında yeni bir çığır açan dizisi, okurlarını soluk soluğa okunacak yeni bir serüvene davet ediyor.

Sinemaya da uyarlanan Lanetliler Kraliçesi'nde, altı bin yıllık suskunluğunu bozan, dünya üzerindeki bütün vampirlerin annesi ve lanetliler kraliçesi Akasha, uykusundan uyanıyor ve tüm lanetini serbest bırakıyor.

Ölümsüzlerin en yeteneklisi, en dayanılmazı olan Vampir Lestat'ın konserinde bazı vampirler yanmaya başlıyor ve nedeni bir türlü anlaşılamıyor. Kraliçe Akasha'nın korkunç bir planı var. Lestat da bu planın bir parçası. İnsanlığın mı yoksa vampirlerin mi sonu geliyor?..

"Kötülük, gizem, şiddet ve erotizmin sınırlarında dolaşan bir şehvetle dopdolu."
-Publishers Weekly-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2010
 • Sayfa Sayısı:
  584
 • ISBN:
  9786055596507
 • Çeviri:
  Kıvanç Güney
 • Yayınevi:
  Turkuvaz Kitap
 • Kitabın Türü:
İsmail Altunbüker 
 24 Haz 08:04 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Lanetliler Kraliçesi
Anne Rice'in yazmış olduğu ve Anne Rice'ın Vampir Günlükleri serisinin üçüncü kitabı, Lanetliler Kraliçesi. Tüm zamanların en çok okunan ve vampir edebiyatında yeni bir çığır açan dizisi, okurlarını soluk soluğa okunacak yeni bir serüvene davet ediyor. Kitap ilk 1988 de yayınlandı tam 584 sayfa modern gotik - korku türü bir kitap.

Kitabın iyi yönleri kendine has farklı ve sıra dışı bir konu, akıcı ve gayet güzel bir dil sunuyor olması, sürükleyici olması diyebiliriz.

Kitabı kötü yönleri ise fazla fantastik olayları barındırıyor olması, bazı okuyucu kitlesi bundan hoşlanmaya bilir.

Kitabın konusu ise geç ve güzel bir adamın bir vampir tarafından dönüştürülmesi ve sonrasında kendini insanlara belli etmek istemesi, insanlardan korkmaması, tam tersine insanların vampirlerden korkmasını söyler. Onu vampire dönüştüren arkadaşı da insanların bizi anladığı zaman tehlikeli olacağını söyler. Yaşamamıza asla izin vermezler der ama dinletemez. Bir gece genç vampirimiz evde dolaşırken bir gizli geçit bulur, orada lanetliler kraliçesinin heykel ama canlı olduğunu fark eder ve ona keman çalmak ister ve böylece onu etkiler kraliçe ondan kendi kanından içmesini ister, ve genç vampire aşık olur. Olaylar bundan sonra başlar.

Sonuç olarak güzel ve farklı bir çalışma, konular her kitapta farklı ve ilginç hoş bir kitap ve bir çok vampir konulu kitaba örnek olmuş bir eser bence, gerçekten çok farklı ve oluşturulmuş karakterlerinde her defasında farklı bir özelliği ve hikayesi olması insanı okumaya itiyor. Okuyan ve okuyacak olan herkese keyifli okumalar dilerim. En tatlı, en güzel kitaplar sizlerin olsun Türkiye ...