Giriş Yap

Lazarus

7.510 üzerinden
28 Puan · 5 İnceleme
136 syf.
8/10
·
Beğendi
Ölümün bilindiğini ama kimsenin umursamadığını herkesin bu dünya için çabalamasının boş olduğunu söyleyen bir kitap. Lazarus 3 gün ölü kalıyor sonra geri dönüyor ona bakan insanlar gözlerinden ölümün nasıl bir şey olduğunu anlayıp perişan bir hale düşüyorlar falan. Bilinen bir konu o yüzden fazla etkilenmedim.
136 syf.
Leonid Andreyev daha önce kitabını okumadığım demekle kalmayacağım ismini dahi duymamıştım, bu yazarı tanıyanlar ve kitaplarını beğenenler şu an beni ayıplıyor olabilir ama gerçek bu, neyse ki geçte olsa kendisiyle tanışmış bulunuyorum. Yazar hakkında kısacık bir araştırma...
136 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
·
27 saatte okudu
Lazarus Etkisi
Lazarus gömüldükten 3 gün sonra dirilerek geri dönmüştür. Adeta bir kahraman gibi, şölenle kutlanmıştır dönüşü. Bu şölende ve devam eden günlerde insanlar Lazarus’tan öte dünya hakkında Bilgi almak istemiş, ancak Lazarus buna sessizlikle karşılık vermiştir. Sonraki günlerde insanlar ve kardeşleri tarafından terkedilen Lazarus, bir korku simgesi haline gelmiştir.
136 syf.
7/10
·
5 saatte okudu
Lazarus
Lazarus, köken olarak İncil’de geçen bir hikaye. Dolayısıyla ne derece gerçek ne derece mistik bilemem. Merakı baltalamamak adına da hiç bir detay vermeyeceğim. Diğer taraftan tıpta Lazarus Refleksi adı verilen bir terime isim babalığı yaptığını söylemeliyim. O da neymiş derseniz araştırın, okuyun.