Giriş Yap

Lazarus

7.510 üzerinden
28 Puan · 5 İnceleme
136 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
Ölümün bilindiğini ama kimsenin umursamadığını herkesin bu dünya için çabalamasının boş olduğunu söyleyen bir kitap. Lazarus 3 gün ölü kalıyor sonra geri dönüyor ona bakan insanlar gözlerinden ölümün nasıl bir şey olduğunu anlayıp perişan bir hale düşüyorlar falan. Bilinen bir konu o yüzden fazla etkilenmedim.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
136 syf.
Leonid Andreyev daha önce kitabını okumadığım demekle kalmayacağım ismini dahi duymamıştım, bu yazarı tanıyanlar ve kitaplarını beğenenler şu an beni ayıplıyor olabilir ama gerçek bu, neyse ki geçte olsa kendisiyle tanışmış bulunuyorum. Yazar hakkında kısacık bir araştırma yaptıktan sonra öğrendimki kendisi kısa hikaye yazarıymış, yazım dili bu yüzden bu kadar sade ve anlaşılır diye düşündüm. Ben beğendim, gayet akıcı ve ayrıntılı betimlemelere girmeden yazmış kitabını, bu bir çok okuyucu tarafında basit yazılım olarak kabul edilsede ben aynı fikirde değilim, (tabiki bu fikrim bu kitap için geçerli). Kitaba gelirsek, Lazarus adlı bir adam ölür ve üç gün sonra tekrar dirilir, bunun nedenini kimse gibi kendisi de bilmemektedir, bu olay dilden dile yayıldığında herkes onu görmek ister ama onu görenler büyük pişmanlık duyarlar. Bol okumalı günleriniz olsun:)
136 syf.
·
27 saatte okudu
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Lazarus Etkisi
Lazarus gömüldükten 3 gün sonra dirilerek geri dönmüştür. Adeta bir kahraman gibi, şölenle kutlanmıştır dönüşü. Bu şölende ve devam eden günlerde insanlar Lazarus’tan öte dünya hakkında Bilgi almak istemiş, ancak Lazarus buna sessizlikle karşılık vermiştir. Sonraki günlerde insanlar ve kardeşleri tarafından terkedilen Lazarus, bir korku simgesi haline gelmiştir.
136 syf.
·
5 saatte okudu
·
7/10 puan
Lazarus
Lazarus, köken olarak İncil’de geçen bir hikaye. Dolayısıyla ne derece gerçek ne derece mistik bilemem. Merakı baltalamamak adına da hiç bir detay vermeyeceğim. Diğer taraftan tıpta Lazarus Refleksi adı verilen bir terime isim babalığı yaptığını söylemeliyim. O da neymiş derseniz araştırın, okuyun.
Reklam
·
Reklamlar hakkında