Lean In - Sınırlarını Zorla Kadınlar, İş ve Liderlik İsteği

9,0/10  (2 Oy) · 
9 okunma  · 
3 beğeni  · 
525 gösterim
Dürüst ve cesur… İş yaşamındaki kadınlar için yeni bir manifesto.

-Oprah Winfrey

Sınırlarını Zorla son söz değil bir açılış töreni, bir kutlama nedeni… Genç yaşlı, seçkin ya da değil, pek çok kadın için yol gösteren, umut veren ve belki de devrim yaratacak bir kitap.
-Anna Holmes, The New Yorker

Çığır açıcı bir manifesto… Sınırlarını Zorla herkesi etkileyecek bir kitap. Feminizmin geçmişte kaldığını düşünen, bu kelimeden ürkmekle birlikte bu kelimenin açtığı kapılardan pervasızca geçen kadınların gözünü açacak. Azimle profesyonel hayatta kalmak için direnen kadınlara cesaret verecek.
-Janet Maslin, The New York Times

Bu kitaba iki kimliğimle yaklaştım - bir CEO olarak ve dokuz yaşında bir kız babası olarak. Her iki açıdan da Sınırlarını Zorla kesinlikle okunması gereken bir kitap.
-Mohamed El-Erian, PIMCO CEO'su, Fortune

Umarım benim neslimin kadınları - ve erkekleri- bu kitabı okur ve istediğimiz hayatı kurmamıza, yaşamak istediğimiz dünyayı yaratmamıza destek verir
-Chelsea Clinton

İlham verici bir kitap… Sandberg, iş ve aile hayatını nasıl daha tatmin edici ve başarılı kılacağımız konusunda somut tavsiyeler veriyor.
-Kare Anderson, Forbes
(Tanıtım Bülteninden)
aslı ergün 
23 Haz 08:53 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

sınırları zorladığımızda farklı hedeflere yönelip daha da yükselmemizi sağlar. herşey emek ister . zorlansakta sınırlarımızı zorlamamız lazım hırs yaparakta yapabiliriz.

ahsen büyükbudak 
19 May 16:14 · Kitabı okudu · 32 günde · Beğendi · 8/10 puan

Kadınların is hayatında var olma çabasını destekleyen ve çaresiz kaldığı durumlara yol gösteren çok etkileyici bir rehber. Gerçek hayat hikayeleriyle desteklerek anlatılan yönlendirmeler mevcut. Kitabin sonunda katilabilecegimiz topluluklara da yönlendirmeler var.

Miraç Serin 
13 Eyl 17:55 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Tam bir rehber ve danışmanlık kitabı.
Kitaptan alıntılar:
-...kız çocuklarının geleneksel paradigmaları kırmalarına destek vererek, hayatlarını derinden etkileyebilecek en önemli kişilerin, özellikle "babalar" olduğu kanaatindeyim.
-Kadınlar işyerinde liderlik yapabilecek becerileri olduğu şüphesiz. Kızlar sınıflarda sürekli olarak erkeklerden daha başarılı oluyorlar...
-Birçok şey gibi, özgüven eksikliği de kendi kendini doğrulayan bir kehanet haline gelebilir.
-..."gerçekten hissedene kadar öyleymiş gibi yap" taktiği -bir araştırmaya göre insanlar güç pozuna sadece iki dakikalığına bile girdiklerinde dominantlık hormon seviyeleri yükseliyor ve stres hormon seviyeleri düşüyor.
-İyi bir denge yakalayabilmenin temeli, kesintisiz iletişim, dürüstlük ve affedici olmaktır.