Lejyon 2-Kayıp Cesedin Peşinde

9,0/10  (3 Oy) · 
8 okunma  · 
3 beğeni  · 
73 gösterim
Sıra dışı zihinsel rahatsızlığı nedeniyle farklı farklı kişilikler geliştirebilen adam: Stephen Leeds ya da herkesin onu tanıdığı ismiyle Lejyon. Ortaya çıkardığı kişilikler, daha doğrusu halüsinasyonları pek çok alanda dudak uçuklatan yeteneklere ve bilgiye sahip olmakla kalmıyor, karşı karşıya kaldığı farklı gizemleri gün yüzüne çıkarması için Lejyon’a yardım ediyorlar. Üstelik birbirlerinden haberdarlar ve bazıları da kendisinin bir halüsinasyon olduğunu biliyor.Stephen Leeds ve halüsinasyonları, bu sefer çalınmış bir cesedin peşinde. Önemli olan ceset değil cesedin bildikleri; çünkü bir zamanlar görev yaptığı biyoteknoloji firmasının yetkilileri, ölmeden önce bazı çok gizli bilgileri DNA’sına kodlamış olduğu görüşünde. Bu çok gizli bilgiler yanlış ellere geçecek olursa, olaylar hiç beklenmedik şekilde gelişebilir.Bu arada, Stephen’in halüsinasyonlarıyla kurduğu ve hassas dengelere oturan ilişki de her geçen an dengesini biraz daha kaybediyor gibi görünüyor. Lejyon, bir önceki vakada nasıl olup da halüsinasyonlarıdan birinin elindeki silahı ateşlediğini hâlâ tam anlamıyla çözebilmiş değil ve halüsinasyonlardan bazıları, Stephen’in kafasında kaç kişiliğe uygun yer olduğu konusunda epey kesin fikirlere sahipler.

Acaba Stephen kendini bir arada tutmayı daha ne kadar sürdürebilecek?

(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2017
 • Sayfa Sayısı:
  2017
 • ISBN:
  9786052382103
 • Çeviri:
  Deniz Evliyagil
 • Yayınevi:
  Akılçelen Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Selin 
28 Mar 10:06 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Lejyon'un ilk kitabı yeni bir macera için harika bir başlangıçtı. Tek kötü tarafı seksen sayfa olmasıydı. Bu yüzden ikinci kitabın daha kalın olduğunu - 200 sayfa- görünce çok sevinmiştim.

Lejyon: Kayıp Cesedin Peşinde okuması zevkli bir kitaptı ama benim seri için hayalim daha farklı yöndeydi.

İkinci kitaba, ilkinin kaldığı yerden devam ediyoruz. Stephen ve halüsinasyonları bu sefer Stephen'ın eski bir "arkadaşı" için kaybolmuş bir ceset arıyorlar. Bu iş sayesinde Stephen Sandra'yı bulmak için kendini rahat finansı edebilecek duruma gelecektir.

Öncelikle Stephen'ın hastalığı ile ilgili daha fazla bilgi edinmemizi sevindim. İleriki kitapta - tabii Brandon kitabı yazmaya devam ederse- bu hastalıkla ilgili kilit bir gerçeği öğreneceğini düşünüyorum. Ayrıca Stephen oluşturduğu her halisünasyonun ruhsal bir hastalığa sahip olması ilginç bir detaydı. Bu olay nasıl sonuçlanacak gerçekten merak ediyorum.

İlk kitabın başında gördüğümüz Audrey'in ekibe katılması iyi oldu. İlk kitapta onu çok az gördük diye üzülmüştüm. J. C. kadar olmasa da Audrey de kitaba ayrı bir renk kattı. J.C. demişken kendisi kesinlikle favori halüsinasyonum. Kitapta bir bölümü var... Katıla katıla gülmemek elde değil.

Dediğim gibi, Lejyon 2 ilk kitap gibi okuması gerçekten zevkli maceraydı ama bu kitabın serinin asıl temasına pek bir faydası olmadı. Sandra'yı bulmaktan bahsediyorum tabii. Kitabın hikaye yararı dokunmadığı gibi konudan da bayağı uzaklaştık. Lejyon, Stephen Leeds adındaki birinin bağımsız maceralarını anlatsaydı kesinlikle bu kitaba da on puan verirdim ama kitap bağlamından bu derece uzaklaşmışken on vermek istemedim. Yine de fena bir devam kitabı değildi.