Lejyon 2-Kayıp Cesedin Peşinde

9,0/10  (2 Oy) · 
2 okunma  · 
1 beğeni  · 
28 gösterim
Sıra dışı zihinsel rahatsızlığı nedeniyle farklı farklı kişilikler geliştirebilen adam: Stephen Leeds ya da herkesin onu tanıdığı ismiyle Lejyon. Ortaya çıkardığı kişilikler, daha doğrusu halüsinasyonları pek çok alanda dudak uçuklatan yeteneklere ve bilgiye sahip olmakla kalmıyor, karşı karşıya kaldığı farklı gizemleri gün yüzüne çıkarması için Lejyon’a yardım ediyorlar. Üstelik birbirlerinden haberdarlar ve bazıları da kendisinin bir halüsinasyon olduğunu biliyor.Stephen Leeds ve halüsinasyonları, bu sefer çalınmış bir cesedin peşinde. Önemli olan ceset değil cesedin bildikleri; çünkü bir zamanlar görev yaptığı biyoteknoloji firmasının yetkilileri, ölmeden önce bazı çok gizli bilgileri DNA’sına kodlamış olduğu görüşünde. Bu çok gizli bilgiler yanlış ellere geçecek olursa, olaylar hiç beklenmedik şekilde gelişebilir.Bu arada, Stephen’in halüsinasyonlarıyla kurduğu ve hassas dengelere oturan ilişki de her geçen an dengesini biraz daha kaybediyor gibi görünüyor. Lejyon, bir önceki vakada nasıl olup da halüsinasyonlarıdan birinin elindeki silahı ateşlediğini hâlâ tam anlamıyla çözebilmiş değil ve halüsinasyonlardan bazıları, Stephen’in kafasında kaç kişiliğe uygun yer olduğu konusunda epey kesin fikirlere sahipler.

Acaba Stephen kendini bir arada tutmayı daha ne kadar sürdürebilecek?

(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2017
 • Sayfa Sayısı:
  2017
 • ISBN:
  9786052382103
 • Çeviri:
  Deniz Evliyagil
 • Yayınevi:
  Akılçelen Kitaplar
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 3 Alıntı

angelsbooks 
26 Oca 16:53 · Kitabı okudu · 9/10 puan

"Şifre çözmenin birinci kuralı," dedi Audrey, "eğer şifreyi kırmak zorunda değilsen kırma. İnsanlar kullandıkları güvenlik yöntemlerinden daha az güvenilirdir genellikle."

Lejyon 2-Kayıp Cesedin Peşinde, Brandon Sanderson (Sayfa 84 - Akılçelen Kitaplar)Lejyon 2-Kayıp Cesedin Peşinde, Brandon Sanderson (Sayfa 84 - Akılçelen Kitaplar)
angelsbooks 
26 Oca 17:28 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Delilik kozunu oynamak insanların ezberini bozar genellikle.

Lejyon 2-Kayıp Cesedin Peşinde, Brandon Sanderson (Sayfa 119 - Akılçelen Kitaplar)Lejyon 2-Kayıp Cesedin Peşinde, Brandon Sanderson (Sayfa 119 - Akılçelen Kitaplar)
angelsbooks 
26 Oca 10:54 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Karşıt cinslerin estetik anlayışı :P
"Fıstık gibi kız, çiroz. Aferin!"
"Yarısı plastik," dedi Ivy soğukça.
"Arabam da öyle," dedi J.C. "Yine de güzel görünüyor."

Lejyon 2-Kayıp Cesedin Peşinde, Brandon Sanderson (Sayfa 15 - Akılçelen Kitaplar)Lejyon 2-Kayıp Cesedin Peşinde, Brandon Sanderson (Sayfa 15 - Akılçelen Kitaplar)