Lemur Dergi - Sayı 20

·
Okunma
·
Beğeni
·
15
Gösterim
Adı:
Lemur Dergi - Sayı 20
Baskı tarihi:
Kasım 2018
Sayfa sayısı:
46
Format:
E-kitap
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Kitaba henüz inceleme eklenmedi.
Keşke seninle birlikte bir rüyaya dalsam. Karanlığın, beni içine çeken yapış yapış suların, tedirginliğin giremeyeceği güzel bir düşün içinde yaşasak.
Türkçede son zamanlarda yaygın ve bazen yanlış olarak “karizmatik” kavramı kullanılmaktadır. Weberyen bir tabir olan, kilise literatüründen alınma ve Yunanca bir kelime olan karizma yanılmaz, güvenilir ile eş anlamda kullanılan bir kavramdır. Osmanlıcadaki karşılığı ise “sahibkırandır.”
Karizma kelimesi tam olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi liderleri ifade ediyor. Yanılmasına ihtimal verilmeyen, güvenilen bir lider... Kaldı ki Atatürk liderlik vasfıyla doğmuş, herkesin görmeyeceği şeyleri görebilen, ileri görüşlü ve bu sebeplerle de karizmatik diye tavsif edilebilecek bir şahsiyettir.
Yaşarken kıymetini bilemediğimiz pek çok sanatçı ya hayatını kaybedince değer görüyordu ya da diğer ülkeler tarafından saygı görünce... Yaşarken sahip çıkabildiğimiz sanatçımız ise bir elin parmaklarını geçmezdi. Bizim ilgi radarımıza girmesi için ya sanatçıların yaşamaması ya da başka bir ülkenin gelip bize “Bu adam iyi ha!” demesi gerekiyordu. Çünkü kendi iyilerimizin farkına varmak yerine sadece yermeyi seviyorduk biz.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Lemur Dergi - Sayı 20
Baskı tarihi:
Kasım 2018
Sayfa sayısı:
46
Format:
E-kitap
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye

Kitabı okuyanlar 1 okur

  • brrke

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0
8
%0
7
%100 (1)
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0