Leoparın İzleri

7,0/10  (2 Oy) · 
2 okunma  · 
1 beğeni  · 
310 gösterim
İngiliz istihbarat servisi, Ortadoğu'dan gelen raporlar ve müttefik haber alma servislerinden sızan bilgilerle tam bir şaşkınlık içindedir.

Merkezi Ürdün olan radikal bir İslam terör örgütünün İngiliz İçişleri Bakanı'na suikast düzenleyeceği duyumları alınmıştır.

Londra'daki ilk araştırmalar şehre üç Arap teröristin sızdığı yolundadır. Başlarında ise Ercan Mert adında bir Türk'ün bulunduğundan söz edilmektedir. Londra birden inanılmaz olayların cereyan ettiği kanlı bir cehenneme dönüşecektir.
Her zamanki gibi soluk soluğa okuyacağınız yeni bir Osman Aysu klasiği.
(Tanıtım Yazısı'ndan Alıntı)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2005
 • Sayfa Sayısı:
  340
 • ISBN:
  9789753317375
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
12 Ara 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
İngiltere'de bazı kişiler İçişleri Bakanlığı'na bir suikast planlamaktadır. MI6 da Barbara Shepherd adında bir kasiyer kız ve Ercan Mert adında bir Türk'ten şüphelenmektedir. Ürdün'de yaşayan Şeyh Ahmet Bin Haşim ile İngiltere'deki yeğeni Necip Mansur arasında bir iktidar kavgası vardır. Ve bu kavgaya Tarık ve Ahmet Rahmani kardeşler de dahil olmuştur. MI6 herhangi bir ipucu elde edemezken, Ercan Barbara'nın evindeki bir listenin peşindedir. Polisten ve MI6'dan kaçan Ercan, bazı insanlara kendini meşhur kiralık katil Leopar olarak tanıtmıştır. Ama gerçekte Leopar kimdir? Barbara ile Ercan arasındaki ilişki nasıl sonlanacaktır? Ercan aslında kimdir? Bakana suikast başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilecek midir? Soluksuz okunan bir roman.