Kitap
Leyleklerin Uçuşu

Leyleklerin Uçuşu

OKUYACAKLARIMA EKLE
8.6
2.045 Kişi
7,2bin
Okunma
1.895
Beğeni
22,2bin
Gösterim
358 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 10 sa. 9 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Doğan Kitap · 2002 · Karton kapak · 9789756612965
Orijinal adı
Le Vol des Cigognes
Diğer baskılar
Leyleklerin Uçuşu
Leyleklerin Uçuşu
Leyleklerin Uçuşu
Flight Of The Storks
Göçmen kuşlardır leylekler. Her bahar Avrupa'ya gelir, yaz sonunda tekrar Afrika'ya doğru yola çıkarlar. Ama bu yıl geri dönmeyecekler... Louis Antioche'un kayıp leyleklerin sırrını çözmek için çıktığı yolculuk kısa sürede kâbusa dönüşür. Parçalanmış cesetler, nereden çıktığı belli olmayan katiller... Arayışı onu, Bulgaristan'daki çingene mahallelerinden işgal altındaki toprakların güneşte kavrulan kibutzlarına, Orta Afrika Cumhuriyeti'nin balta girmemiş ormanlarından Kalküta'nın arka sokaklarına kadar götürecektir. Hatta cehenneme kadar... Sınır tanımayan bir hayal gücü, kusursuz bir kurgu, tüyler ürpertici şiddet sahneleri, nefes nefese bir gerilim: Jean-Christophe Grangé'yi bu tarzın zirvesine çıkaran, Kızıl Nehirler'i dünya çapında bir başarıya ulaştıran bu nitelikler, Leyleklerin Uçuşu'nda da var. Korkutucu bir yolculuk, şaşırtıcı bir kitap!
4 mağazanın 4 ürününün ortalama fiyatı: ₺31,13
8.6
10 üzerinden
2.045 Puan · 214 İnceleme
MECNUN MUHAMMET ÇOGAŞ
Leyleklerin Uçuşu'yu inceledi.
302 syf.
·
12 günde
·
Beğendi
·
7/10 puan
Yazarın okuduğum 3. kitabı ama aralarında en az beğendiğim bu kitap. Sebebi ise içeriğinin film sektörüne çokça konu olması olabilir. Bundan dolayı ise kitabın başlangıcında sonunun tahmin edilmesi kurgunun ve senaryonun basit olduğunu gösteriyor. Siyah Kan ve Kızıl Nehirler kitaplarının daha güzel olduğunu düşünüyorum. Okurken bazı noktalarda anlamsız yerler görüyorsunuz bu noktalarda sizi kitabın içerisine girmenizi engelliyor. O yüzden yazarın hayranı falan değilseniz bu kitabı okumasanız da olur diye düşünüyorum. İyi okumalar.
Leyleklerin Uçuşu
OKUYACAKLARIMA EKLE
8
E R T U Ğ R U L خ
Leyleklerin Uçuşu'yu inceledi.
302 syf.
·
5 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Yazarın okuduğum ikinci eseri. İlki kızıl nehirlerdi ve çok beğenerek okumuştum. Bu kitabı okumamda çok büyük etkisi oldu. Bu kitabı okuduktan sonra yazarın diğer eserlerini okumak için de sabırsızlanıyorum. Mükemmel bir kurgu anlayışı var yazarın ve olayları işlerken merak duygusunu hep üst seviyede tutmayı başarıyor. Genel betimleme ve mesajları aktarmak konusunda da oldukça başarılı. Polisiye bir kitabın leyleklerle ne işi olur demiştim en başta okuduktan sonra vavvv diyorsunuz. Müthiş bir düşünce.. Bu eser hakkında spoiler vermek istemiyorum. Kesinlikle okunması gereken bir eser. Herkese keyifli okumalar :)
Leyleklerin Uçuşu
OKUYACAKLARIMA EKLE
5
Osman uzun
Leyleklerin Uçuşu'yu inceledi.
302 syf.
·
15 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
J. Garenge
Polisiye gerilim konusunda garange serisi diyorum ve bu eser hiç sıkılmadan tek solukta bitirilebilecek güzel bir eser. Velhasıl polisiye gerilim başlangıcında nirvana ile başlamak istiyorsanız tavsiye ederim
Leyleklerin Uçuşu
OKUYACAKLARIMA EKLE
4
Sergen Özen
Leyleklerin Uçuşu'yu inceledi.
302 syf.
·
10 günde
·
9/10 puan
Kitap bitirildiğinde şunları dememek olanaksız: Muazzam bir kurgu ve aksiyon. Mükemmelik. Yüksek gerilim. Şaşırtıcı, gerilim dolu son sayfalar, Hayal gücünü zirveye çıkaran olağanüstü betimlemeler ve daha fazlası. Grangé bir polisiye romanında olması gereken hatta daha fazlasını satır satır işlemiş Leyleklerin Uçuşunda. Yolculuk. Bir gazeteci olan Louis Antioche Leylekler ile ilgili araştırma yapmak için Max Böhm'le tanışır. Leyleklerin Gizemli dünyası Louis'in monotonlaşan hayatında yeni seyahatler ve yolculuklar için sebep olacaktır. Kayıp Leyleklerin güzergahını takip edip sırrını çözmek için çıktığı arayışları onu, Bulgaristan'ın çingene mahallelerinden, Lozan'a, Viyana'ya, işgal altındaki Filistin gibi topraklara, Orta Afrika Cumhuriyeti'nin balta girmemiş ormanlarından, Suriye'ye, Paris'e, İsrail'e, hatta İstanbul'a kadar uzanan korkutucu yolculuklara götürecek, gerilimi tırmandıracaktır. Elmaslar ve Leylekler. Grangé, siyahilerin yaşam sürdüğü Orta Afrika'daki Kapitalizmi elmas kaçakçıları Max Böhm, Otto Kiefer ve Van Dötten üzerinden aktarmış. Elmas Madenlerine giren işçiler şüpheye yer bırakmamak için çıplak olarak çalışma emrini yine bu sömürü izin vermiştir. Köleliğin sadece efendiye itaat olamadığını; sömürünün de insanları "beyaz"ların kölesi yaptığı, acı, önünde durulamaz gerçeklerden. Grangé bunu anlatıyor. Max Böhm kısa sürede ölü bulunur. Cesedini "Leylekler" yemiştir. Olayın soruşturmasını Müfettiş Dumaz inceler. Louis Antioche, Max'ın evinde çarpıcı, bir o kadar ilginç bulgulara rastlar. Max Böhm'ün kalbi nakildir ve evindeki dosyalarda kalp filmleri, kanlı zarflar ve organlar bulunur. Spoilerin içine daha fazla girmeden Max'ın ortağı Otto Kiefer'in bir vahşi olduğunu söyleyelim. Rayko Nikoliç ve Gamounlu genç kızın kalplerinin çalınarak öldürülmesi, olayların daha çok karışmasına yol açar. Çingenelerin çok sevdiği cüce doktor Milan Çuriç, Rayko cinayetini incelemeye başlar... Elmas kaçakçılığı, Leyleklerin gizemi, "bir kalp" yüzünden canlı canlı öldürülüp kalbi alınan insanlar... Anlaşılan o ki "Kimse görüldüğü gibi değil." Verilen birçok mesajdan bir tanesi. Kabul edilmesi gereken bir gerçek. Gerilimi tırmandıran sahneler... bağlantılı olaylar söz konusu olunca, merak ve heyecan kesintisiz oluyor. Yazarın ne kadar zeki olduğuna bakmak için kurguyu fark etmek yeterli sanırım. Ve şunun da altını çizmek gerekir ki, sadece aksiyonla sınırlı değil, Louis birçok yeri dolaştığı için bilgiler de ediniyorsunuz. Yazarın ilk kitabını okudum ve bir sonraki kitabı (Kızıl Nehirler) okumak için sabırsızlanıyorum. 1 puanı nereden kırdığıma gelince, doğrudan yaşamıma etki eden bir kitaba tam puan veriyorum. Belki ileride değiştirip 10 yaparım. Efsane bir kitap, fazla bekletmeyin, Keyifli okumalar.
Leyleklerin Uçuşu
OKUYACAKLARIMA EKLE
90