Liderlik Bilgeliği

7,9/10  (12 Oy) · 
56 okunma  · 
12 beğeni  · 
1.984 gösterim
Aklınızla yönetmeyi, kalbinizle liderlik etmeyi öğrenin!

Lider olabilmek, ustalık ister: Robin Sharma, lider olmak isteyenlere ustalık yapıyor. Ferrari'sini Satan Bilge’den Liderlik Bilgeliği, IBM, Microsoft, General Motors ve FedEx gibi pek çok lider kuruluş tarafından, kendi liderlerini yetiştirmek, tüm çalışanlarına lider gibi düşünme becerisi kazandırmak amacıyla kullanılıyor. Dünyanın dört bir yanında, birbirinden farklı işlerde, farklı düzeylerde çalışan binlerce insan, Sharma'nın bilgeliği sayesinde işlerinde lider olmayı başarıyor.

Güçlü ve etkili bir lider olabilmek için önce insanın içsel bir değişim geçirmesi gerektiğini bilen Sharma, düşünme, hissetme ve yaşama biçimlerinizi değiştirerek liderlik vasıfları kazanmanın yollarını gösteriyor. Bu değişimle birlikte, çalıştığınız insanlara güven, bağlılık ve canlılık aşılamayı da öğreniyorsunuz.

Ferrari'sini Satan Bilge’den Liderlik Bilgeliği, tüm yöneticilerin, girişimcilerin ve işadamlarının hemen uygulamaya başlayabileceği açıklıkta anlatılmış sekiz dersten oluşuyor.
 • Baskı Tarihi:
  2007
 • Sayfa Sayısı:
  272
 • ISBN:
  9759064227
 • Çeviri:
  Özge Özköprülü
 • Yayınevi:
  Goa Basım Yayın
 • Kitabın Türü:
Hacı Seydaoğlu 
24 Şub 2013 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Hani bazı kitaplar için hayatımı değiştirdi denilir ya, işte Liderlik Bilgeliği de benim için öyle bir kitap. Gerçekten her ademoğlunun okuması gerektiğine inanıyorum. Hatta sırf bu kitabı okutmak için kampanyalar yapılmalı.

Güney Kurupınar 
22 Haz 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · 10/10 puan

Her gün aynı şeyleri yapmak yeni sonuçlar doğuramaz.Elde ettiğin sonuçları değiştirmek için yaptığın şeyleri değiştirmelisin.Liderlik tarzını farklılaştırmalısın.

hakan akbaş 
24 Kas 2014 · Kitabı okudu · 6/10 puan

başlarda bıraz sıksada genelinde oldukça güzel ve tamda şirket yöneticilerin okuması gereken bir kitap

Kitaptan 5 Alıntı

Sevil Ersoy KARADEMİR 
13 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Herkes sesinin duyulmasına ve dikkate alınmasına derinden ihtiyaç duyar.

Liderlik Bilgeliği, Robin Sharma (Sayfa 110)Liderlik Bilgeliği, Robin Sharma (Sayfa 110)

Ben çocukken babam bana iki kulağımızın ve tek ağzımızın olmasının bir sebebi olduğunu söylerdi: konuştuğumuzun iki katı dinlemek.

Liderlik Bilgeliği, Robin Sharma (Sayfa 127)Liderlik Bilgeliği, Robin Sharma (Sayfa 127)
BGM 
19 Tem 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Bu aceleci dünyanın işlerinden yorulup, zevklerinden sıkıldığımızda, yalnızlık ne kadar muhteşem ne kadar da şefkatlidir."

Liderlik Bilgeliği, Robin SharmaLiderlik Bilgeliği, Robin Sharma

Bilgelik
Bilge, Julian'a "İçsel bilgeliğin dışsal bilgelikten önce geldiğini" söylemiş ve başkalarına liderlik etme dinamiklerini anlamadan önce, kendine nasıl liderlik edeceğini öğrenmesi gerektiğini anlatmış.

Liderlik Bilgeliği, Robin Sharma (Sayfa 51 - Pegasus)Liderlik Bilgeliği, Robin Sharma (Sayfa 51 - Pegasus)