Lola ve Komşu Çocuk Anna And The French Kiss 2

7,5/10  (224 Oy) · 
446 okunma  · 
151 beğeni  · 
3.760 gösterim
New York Times Çoksatan:
-2012 YALSA En İyi Genç Edebiyatı
-2013 ALA Rainbow Seçkisi
-2012 The Inky Awards Silver Inky Ödülü Adayı
-2011 Goodreads Choice Award En İyi Genç Yetişkin Romanı Adayı

Lola ve Komşu Çocuk, hem tatlı bir aşk hem gerçekçi bir dostluk hem de John Green ve Rainbow Rowell sevenlerin zevkle kucak açacağı bir kendini bulma hikâyesi.

Geçmişinde kalan çocuk, gelecekteki aşkı olabilir mi? Henüz kendini geliştirme aşamasındaki tasarımcı Lola Nolan modaya inanmıyordu... O, kostümlere inanıyordu. Kıyafet ne kadar parıltılı, eğlenceli ve farklı, yani etkileyiciyse o kadar iyiydi. Ve Lola'nın hayatı, özellikle de seksi rockçı erkek arkadaşı varken mükemmele gayet yakındı. Ta ki Bell ikizleri olarak da bilinen Calliope ve Cricket mahalleye tekrar taşınıp Lola'nın derinlere gömdüğünü düşündüğü acı verici geçmişini günyüzüne çıkarana kadar.

"Stephanie Perkins bizim neslimizin Jane Austen'ı. Hikâyeleri kısa sürede unutamayacağınız kadar büyüleyici.
-Tahereh Mafi, Bana Dokunma romanının çoksatan yazarı-

"Büyülü… Âşık olmanın nasıl bir şey olduğunu gerçek anlamda hatırlatıyor." 
- Cassandra Clare, New York Times çoksatan yazarı-

"Zekice diyaloglar, taptaze karakterler ve bir sürü yakıcı temas... Sarah Dessen hayranları, aşk ve gerçekliği incelikle birleştiren Stephanie Perkins'i zevkle okuyacaklar."
-Kirkus Reviews-

"Perkins, insanların farklılıklarını kabullenmenin ancak aşk ile mümkün olduğunu son derece iyi bir şekilde gösteriyor." 
-Booklist-

"Zekice kurgulanmış diyaloglar ve seksi bir romantizm... Lola'nın fazlasıyla mütevazı espri anlayışı ve Perkins'in, onun gelgitli duygularını yazmaktaki becerisi birleşince ortaya elinizden bırakamayacağınız bir kitap çıkıyor." 
-Publishers Weekly-

"Çok modern, çok eğlenceli ve tartışılacak sorularla dolu." 
-Romantic Times Book Reviews-
(Tanıtım Bülteninden)


 
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2015
 • Sayfa Sayısı:
  320
 • ISBN:
  9786055016487
 • Orijinal Adı:
  Lola and the Boy Next Door
 • Çeviri:
  Aslı Tümerkan
 • Yayınevi:
  Yabancı Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Şule ALTAN 
18 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Kitabı sevdim.Konusu karşı koyma ve teslim olma ama bunun ergencesi.Şöyle ki o aşina olduğumuz cinsellik dolu romanlardan değil.Cinsellik yok bile! İnanılmaz.Saf bir aşk ve kafa karışıklıklarıyla dolu bir kitap.

Bazı okurların şimdiki zaman kullanımından çekindiklerini duydum bu kitap için.Ben de garipserim okurken ama Lola'nın peşinde koşarken eklerin hiç farkında olmadım :) Gönül rahatlığıyla silin o önyargıyı kafanızdan.(Bu kitap için! Genelleme yapamıyorum maalesef)

Yazarın olaylardan ziyade karakterler üzerinde daha çok çalıştığını düşünüyorum.Ayrıca bu kitabın verdiği bir mesaj var; kendiniz olun! Evet bu da +1 demek; çünkü çoğu kitapta bulunmuyor bu nadir özellik.

Devamını merakla bekliyorum serinin, bugün de Paris'te Aşk isimli ilk kitabı okuyacağım.Yazarın diline bayıldım yahu!

Ayrıntılı yorum: http://dusesingunlugu.blogspot.com.tr/...ephanie-perkins.html

Pelin Sueda 
 08 May 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 8/10 puan

Lola ve Komşu Çocuk, sıradan ama tatlı ve şirin bir aşk kitabı.Sıcak ve akıcı bir hikayesi var ve diyalogları da hoş.Bir çırpıda bitirebileceğiniz bitince de tebessüm edeceğiniz sevimli bir hikayesi var.Cricket ile Lola'nın aşk hikayesini fazla beklentiye girmeden okursanız seversiniz siz de.Isla ve Mutlu Son'u en kısa zamanda okuyacağım.

Gizem 
25 Kas 2015 · Kitabı okudu · 1/10 puan

Bu kitaba haklı bir ön yargıyla yaklaşmış biri olarak bu yorumu buraya bırakacağım. Kitaptaki karakterlerin sempatiklikten uzak ve hatta itici olduklarını söylemeden geçemeyeceğim. Yaratılan dünya ve dil amatör ve oldukça boştu. Gülümsediğim küçük bir kısım olmadı değil. Fakat bu yaşımın getirisidir. Zaman kaybı olduğunu düşünüyorum.

İrem Sena 
16 Haz 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Kitabı okumaya başladığımda açıkçası kullanılan zaman ekleri beni çok rahatsız etti. Alışkın olduğum geçmiş zaman yerine şimdiki zaman kullanılmıştı fakat okudukça hem alıştım hem de daha da mantıklı gelmeye başladı. Kitabın hikayesi ise beni mest etti. Kullanılan motifler (vişne, ay, yıldızlar) tamamen beni anlatıyordu ve kitabın içerisinde hafiften tattığım o marjinal hava beni büyüledi diyebilirim. Geçmişte bıraktığı ilk aşkı olanların ve onu hatırlamak isteyenlerin okumasını tavsiye ettiğim harika bir kitap.

Sinem svgi 
 01 Eki 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kitabı gerçekten çok beğendim bitirdikten sonra yüzümde bir gülümseme oluştu.çok sıcak, samimi, eğlenceli vakit geçirebileceğimiz kitaplardan, çok akıcı sade bir dili var. Yazara gelince gerçekten çok samimi ve güzel bir yazım tarzı var. Ve ayrıca kitap fovari kitaplarım arasında yerini almaya hak kazandı. Yazarımızda favorilerimim arasında artık. Bua arada kitabı şidettle tavsiye ederim.

Lola Lux 
20 Mar 16:47 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Lola ve Komşu Çocuk, tereddütsüz Anna ve Fransız Öpücüğü'nden sonraki favori romantizm/gençlik romanım olabilir. Öncelikle bu kitaptan size bir şey katmasını beklemeden okursanız, eminim bu kitaba aşık olursunuz.
Bu kitaptaki karakterlerimiz Lola ve Cricket. Bu iki karakterin geçmişte yaşadıklarını ve şimdi yaşadıklarını, bu eğlenceli ve romantik anlarını okuyoruz kitapta, ve açıkçası çok beğendim. Rahat bir kitap okumak isteyenler için harika bir kitap.

Rüya Burçak 
15 Haz 2017 · Kitabı okudu · 6 günde

70'li sayfalara kadar kendime eziyet ettim. Hikayeye zar zor adepte oldum, belki başka bir yazar tarafından yazılsaydı daha akıcı bir anlatım olabilirdi.Yaşıtlarımın çoğu okuduğu için aldım ama kitabın size hiçbirşey katacağını düşünmüyorum

Elif 
25 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 6 günde · 5/10 puan

"Hayatta unutulmayacak bazı insanlar vardır."
Cricket Bell de Lola için o insanlardan biri. Lola iki yıldır görmediği için unuttuğunu sandıysa da Cricket upuzun boyu ve kendisine yakıştırdığı kıyafetleriyle karşısındayken hiç de öyle olmadığını anlıyor.~
Stephanie Perkins kalemiyle yeni tanıştığım bir yazar. Eğlenceli bir anlatımı var. Anlattığı da tıpkı Rainbow Rowell ya da John Green gibi popüler gençlik hikayeleri. Oluşturduğu karakterler sevilesi. Aşırı çılgın kıyafet kombinleriyle Lola, bir türlü kabullenmek istemediği dehasıyla Cricket, dedektif romanlarına düşkünlüğüyle Lindsey, o tatlı halleriyle Anna&St.Clair çifti. Evet, Lola'yı okuyan herkesin neden sabırsızlıkla Anna and the French Kiss'i beklediğini de anlamış oldum. Şimdi ben de onların hikayesini çok merak ediyorum; Anna ve Etienne
Hikaye güzeldi ancak "HARİKA MUHTEŞEM MÜKEMMEL" gibi güzel değil, daha çok "güzel" gibi güzel. Karakterleri sevsem de Lola Nolan ya da Cricket Bell deyince gözlerimden kalpler fışkıracak kadar değil... Beğendiğim kitaplarda olduğu gibi ana karakterler hayatımda yer edinemedi. Lola'nın tüm gelgitlerine rağmen eğlenceli bir gençlik hikayesiydi, hatta genç yetişkin diyelim sınırımız belli olsun. Kolay okunan, sıkmayan bir anlatım ile çabucak bitirebileceğiniz bir kitap, tabi hala okumadıysanız. Çünkü ben epey erteledim. Isla hakkında bir bilgim yok ama Anna'yı mutlaka okumak istiyorum. Çünkü St.Clair...

The Redd Fox 
21 Nis 16:24 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Her ay yeniden başlayıp ve her ay yarım bıraktığım bu kitaba yaptıklarımdan dolayı çok üzgünüm... Kitap bir-iki senedir elimde sürünüyordu. Ve bir gün okuyacak hiçbir şeyim kalmadığında "tekrar" okumaya başladım ve kitap beni resmen büyüledi. Criket ve Lola'nın çok tatlı bir ilişkisi vardı. Çerzlik kitap alanında en güzellerindendi. Kitabın başları sıkıcı olsa da sonrası mükemmeldi! Şimdiki zamanla yazılmış bir kitap olduğundan biraz alışma problemi yaşadım fakat sonra alıştım. Yani kitabı anlatacak kelime yok lütfen okuyun...

Merve Akpınar 
 14 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · 10/10 puan

°°°Mükemmel olmadığını biliyorum. Ama bir insanı başkası için mükemmel kılan o kişinin kusurlarıdır.°°°

Sıcacık harika bir aşk hikayesi!
Kitap boyunca içimi sıcacık yapan o kadar masum aşklar var ki. Anna ve sevgilisinin anlatıldığı ilk kitabı gerçekten merak ettim başlarda. Fakat sonra Lola ve Cricket onlardan da tatlıydı. Tanrım gökyüzünün artık çok başka anlamları var :)

5 /

Kitaptan 55 Alıntı

Bayan Okur 
23 Eki 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Mükemmel çok abartılıyor. Mükemmel sıkıcıdır."

Lola ve Komşu Çocuk, Stephanie Perkins (Sayfa 20 - Yabancı Yayınları)Lola ve Komşu Çocuk, Stephanie Perkins (Sayfa 20 - Yabancı Yayınları)
Zehra. 
09 May 2017 · Kitabı okudu · 4/10 puan

"Hayatta unutulamayacak bazı insanlar vardır."

Lola ve Komşu Çocuk, Stephanie Perkins (Sayfa 288 - Yabancı Yayınları)Lola ve Komşu Çocuk, Stephanie Perkins (Sayfa 288 - Yabancı Yayınları)
Bayan Okur 
27 Eki 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kostümler anlam ifade etmez veya deneyim göstermezler. Kostümler yalandır

Lola ve Komşu Çocuk, Stephanie Perkins (Sayfa 169)Lola ve Komşu Çocuk, Stephanie Perkins (Sayfa 169)
Bayan Okur 
27 Eki 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Hayatının geri kalanını Kanada'nın bir köşesinde saklanarak geçirdi. Yaptığı şeyden utanarak."
"O zaman neden yaptı?"
"Hata yapan herkesle aynı sebepten. Aşık olmuş."

Lola ve Komşu Çocuk, Stephanie Perkins (Sayfa 212)Lola ve Komşu Çocuk, Stephanie Perkins (Sayfa 212)
Merve 
20 May 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"İnsan uyuyunca kimse ondan bir şey istemiyor. Kimse ondan bir şey beklemiyor. İnsanın dertleriyle yüzleşmesi gerekmiyor."

Lola ve Komşu Çocuk, Stephanie PerkinsLola ve Komşu Çocuk, Stephanie Perkins
Zekiye 
13 May 2017 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Belki bazı insanlar kostüm giymenin gerçek kimliğini saklamaya çalıştığın anlamına geldiğini düşünür ama bence bir kostüm, sıradan kıyafetlerin olabileceğinden çok daha gerçekçi.Giyen kişi hakkında bilgi veriyor.

Lola ve Komşu Çocuk, Stephanie PerkinsLola ve Komşu Çocuk, Stephanie Perkins
Merve 
20 May 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Sonra o yaz, sen bana kendimi kabullenmeyi öğrettin. Diğer insanların neler dediğini önemsememeyi."

Lola ve Komşu Çocuk, Stephanie PerkinsLola ve Komşu Çocuk, Stephanie Perkins
Zekiye 
 13 May 2017 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Ama bir insanı başkası için mükemmel kılan o kişinin kusurlarıdır.

Lola ve Komşu Çocuk, Stephanie Perkins (undefined)Lola ve Komşu Çocuk, Stephanie Perkins (undefined)