Lola ve Komşu Çocuk (Anna And The French Kiss 2)

·
Okunma
·
Beğeni
·
5.453
Gösterim
Adı:
Lola ve Komşu Çocuk
Alt başlık:
Anna And The French Kiss 2
Baskı tarihi:
Eylül 2015
Sayfa sayısı:
320
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055016487
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Lola and the Boy Next Door
Çeviri:
Aslı Tümerkan
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yabancı Yayınevi
New York Times Çoksatan:
-2012 YALSA En İyi Genç Edebiyatı
-2013 ALA Rainbow Seçkisi
-2012 The Inky Awards Silver Inky Ödülü Adayı
-2011 Goodreads Choice Award En İyi Genç Yetişkin Romanı Adayı

Lola ve Komşu Çocuk, hem tatlı bir aşk hem gerçekçi bir dostluk hem de John Green ve Rainbow Rowell sevenlerin zevkle kucak açacağı bir kendini bulma hikâyesi.

Geçmişinde kalan çocuk, gelecekteki aşkı olabilir mi? Henüz kendini geliştirme aşamasındaki tasarımcı Lola Nolan modaya inanmıyordu... O, kostümlere inanıyordu. Kıyafet ne kadar parıltılı, eğlenceli ve farklı, yani etkileyiciyse o kadar iyiydi. Ve Lola'nın hayatı, özellikle de seksi rockçı erkek arkadaşı varken mükemmele gayet yakındı. Ta ki Bell ikizleri olarak da bilinen Calliope ve Cricket mahalleye tekrar taşınıp Lola'nın derinlere gömdüğünü düşündüğü acı verici geçmişini günyüzüne çıkarana kadar.

"Stephanie Perkins bizim neslimizin Jane Austen'ı. Hikâyeleri kısa sürede unutamayacağınız kadar büyüleyici.
-Tahereh Mafi, Bana Dokunma romanının çoksatan yazarı-

"Büyülü… Âşık olmanın nasıl bir şey olduğunu gerçek anlamda hatırlatıyor." 
- Cassandra Clare, New York Times çoksatan yazarı-

"Zekice diyaloglar, taptaze karakterler ve bir sürü yakıcı temas... Sarah Dessen hayranları, aşk ve gerçekliği incelikle birleştiren Stephanie Perkins'i zevkle okuyacaklar."
-Kirkus Reviews-

"Perkins, insanların farklılıklarını kabullenmenin ancak aşk ile mümkün olduğunu son derece iyi bir şekilde gösteriyor." 
-Booklist-

"Zekice kurgulanmış diyaloglar ve seksi bir romantizm... Lola'nın fazlasıyla mütevazı espri anlayışı ve Perkins'in, onun gelgitli duygularını yazmaktaki becerisi birleşince ortaya elinizden bırakamayacağınız bir kitap çıkıyor." 
-Publishers Weekly-

"Çok modern, çok eğlenceli ve tartışılacak sorularla dolu." 
-Romantic Times Book Reviews-
(Tanıtım Bülteninden)


 
320 syf.
·2 günde·6/10
İnsanın içini ısıtan masum bir aşk hikayesi...

Kitap oldukça güzel ve sürükleyiciydi. Lola, giyim tarzı olsun aile yapısı olsun oldukça ilginç bir karakterdi, zaman zaman beni kızdırmış olsa da genel anlamda kızımızı sevdim. Cricket, günümüz klasik gençlik aşk romanlarının aksine kötü çocuk değildi, çok uzun boyuyla, dar pantolonlarıyla ve yakışıklı yüzüyle şeker mi şeker çocuktu; ama kitabımızda kötü çocuk da yok değildi; Max, Lola'nın sevgilisi yakışıklı rock yıldızı.

Kısacası art arda fantastik ve distopya romanı okuma sonrasında yakalandığım reading slump sendromuna ilaç gibi gelmiş okunması kolay türden bir kitap, özelliklede genç kızların çok seveceği türden bir kitap.
320 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Kitabı sevdim.Konusu karşı koyma ve teslim olma ama bunun ergencesi.Şöyle ki o aşina olduğumuz cinsellik dolu romanlardan değil.Cinsellik yok bile! İnanılmaz.Saf bir aşk ve kafa karışıklıklarıyla dolu bir kitap.

Bazı okurların şimdiki zaman kullanımından çekindiklerini duydum bu kitap için.Ben de garipserim okurken ama Lola'nın peşinde koşarken eklerin hiç farkında olmadım :) Gönül rahatlığıyla silin o önyargıyı kafanızdan.(Bu kitap için! Genelleme yapamıyorum maalesef)

Yazarın olaylardan ziyade karakterler üzerinde daha çok çalıştığını düşünüyorum.Ayrıca bu kitabın verdiği bir mesaj var; kendiniz olun! Evet bu da +1 demek; çünkü çoğu kitapta bulunmuyor bu nadir özellik.

Devamını merakla bekliyorum serinin, bugün de Paris'te Aşk isimli ilk kitabı okuyacağım.Yazarın diline bayıldım yahu!

Ayrıntılı yorum: http://dusesingunlugu.blogspot.com.tr/...ephanie-perkins.html
 • Eleanor ve Park
  7.7/10 (304 Oy)211 beğeni632 okunma148 alıntı7.450 gösterim
 • Devrimin Kızı
  7.6/10 (291 Oy)178 beğeni639 okunma124 alıntı3.556 gösterim
 • Scarlet
  8.7/10 (288 Oy)225 beğeni643 okunma37 alıntı3.108 gösterim
 • Cinder
  8.7/10 (421 Oy)331 beğeni850 okunma60 alıntı5.900 gösterim
 • Kurucunun Kızı
  8.2/10 (442 Oy)304 beğeni945 okunma165 alıntı6.371 gösterim
 • Sarai
  7.7/10 (346 Oy)225 beğeni645 okunma56 alıntı7.980 gösterim
 • Karanlık Zihinler
  8.1/10 (353 Oy)246 beğeni677 okunma98 alıntı6.656 gösterim
 • Cress
  9.1/10 (246 Oy)195 beğeni542 okunma42 alıntı2.798 gösterim
 • Her Gün
  8.0/10 (251 Oy)179 beğeni543 okunma174 alıntı3.424 gösterim
 • Yakut Kırmızı
  8.6/10 (246 Oy)199 beğeni610 okunma30 alıntı5.320 gösterim
320 syf.
·1/10
Bu kitaba haklı bir ön yargıyla yaklaşmış biri olarak bu yorumu buraya bırakacağım. Kitaptaki karakterlerin sempatiklikten uzak ve hatta itici olduklarını söylemeden geçemeyeceğim. Yaratılan dünya ve dil amatör ve oldukça boştu. Gülümsediğim küçük bir kısım olmadı değil. Fakat bu yaşımın getirisidir. Zaman kaybı olduğunu düşünüyorum.
320 syf.
·8/10
Lola ve Komşu Çocuk, sıradan ama tatlı ve şirin bir aşk kitabı.Sıcak ve akıcı bir hikayesi var ve diyalogları da hoş.Bir çırpıda bitirebileceğiniz bitince de tebessüm edeceğiniz sevimli bir hikayesi var.Cricket ile Lola'nın aşk hikayesini fazla beklentiye girmeden okursanız seversiniz siz de.Isla ve Mutlu Son'u en kısa zamanda okuyacağım.
320 syf.
·Beğendi·8/10
Kitabı okumaya başladığımda açıkçası kullanılan zaman ekleri beni çok rahatsız etti. Alışkın olduğum geçmiş zaman yerine şimdiki zaman kullanılmıştı fakat okudukça hem alıştım hem de daha da mantıklı gelmeye başladı. Kitabın hikayesi ise beni mest etti. Kullanılan motifler (vişne, ay, yıldızlar) tamamen beni anlatıyordu ve kitabın içerisinde hafiften tattığım o marjinal hava beni büyüledi diyebilirim. Geçmişte bıraktığı ilk aşkı olanların ve onu hatırlamak isteyenlerin okumasını tavsiye ettiğim harika bir kitap.
320 syf.
·10/10
Anna ve Fransız öpücüğü serisinin 2. Kitabı. Gayet tatlı bir aşk hikayesi yazın okuyabileceğiniz bir kitap severek okudum bu seriyi tavsiye ederim. Hediye edilebilecek tarzda bir kitap olması da ayrı güzel. Klişeleri süslemiş yazarımız. Bu iki aşığın sihirli aşkına şahit olun bence
320 syf.
·Beğendi·10/10
Kitabı gerçekten çok beğendim bitirdikten sonra yüzümde bir gülümseme oluştu.çok sıcak, samimi, eğlenceli vakit geçirebileceğimiz kitaplardan, çok akıcı sade bir dili var. Yazara gelince gerçekten çok samimi ve güzel bir yazım tarzı var. Ve ayrıca kitap fovari kitaplarım arasında yerini almaya hak kazandı. Yazarımızda favorilerimim arasında artık. Bua arada kitabı şidettle tavsiye ederim.
320 syf.
·Beğendi·8/10
Lola ve Komşu Çocuk, tereddütsüz Anna ve Fransız Öpücüğü'nden sonraki favori romantizm/gençlik romanım olabilir. Öncelikle bu kitaptan size bir şey katmasını beklemeden okursanız, eminim bu kitaba aşık olursunuz.
Bu kitaptaki karakterlerimiz Lola ve Cricket. Bu iki karakterin geçmişte yaşadıklarını ve şimdi yaşadıklarını, bu eğlenceli ve romantik anlarını okuyoruz kitapta, ve açıkçası çok beğendim. Rahat bir kitap okumak isteyenler için harika bir kitap.
320 syf.
·6 günde·5/10
"Hayatta unutulmayacak bazı insanlar vardır."
Cricket Bell de Lola için o insanlardan biri. Lola iki yıldır görmediği için unuttuğunu sandıysa da Cricket upuzun boyu ve kendisine yakıştırdığı kıyafetleriyle karşısındayken hiç de öyle olmadığını anlıyor.~
Stephanie Perkins kalemiyle yeni tanıştığım bir yazar. Eğlenceli bir anlatımı var. Anlattığı da tıpkı Rainbow Rowell ya da John Green gibi popüler gençlik hikayeleri. Oluşturduğu karakterler sevilesi. Aşırı çılgın kıyafet kombinleriyle Lola, bir türlü kabullenmek istemediği dehasıyla Cricket, dedektif romanlarına düşkünlüğüyle Lindsey, o tatlı halleriyle Anna&St.Clair çifti. Evet, Lola'yı okuyan herkesin neden sabırsızlıkla Anna and the French Kiss'i beklediğini de anlamış oldum. Şimdi ben de onların hikayesini çok merak ediyorum; Anna ve Etienne
Hikaye güzeldi ancak "HARİKA MUHTEŞEM MÜKEMMEL" gibi güzel değil, daha çok "güzel" gibi güzel. Karakterleri sevsem de Lola Nolan ya da Cricket Bell deyince gözlerimden kalpler fışkıracak kadar değil... Beğendiğim kitaplarda olduğu gibi ana karakterler hayatımda yer edinemedi. Lola'nın tüm gelgitlerine rağmen eğlenceli bir gençlik hikayesiydi, hatta genç yetişkin diyelim sınırımız belli olsun. Kolay okunan, sıkmayan bir anlatım ile çabucak bitirebileceğiniz bir kitap, tabi hala okumadıysanız. Çünkü ben epey erteledim. Isla hakkında bir bilgim yok ama Anna'yı mutlaka okumak istiyorum. Çünkü St.Clair...
320 syf.
·10/10
Her ay yeniden başlayıp ve her ay yarım bıraktığım bu kitaba yaptıklarımdan dolayı çok üzgünüm... Kitap bir-iki senedir elimde sürünüyordu. Ve bir gün okuyacak hiçbir şeyim kalmadığında "tekrar" okumaya başladım ve kitap beni resmen büyüledi. Criket ve Lola'nın çok tatlı bir ilişkisi vardı. Çerzlik kitap alanında en güzellerindendi. Kitabın başları sıkıcı olsa da sonrası mükemmeldi! Şimdiki zamanla yazılmış olduğundan biraz alışma problemi yaşadım ama alışıyorsunuz merak etmeyin. Aşk kitabı okumayı seviyorsanız sizlere gönül rahatlığıyla önerebilirim.
320 syf.
·Beğendi·5/10
Bu kitabı çok isteyerek almıştım.Bu nedenle beklentim resmen tavanlardaydı.Daha farklı bir anlatış beklerdim.Hatta kitabı başlarda okurken bayağı sıkılmıştım.Son sayfalarına doğru kitap hoşuma gitmeye başlamıştı.Kitabı alıp okumanızı öneririm.Ancak şunu unutmayın.Bu kitap biraz başlarda sizi sıkabilir.Ama sonlara doğru beklediğinizi alıyorsunuz.
320 syf.
·17 günde·Beğendi·10/10
Çok tatlı bir kitaptı,gerçek hayattan sizi soyutlayıp mutlu eden,ayrıca aşkın ne olduğunu kalbinize işleyen çok güzel bir gençlik romanıydı.Diğer kitaplarını almak için can atıyorum desem?Kitaba da zaten 10/10 verdim
"İnsan uyuyunca kimse ondan bir şey istemiyor. Kimse ondan bir şey beklemiyor. İnsanın dertleriyle yüzleşmesi gerekmiyor."
Belki bazı insanlar kostüm giymenin gerçek kimliğini saklamaya çalıştığın anlamına geldiğini düşünür ama bence bir kostüm, sıradan kıyafetlerin olabileceğinden çok daha gerçekçi.Giyen kişi hakkında bilgi veriyor.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Lola ve Komşu Çocuk
Alt başlık:
Anna And The French Kiss 2
Baskı tarihi:
Eylül 2015
Sayfa sayısı:
320
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786055016487
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Lola and the Boy Next Door
Çeviri:
Aslı Tümerkan
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yabancı Yayınevi
New York Times Çoksatan:
-2012 YALSA En İyi Genç Edebiyatı
-2013 ALA Rainbow Seçkisi
-2012 The Inky Awards Silver Inky Ödülü Adayı
-2011 Goodreads Choice Award En İyi Genç Yetişkin Romanı Adayı

Lola ve Komşu Çocuk, hem tatlı bir aşk hem gerçekçi bir dostluk hem de John Green ve Rainbow Rowell sevenlerin zevkle kucak açacağı bir kendini bulma hikâyesi.

Geçmişinde kalan çocuk, gelecekteki aşkı olabilir mi? Henüz kendini geliştirme aşamasındaki tasarımcı Lola Nolan modaya inanmıyordu... O, kostümlere inanıyordu. Kıyafet ne kadar parıltılı, eğlenceli ve farklı, yani etkileyiciyse o kadar iyiydi. Ve Lola'nın hayatı, özellikle de seksi rockçı erkek arkadaşı varken mükemmele gayet yakındı. Ta ki Bell ikizleri olarak da bilinen Calliope ve Cricket mahalleye tekrar taşınıp Lola'nın derinlere gömdüğünü düşündüğü acı verici geçmişini günyüzüne çıkarana kadar.

"Stephanie Perkins bizim neslimizin Jane Austen'ı. Hikâyeleri kısa sürede unutamayacağınız kadar büyüleyici.
-Tahereh Mafi, Bana Dokunma romanının çoksatan yazarı-

"Büyülü… Âşık olmanın nasıl bir şey olduğunu gerçek anlamda hatırlatıyor." 
- Cassandra Clare, New York Times çoksatan yazarı-

"Zekice diyaloglar, taptaze karakterler ve bir sürü yakıcı temas... Sarah Dessen hayranları, aşk ve gerçekliği incelikle birleştiren Stephanie Perkins'i zevkle okuyacaklar."
-Kirkus Reviews-

"Perkins, insanların farklılıklarını kabullenmenin ancak aşk ile mümkün olduğunu son derece iyi bir şekilde gösteriyor." 
-Booklist-

"Zekice kurgulanmış diyaloglar ve seksi bir romantizm... Lola'nın fazlasıyla mütevazı espri anlayışı ve Perkins'in, onun gelgitli duygularını yazmaktaki becerisi birleşince ortaya elinizden bırakamayacağınız bir kitap çıkıyor." 
-Publishers Weekly-

"Çok modern, çok eğlenceli ve tartışılacak sorularla dolu." 
-Romantic Times Book Reviews-
(Tanıtım Bülteninden)


 

Kitabı okuyanlar 678 okur

 • Nisa Naz Aydemir
 • Elif bayraktar
 • Merve Sinem
 • Edanur gurbuz
 • Arzu Keskin
 • bendis
 • İrem Göltaş
 • Betül KILIÇ
 • Çiçek Gökçe
 • esra

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%6.5
14-17 Yaş
%44.8
18-24 Yaş
%28.3
25-34 Yaş
%17
35-44 Yaş
%3.5
45-54 Yaş
%0
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%97.4
Erkek
%2.6

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%20.8 (65)
9
%14.4 (45)
8
%20.8 (65)
7
%13.8 (43)
6
%15.1 (47)
5
%4.8 (15)
4
%5.1 (16)
3
%2.2 (7)
2
%1 (3)
1
%1.9 (6)

Kitabın sıralamaları