Luisito: Bir Sevgi Öyküsü

6,5/10  (13 Oy) · 
42 okunma  · 
5 beğeni  · 
807 gösterim
Anselma, yaşlı ve emekli bir öğretmendir. Roma'daki evinde yıllardır yalnız başına yaşamakta, artık tanıyamadığı bu dünyada kendini gereksiz hissetmektedir. Her günü acı ve hüzün doludur. Bir yaz gecesi çöp tenekesinin dibinde terk edilmiş olağanüstü bir papağan bulur. Luisito adını verdiği papağan, Anselma'nın yüreğindeki buzları eritecek, sevgiyi yeniden keşfetmesini sağlayacaktır. Tüm bir yaşamıyla hesaplaşmayı göze alan Anselma, Luisito sayesinde, dünyanın ona unutturmaya çalıştığı yaşama sevincini yeniden duymaya başlayacaktır. Ta ki...

Yüreğinin Götürdüğü Yere Git'in yazarı Susanna Tamaro, bir gazete haberinden esinlenerek yazdığı yeni romanı Luisito: Bir Sevgi Öyküsü'nde, sevginin kurtarıcı gücünü yüceltiyor. Luisito, okurunu şaşırtan, duygulandıran ve eğlendiren çağdaş bir masal. Tekdüze ve sevgisiz bir yaşamın bağrındaki şiiri, güzelliği ve sevgiyi ortaya çıkaran küçük bir roman.
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2009
 • Sayfa Sayısı:
  104
 • ISBN:
  9789750710278
 • Orijinal Adı:
  Luisito: Una Storia D'amore
 • Çeviri:
  Eren Cendey
 • Yayınevi:
  Can Yayınları
 • Kitabın Türü:
Emre Şeyda 
15 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Yıllar sonra Susanna Tamaro okuyacağm için mutluydum. Kitabın ilk sayfalarını okuduğum zaman doğru bir karar verdiğimi anlasam da ilerleyen sayfalarda çok fazla bir tat alamadım. Sonu beni etkilese bile içeriğin de bilemiyorum ama boşluklar vardı anlatılması gereken ama hiç anlatılmayan şeyler gibi. Çok boştu. Bir papağan ile emeklililiğini yaşayan bir bayanın arasında yaşananlar o kadar az yazılmıştı ki hayal kırıklığına uğradım. Bu dostluğu hissedemedim ve yaşayamadım maalesef.

seher 
21 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Muhakkak okunması gereken bir kitap.Tekdüze ve sevgisiz bir yaşamın içinde yalnız bir insanın hayatının nasıl değiştiğini göreceksiniz.

Melek 
11 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · 3/10 puan

Bir papaganin arkadasligimi, yoksa yanlizlikmi. Yanlizligini bir papaganla gidermeye calisan bir insanin hikayesini anlatmakta. kisa ve Cabuk biten bi kitap.

Kitaptan 1 Alıntı

AsLıhAn 
21 Haz 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Hayatımın camın biçim almasından önceki hali gibi esnek ve ışıklı olmasını istiyorum."

Luisito: Bir Sevgi Öyküsü, Susanna Tamaro (Sayfa 15 - can yay.)Luisito: Bir Sevgi Öyküsü, Susanna Tamaro (Sayfa 15 - can yay.)