Lüla Ve Ben - Çifte Anı

7,8/10  (4 Oy) · 
3 okunma  · 
1 beğeni  · 
320 gösterim
Farklı kuşaklardan iki kadının, ana kızın, aile duvarlarını aşıp paylaşılan bir kimliğe bürünen hayatları...

Süheyla Çizakça, çocukluğun peltek diliyle Lülâ. Bireylerin hayatının toplumların hayatına sıkı sıkıya bağlı olduğu, gerçeğin sınırlarının kadınlara sınırsız düşler kurdurduğu bir çağda İstanbul’da başlayan hayatını Anadolu’ya sürükleyen Lülâ…

Lülâ, kendini, kızını ve okulunu inşa edişinin o büyülü öyküsünü anlatacak, kızı Çiğdem Kağıtçıbaşı da bu öyküyü kendi cümleleriyle tamamlayacak.

Sosyal Psikoloji alanında dünya çapında bir isim olan Profesör Çiğdem Kağıtçıbaşı Lülâ ve Ben’de annesinin sesini kendi sesine katarak kadınlara bugünlerde ihtiyaç duydukları özgürlük ve umut dolu bir deneyim ufkunu sunuyor.
Yağmur 
09 May 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

Spoi içerir.Kendi blogumdan aldığım yazıdır.Bilgilerinize.

Kitap geçtiğimiz mart ayında kaybettiğimiz Çiğdem Kağıtçıbaşı'nın biyografik bir kitap.Süheyla Çizakça, çocukluğun peltek diliyle Lüla. Bireylerin hayatının toplumların hayatına sıkı sıkıya bağlı olduğu, gerçeğin sınırlarının kadınlara sınırsız düşler kurdurduğu bir çağda İstanbul’da başlayan hayatını Anadolu’ya sürükleyen Lüla'nın hayatı.Tabii ki Çiğdem Hanımın da kendi hayatından parçalar bulduğumuz,ailesinin daha doğrusu annesinin ve aile büyüklerinin de olduğu güzel bir biyografi.


Açıkcası hayranlıkla okudum.Yazarın kendi evlilik hayatı da anlatılıyor.Kitap için kelimeler yetersiz kalıyor.Tavsiye ederim.Keyifli okumalar.