Lulu Köprüde

6,0/10  (1 Oy) · 
6 okunma  · 
0 beğeni  · 
464 gösterim
Caz müzisyeni Izzy Maurer, New York'taki bir gece kulübünde bir kaza kurşunuyla vurulur ve yaşamı tümüyle değişir. Izzy, gizemli bir taşın büyüsüne kapılarak, ruhunun tuhaf ve ürkütücü labirentinde masalsı bir yolculuğa çıkar.

New York Üçlemesi, Şans Müziği, Ay Sarayı, Brooklyn Çılgınlıkları gibi romanlarıyla son dönem Amerikan edebiyatının en saygın yazarlarından biri olan Paul Auster, sonradan Duman ve Surat Mosmor gibi senaryolarıyla sinemaseverlerin gönlünde de taht kurmuştu. Lulu Köprüde ise, Auster'ın senaryosunu yazmakla yetinmediği, ilk kez yönetmenliğini de üstlendiği bir yapıt.

Lulu Köprüde, masal tadında bir gerilim anlatısı, ama her şeyden önce aşkın insanı sağaltan güçlerinin öyküsü. Auster'ın bu benzersiz senaryosunu, kendisiyle yapılmış kapsamlı bir söyleşi eşliğinde sunuyoruz. Hem tüm Auster okurları, hem de sinema tutkunları için.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2009
 • Sayfa Sayısı:
  208
 • ISBN:
  9789750710582
 • Orijinal Adı:
  Lulu On The Bridge
 • Çeviri:
  Işıl Aydın
 • Yayınevi:
  Can Yayınları
 • Kitabın Türü:
Dila. 
 20 Haz 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Puan vermedi

Bir çırpıda okunuveren senaryo; çok akıcı. Hem öyle net ki; kafanızda sahneleri çok rahat canlandırabiliyorsunuz. senaryonun içerisinde bir diğer filme gelince biraz karışıklık oldu inkar edemem ama bence geneli oldukça net yazılmış.

Senaryo okumayı severim ancak şimdiye kadar hep önce filmini izleyip sonra senaryoyu okumuştum. bu tam tersi oldu. işin aslı böyle olmasından daha çok keyif aldım.
Senaryo okumayı sevenler için muhteşem bir seçim!
*ayrıca aralara filmden kareler koyulması da benim için hikayeyi götürmek açısından önemliydi. İyi geldi diyebilirim. Bir de kitabın sonunda Paul Auster ile söyleşi var film/kitap hakkında. kaçırılan noktaları yakalamak açısından önemli bu da.