M. S. 2150 - Bir Makro Felsefe Klasiği

8,8/10  (19 Oy) · 
33 okunma  · 
12 beğeni  · 
1.319 gösterim
"Bir Besteller olan bu Makro Felsefe Klasiği, M.S. 2150 yılının muhteşem dünyasını, dünyamızın geçirdiği inanılmaz değişimi, insanlığın ulaştığı olağanüstü düzeyi, ve hepsinin ötesinde de son derece yüksek bir anlayışı, MAKRO FELSEFE'yi anlatıyor. Gelin siz de, bir gece uyku halindeyken geleceğin güçlerinin yardımıyla günümüzün mikro dünyasından, 2150'nin Makro dünyasına götürülen Amerikalı Vietnam gazisi, psikolog Jon Lake'in bu mucizevi, bilgi dolu yolculuğuna, bu vaat ve tehlike dolu serüvenine katılın. 2150'nin bugünkü dünyamızdan çok farklı olan hayranlık verici güzellikteki dünyasını keşfedin. Bu Makro dünyanın düşünce ve eylem biçimini inceleyin. Sonunda içinizin umut ve coşku dolduğunu, bilincinizin genişlediğini, hayata bakışınızın tümüyle değiştiğini görebilirsiniz. Evet, bu okuyup bir kenara koyabileceğiniz bir roman değil, yaşamınıza uygulayabileceğiniz bir Makro felsefedir!
 • Baskı Tarihi:
  1997
 • Sayfa Sayısı:
  383
 • ISBN:
  9789756793602
 • Orijinal Adı:
  2150 A. D.
 • Çeviri:
  Nedret Şanlı
 • Yayınevi:
  Akaşa Yayınları
 • Kitabın Türü:
Miray Doğan 
29 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Lise çağlarımın başındaydım okuduğumda...O zamanlar Türkiye'de ve dünya da fırtına gibi esiyordu bu eser. Kişisel gelişim kitaplarından çok daha faydalı olduğunu düşünüyorum. Zira hayatımda halen bir çok felsefesini barındırıyorum. Sindirerek okunmalı...

Seçim sonuçlarının açıklanmasından hemen sonra bitirdim ve gerçekten yaşadığımız yüzyılın mikro adamın hakimiyeti altında olduğuna kanaat getirdim.'İnsan' kelimesinin sadece güzel yanlarını ortaya çıkaran aslında ne kadar kudretli yaratıklar olduğumuzun farkına varan makro adamların makro çağında olduğum bir rüya umuduyla uyudum bu gece tıpkı Jon gibi..Aslında yoruma pek açık olmayan sadece okunması gerektiğine inandığım bir makro felsefe kitabı.Herkesin ruh ikizi -her anlamda!- Lena'yı bulması dileğiyle..

Kitaptan 15 Alıntı

Lea aydınlıktı. Oyun oynamıyor, olmasını istediğimi sandığı biçimde davranmıyordu; yapmacığı, beklentileri yoktu, kendini savunmaya gerek duymuyordu; sadece çok zeki, yetenekli, dürüst, açık sözlü, sevinçle yaşam deneyimini kazanan, kendine, başkalarına ve yaşamın kendisine saygı duyan bir kadındı.

M. S. 2150 - Bir Makro Felsefe Klasiği, Thea Alexander (Sayfa 28)M. S. 2150 - Bir Makro Felsefe Klasiği, Thea Alexander (Sayfa 28)
yusuf burak 
29 May 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Herkes nerede diye sordum"
"Öyle güzel bir gün ki" diye yanıtladı Lea."Hemen herkes dışarıda.Biz öğrenmek için sınıflara kapanmıyoruz,siz öyle yapıyorsunuz"

M. S. 2150 - Bir Makro Felsefe Klasiği, Thea Alexander (Sayfa 51)M. S. 2150 - Bir Makro Felsefe Klasiği, Thea Alexander (Sayfa 51)

... çocukluğumuzda aldığımız eğitimin yanlışlığına bağladığımız tüm korku ve saplantılarımız değişmez değil; kendilerini başka türlü ifade edebilir, niteliklerini değiştirebilir ve yeniden biçimlendirebilirler; gerekli olan sadece bu değişimi isteyen bir düşünce sistemi kırmak ve bunu uygulamakta kararlı olmak.

M. S. 2150 - Bir Makro Felsefe Klasiği, Thea Alexander (Sayfa 33)M. S. 2150 - Bir Makro Felsefe Klasiği, Thea Alexander (Sayfa 33)

.. hic kimsenin psikolojik ve maddi açıdan bir çocuğa bakabilecek duruma gelmeden, onu dünyaya getirmeye hakkı olmadığını...

M. S. 2150 - Bir Makro Felsefe Klasiği, Thea Alexander (Sayfa 9)M. S. 2150 - Bir Makro Felsefe Klasiği, Thea Alexander (Sayfa 9)

Dine dayalı fanatik ve bölücülerin artık bulunmadığı bir zaman gerçekten gelmiş olabilir miydi? Artık hiçbir grup Tanrı'nın "seçilmiş" kulları oldukları savını öne sürmüyor muydu?

M. S. 2150 - Bir Makro Felsefe Klasiği, Thea Alexander (Sayfa 126)M. S. 2150 - Bir Makro Felsefe Klasiği, Thea Alexander (Sayfa 126)
yusuf burak 
30 May 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Cinsel ilişki makrokozmosdaki her şey gibi doğal ritmin bir parçası.Her yaştaki insana yönelik pek çok olumlu işlevi var.Gevşemek,gerilimi gidermek,aşkı ifade etmek veya sadece eğlenmek için kullanıldığında yaşamı zenginleştirir.Üstünlük sağlamak,baskı kurmak,ırza geçmek için veya eşinin isteklerine karşı kullanıldığında,dengelenmesi son derece güç olumsuz titreşimler yaratır.

M. S. 2150 - Bir Makro Felsefe Klasiği, Thea Alexander (Sayfa 118)M. S. 2150 - Bir Makro Felsefe Klasiği, Thea Alexander (Sayfa 118)
yusuf burak 
29 May 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kızgınlık da şiddete yönelik bütün diğer duygular gibi, mikro varlıkların kendi yaşadıklarının sorumluluğunu üstlenmekten kaçınmak için suçu son bir çırpınışla başkalarının üstüne atmaya çalışmalarından kaynaklanır.Bu yüzden öfke ve şiddet insanoğlu yaşamındaki her olayın tüm sorumluluğunu yüklenmeyi öğrenene kadar var olmaya devam edecektir.

M. S. 2150 - Bir Makro Felsefe Klasiği, Thea Alexander (Sayfa 335)M. S. 2150 - Bir Makro Felsefe Klasiği, Thea Alexander (Sayfa 335)
2 /