M. S. 2150 - Bir Makro Felsefe Klasiği

8,9/10  (26 Oy) · 
42 okunma  · 
18 beğeni  · 
1.369 gösterim
"Bir Besteller olan bu Makro Felsefe Klasiği, M.S. 2150 yılının muhteşem dünyasını, dünyamızın geçirdiği inanılmaz değişimi, insanlığın ulaştığı olağanüstü düzeyi, ve hepsinin ötesinde de son derece yüksek bir anlayışı, MAKRO FELSEFE'yi anlatıyor. Gelin siz de, bir gece uyku halindeyken geleceğin güçlerinin yardımıyla günümüzün mikro dünyasından, 2150'nin Makro dünyasına götürülen Amerikalı Vietnam gazisi, psikolog Jon Lake'in bu mucizevi, bilgi dolu yolculuğuna, bu vaat ve tehlike dolu serüvenine katılın. 2150'nin bugünkü dünyamızdan çok farklı olan hayranlık verici güzellikteki dünyasını keşfedin. Bu Makro dünyanın düşünce ve eylem biçimini inceleyin. Sonunda içinizin umut ve coşku dolduğunu, bilincinizin genişlediğini, hayata bakışınızın tümüyle değiştiğini görebilirsiniz. Evet, bu okuyup bir kenara koyabileceğiniz bir roman değil, yaşamınıza uygulayabileceğiniz bir Makro felsefedir!
 • Baskı Tarihi:
  1997
 • Sayfa Sayısı:
  383
 • ISBN:
  9789756793602
 • Orijinal Adı:
  2150 A. D.
 • Çeviri:
  Nedret Şanlı
 • Yayınevi:
  Akaşa Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ebru Bulut 
 17 Ağu 00:47 · Kitabı okudu · 7 günde · 6/10 puan

Şimdi ben bu kitabı neden okudum, niçin okudum, nasıl okudum? Diye soruyorum kendime. Anlamamış da olabilirim. Anlamışsam anlamışımdır, anlamamışsam anlamamışımdır falan filan. Bir gün adamın biri 1970li yıllarda uyuyup 2150 yılında uyanmış. Devamında ne olduğunu öğrenmek için işte bu kitabı okumak gerekiyor. Sonunda şaşırtabilir. Yarının dünyasında bakış açısının etkisini vurgulamakta.

Miray Doğan 
29 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Lise çağlarımın başındaydım okuduğumda...O zamanlar Türkiye'de ve dünya da fırtına gibi esiyordu bu eser. Kişisel gelişim kitaplarından çok daha faydalı olduğunu düşünüyorum. Zira hayatımda halen bir çok felsefesini barındırıyorum. Sindirerek okunmalı...

Seçim sonuçlarının açıklanmasından hemen sonra bitirdim ve gerçekten yaşadığımız yüzyılın mikro adamın hakimiyeti altında olduğuna kanaat getirdim.'İnsan' kelimesinin sadece güzel yanlarını ortaya çıkaran aslında ne kadar kudretli yaratıklar olduğumuzun farkına varan makro adamların makro çağında olduğum bir rüya umuduyla uyudum bu gece tıpkı Jon gibi..Aslında yoruma pek açık olmayan sadece okunması gerektiğine inandığım bir makro felsefe kitabı.Herkesin ruh ikizi -her anlamda!- Lena'yı bulması dileğiyle..

Kitaptan 24 Alıntı

Ebru Bulut 
15 Ağu 00:48 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

İnsan yüzyıllar boyu, elinde harp, yüzünde mutlu bir gülümsemeyle buluttan buluta dolaşarak sonsuza dek yaşayabileceği, ölümsüzlük dediği şu göklerdeki cenneti aradı.

M. S. 2150 - Bir Makro Felsefe Klasiği, Thea AlexanderM. S. 2150 - Bir Makro Felsefe Klasiği, Thea Alexander

Lea aydınlıktı. Oyun oynamıyor, olmasını istediğimi sandığı biçimde davranmıyordu; yapmacığı, beklentileri yoktu, kendini savunmaya gerek duymuyordu; sadece çok zeki, yetenekli, dürüst, açık sözlü, sevinçle yaşam deneyimini kazanan, kendine, başkalarına ve yaşamın kendisine saygı duyan bir kadındı.

M. S. 2150 - Bir Makro Felsefe Klasiği, Thea Alexander (Sayfa 28)M. S. 2150 - Bir Makro Felsefe Klasiği, Thea Alexander (Sayfa 28)
Ebru Bulut 
11 Ağu 16:49 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

Nasıl atlara, gördüklerinden ürkmemeleri için meşin gözlük takıp onların görüş alanlarını daraltıyorsak, kendimize de aynı şeyi yapıyoruz. At gözlüklerimizi, alışık olduklarımızın dışındaki her şeye karşı kendimizi kapayacak veya bunları dışlayacak bicimde dar tutuyoruz. Sonuçta kendimizin, başkalarının ve evrenle olan ilişkimizin sınırsız, ama çaba gerektiren makrokozmik gerçeğini görmek yerine, bu gerçeğin son derece kısıtlı, ama bize pek rahat gelen mikroskobik bir parçasıyla yetiniyoruz.

M. S. 2150 - Bir Makro Felsefe Klasiği, Thea AlexanderM. S. 2150 - Bir Makro Felsefe Klasiği, Thea Alexander
Ebru Bulut 
12 Ağu 17:15 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

Hiçbir şey kadınların, yaşlı insanların ve çocukların vatan hizmeti adı altında öldürüldüğü bir dünyada yaşamak kadar kötü olamaz.

M. S. 2150 - Bir Makro Felsefe Klasiği, Thea AlexanderM. S. 2150 - Bir Makro Felsefe Klasiği, Thea Alexander
yusuf burak 
29 May 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Herkes nerede diye sordum"
"Öyle güzel bir gün ki" diye yanıtladı Lea."Hemen herkes dışarıda.Biz öğrenmek için sınıflara kapanmıyoruz,siz öyle yapıyorsunuz"

M. S. 2150 - Bir Makro Felsefe Klasiği, Thea Alexander (Sayfa 51)M. S. 2150 - Bir Makro Felsefe Klasiği, Thea Alexander (Sayfa 51)
Ebru Bulut 
12 Ağu 13:22 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

Yaşamın ve yaşamının getirdikleri için senin, sadece senin sorumlu olduğunu anlamalısın.

M. S. 2150 - Bir Makro Felsefe Klasiği, Thea AlexanderM. S. 2150 - Bir Makro Felsefe Klasiği, Thea Alexander
3 /