Kitap
Mağaradan Marsa

Mağaradan Marsa

OKUYACAKLARIMA EKLE
7.7
29 Kişi
83
Okunma
29
Beğeni
733
Gösterim
416 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 11 sa. 47 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Destek Yayınları · 2017 · Karton kapak · 9786053112020
Evrim ile varoluşun esaslarını en temelden, bilimsel olarak anlaşılır bir dille anlatan bu kitap, inançlar ile bilgi arasında yıkılmış olan köprüleri tekrar kurmanızı sağlayacak... Bir şeylere neden inanırız veya inanmayız? Zaman var mıdır yoksa sadece zihnimizde midir? Tanrı zamanın içinde mi, dışında mıdır? Her şeye gücü yeten ama zorunlu Tanrı olabilir mi? Tanrı tecelligâh kurallarına uymak zorunda mıdır? Evrime hayır, büyük patlamaya neden evet? Yaratılıştaki aynılık ne demektir? Yaratılanların çeşitliliğinin sırrı nedir? Evrende gördüğümüz çeşitlilik bir yanılsama mıdır? Başka boyutlu evrende algılarınız nasıl olurdu? Evrim teoriden öte yaratılıştaki zenginlik midir? Evrime karşı çıkmak neden yanlıştır? Evrim ile ateizm savunusu yapılabilir mi? Tanrı evrimi sonsuz çeşitlilik için nasıl kullanıyor? Tanrı neden evrimle yaratmak zorundadır? İnsan türünün soyunun tükenişi ne zamandır? Tanrı’nın eli canlı yaratımına ilk ne zaman değmiştir? Havva ve Âdem ne zaman/nerede ortaya çıktı? Doğa nasıl evrime yön vererek çeşitliliği artırmaktadır? Evrim tabiata bahşedilmiş ilahi kanun mudur? Ahiret, cin ve melekler hangi boyuttadır? Âdem evrimin de ilk insanı mıydı? Olmak ile oldurulmak arasındaki fark nedir? Olanların olmamazlık olasılığı neden olamaz? Kokuşmuş çamurdan yaratmak ne demektir? Evrim neden Tanrı’nın muhteşem sanatıdır? Tanrı’nın aklında evren sonlanmış mıdır? Tanrı neden yarattıklarının çoğunu yok etti? Kuran’da evrime karşı ayet var mıdır? Hakk’ın kendisini tecelli etmesi ne demektir? Kuran’ın geleneksel tefsirlerindeki yanlış nedir? Evrimin yaptığı yaratılış devrimi nedir? Tanrısal zamansızlık nedir? (Tanıtım Bülteninden)
5 mağazanın 3 ürününün ortalama fiyatı: ₺20,5
7.7
10 üzerinden
29 Puan · 7 İnceleme
Orhan Nadir Yamuk
Mağaradan Marsa'yı inceledi.
416 syf.
·
21 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
kitap beklediğim gibi felsefi ve bilimsel olarak yazılmış.biyoloji olarak verdiği bilgileri her ne kadar kavrayamasam da kitapta evrim-din tartışmalarına tamamen objektif olarak yaklaşılmış.özellikle zaman ile ilgili anlatılanlar resmen beni boşluğa düşürdü.ve kitapta da dendiği gibi ardışık algılamaya alışkın beynimiz zamanı pek kavrayamıyor.insan gelişimi hakkında örneklerle ilerleyen tarihi bi anlatım var.sonrasında dinci evrimci tartışmalarına cevap diyeceğim bölüm geliyor.bakış açınızı değiştirecek bir kitap.özellikle "dinci" kişiler için ol emrini açıklamaya çalışmış.ve benimde düşündüğüm gibi örnekler vermiş.
Mağaradan Marsa
OKUYACAKLARIMA EKLE
5
Ahmet Yasin Zincir
Mağaradan Marsa'yı inceledi.
416 syf.
·
312 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Evrim,fizik,zaman ve diğer bilimsel konularla inanç ilişkisi hakkında bölüm bölüm çok ayrıntı olduğu için yoran bazı bölümlerde de çok akıcı ve kolay anlaşılabilir temel bir kitap.Sultan Hoca'nın kazandırmak istediği objektif ve açık bakış açısını iyi aktardığını düşünüyor ve diğer kitaplarını da tavsiye ediyorum, ben kitabı nerdeyse 9 ayda okudum siz öyle yapmayın.
Mağaradan Marsa
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
Ru
Mağaradan Marsa'yı inceledi.
416 syf.
·
1 günde
·
8/10 puan
Bi biyolog adayı olarak benim sürekli olarak duymaktan sıkıldığım soru olan"Evrime inanıyor musun?" sorusunu önüme getiren canım insanlara şu saatten sonra "Büyük patlamaya inanıyor musun?" diye sormak boynumun borcu kesinlikle.. Anlaşmaya bu noktadan başlayacağız Mağara duvarlarındaki çizimlere yapılan açıklamarın olduğu sayfalar benim için çok keyifliydi. Hayatımın şuana kadar ki döneminde mağara duvarındaki çizimleri öyle detaylı düşünmek aklıma gelmemişti açıkçası
Mağaradan Marsa
OKUYACAKLARIMA EKLE
6
Yasin Dağarslan
Mağaradan Marsa'yı inceledi.
416 syf.
·
183 günde
·
6/10 puan
Yıllardan beri nedenini bilmememe rağmen düşmanı olduğum evrim konusunu farklı bir bakış açısıyla bakmamı sağlayan sultan hocama teşekkür ediyorum. Kitap sadece evrim ile sınırlı değil , okumak için okunacak bir kitap da değil üzerinde düşünülmesi gereken bir kitap. Çabuk sıkılan birisi olduğum için kitaptan çok fazla koptum Sultan hocam okuyorsanız haddim olmayarak biraz daha biraz daha ilgi çekecek şekilde yazmanızı tavsiye etsem ? Ve kitabı okuyacak arkadaşlara tavsiyem vakit kaybetmeden okuyun
Mağaradan Marsa
OKUYACAKLARIMA EKLE
2