Mahşerin Atlısı

10,0/10  (1 Oy) · 
1 okunma  · 
0 beğeni  · 
457 gösterim
Ergenekon bizim dinlenme yerimizdir. Çağlar boyunca arada bir tarih sahnesinden çekiliriz. Arenayı diğer milletlere bırakırız. Bu arada türedi devletler çıkar ortaya. Dünyaya çekidüzen vereceklerini iddia ederler. Biz de seyrederiz. Ama dünyayı iyi idare edemediklerini görünce tekrar düzeni biz sağlarız. Ortadoğu'da çok kan akıttınız, düzeni sağlayamadınız. Bu yüzden Ergenekon'da bizim uykularımız kaçmaya başladı.

Bu kitabın yayına hazırlandığı 2007 yılının Kasım ayında Hizbullah ve Hamas gibi örgütlerin temsilcilerinin de katıldığı İstanbul'daki Uluslararası Kudüs Buluşması nda, Kudüs'ün şiddet kullanılarak Siyonistlerden geri alınması çağrısı yapıldı. Hemen öncesindeyse Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD Başkanı Bush'a Siz Teksaslıysanız ben de Kasımpaşalıyım sözleri gazete manşetlerinde yer aldı. İstanbul'daki buluşma ve ABD ile Türkiye arasındaki gergin diyaloglar neyin habercisiydi?

Türkiye Cumhuriyeti Genelkurmay Başkanı Timur Han'ın ve Türkiye Cumhuriyeti Başbakanının birlikte hazırladığı "yeni dünya düzeni'nin yer aldığı bu roman pek çok tartışmayı başlatmaya aday.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2008
 • Sayfa Sayısı:
  254
 • ISBN:
  9789944714327
 • Yayınevi:
  Karakutu Yayınları
 • Kitabın Türü: