Kitap
Makyajlı Kadın

Makyajlı Kadın

OKUYACAKLARIMA EKLE
6.6
9 Kişi
15
Okunma
4
Beğeni
619
Gösterim
214 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 6 sa. 4 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · İnkilâp Kitabevi · Mart 2011 · Karton kapak · 9789751030863
"Koyda sabah oluyordu. Sular demin mürdümeriği rengindeydi; şimdi çağlabademi gibi, tüylü ve buzlu bir yeşile boyandılar, daha sonra gökyakutun, en soğukta bile iç hararetini muhafaza ettiği sanılan ve mavi bir kan damlasını andıran ılık rengini aldılar; bundan da vazgeçtiler, zannettim ki, bir çam ormanı, yan yatmış, bilmediğim bir tesirle fıkırdayarak eriyor: 'Anladım,' dedim, 'tabiat kullanacağı boyaların tecrübelerini burada yapıyor. Hilkatin laboratuvarındayım!' Dalgalar hışıldadılar, sözümü alkışladılar." Tek baskısı 1943 yılında gerçekleşen Makyajlı Kadın yıllar sonra okurla tekrar buluşuyor! Refik Halid Karay, birbirinden bağımsız yazılardan oluşan Makyajlı Kadın'da, İstanbul, insanlık halleri, aşk, güzellik, sanat, yeme-içme, dalkavukluk, giyim kuşam gibi temaları ele alıyor. Türkçeyi kullanmadaki ustalığı, özgün tasvirleri, detaylarda yakaladığı zenginlik ile okuyucuyu, ilginç portreler, fikirler ve mekânlar arasında pek keyifli bir gezintiye çıkarıyor. (Tanıtım Bülteninden)
5 mağazanın 5 ürününün ortalama fiyatı: ₺15,4
6.6
10 üzerinden
9 Puan · 2 İnceleme
sinem
Makyajlı Kadın'ı inceledi.
214 syf.
·
7/10 puan
Farklı konular üzerine yazılmış çok kaliteli denemelerden oluşan iğnelemelerle, eleştirilerle süslenmiş bir Refik Halid Karay şaheseri... Tavsiye ederim.
Makyajlı Kadın
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
Ceylakitap
Makyajlı Kadın'ı inceledi.
214 syf.
·
5/10 puan
Açılışı ben yapayım bari. ismini çok duyduğum ve kütüphaneden roman diye alıp okuduğum kitap. internette kitap satış sitelerinde roman grubunda yer alıyor ama değil. değişik konular üzerinde kısa kısa yazılar yazmış yazarımız. sanırım en doğru ayrımı bu kitabı günce sınıfına sokarak en doğru ayrımı wikipedi yapmış
Makyajlı Kadın
OKUYACAKLARIMA EKLE
2