Manevi Yüceliş : Yaşanmış Örneklerle

0,0/10  (0 Oy) · 
1 okunma  · 
1 beğeni  · 
17 gösterim
“Hakikât âlemlerine esrarlı yolculuk...”

Hatalara…
Yanlışlara…
Günahlara düşenler…
İnkâr ve isyan içinde ömür tüketenler…
Pişmanlık ve vicdan azabıyla tutuşup yananlar…
Ve sonunda gözyaşlarıyla secdeye kapananlar…
Ardından gelen rahmet sağanakları…
Bu sarsıcı duygu patlamasına ortak olmak ister misiniz?
Öyleyse hakikât âlemlerine esrarlı bir yolculuk sizi bekliyor

Kitaptan 27 Alıntı

İnsanlar zengin olmak için birbirleriyle yarışırlar. Ama bilmezler ki, en büyük zenginlik gönül zenginliğidir.

Manevi Yüceliş : Yaşanmış Örneklerle, Halit Ertuğrul (Sayfa 111)Manevi Yüceliş : Yaşanmış Örneklerle, Halit Ertuğrul (Sayfa 111)

Namaz kılanlarda tevekkül duygusu, otomatik olarak gelişir. Ruh hastalıklarında önemli bir rolü olan vesveseler de (evhamlar) böylece giderilmiş olur. (Onk.Dr.Haluk Nurbaki)

Manevi Yüceliş : Yaşanmış Örneklerle, Halit Ertuğrul (Sayfa 49)Manevi Yüceliş : Yaşanmış Örneklerle, Halit Ertuğrul (Sayfa 49)

Kimseyle gurur duyma, kendinle gurur duy...

Her günü son günün gibi yaşa...

Karşılaştığın her insan senden etkilensin...

Manevi Yüceliş : Yaşanmış Örneklerle, Halit Ertuğrul (Sayfa 98)Manevi Yüceliş : Yaşanmış Örneklerle, Halit Ertuğrul (Sayfa 98)

Ruh, kalp, akıl, mantık, sevgi ve daha birçok manevî duygularımız açlık çekerler. Bunların gıdası ise inançtır, imandır, kulluk görevleridir ve özellikle de namaz ve secdedir. Eğer bu manevî gıdalar ihmal edilirse, müthiş bir tatminsizlik başlar.

Manevi Yüceliş : Yaşanmış Örneklerle, Halit Ertuğrul (Sayfa 110)Manevi Yüceliş : Yaşanmış Örneklerle, Halit Ertuğrul (Sayfa 110)

Namaz, imanı kontrol eden titiz bir bekçidir. İmanda ortaya çıkabilecek aşınmalar ve zaaf, namaz kılanlarda görülmez. Bu yüzden, imanın hastalıkları ve İslamiyet' in temel yasakları olan riya ve yalan, karakter çizgilerimizden silinmeye başlar. Böylelikle Efendimizin " Müslüman yalan söylemez!" hükmü tecelli etmiş olur.

Manevi Yüceliş : Yaşanmış Örneklerle, Halit Ertuğrul (Sayfa 49)Manevi Yüceliş : Yaşanmış Örneklerle, Halit Ertuğrul (Sayfa 49)

"Ahirette sizi kurtaracak bir eseriniz olmadığı takdirde, dünyada bıraktığınız eserlere kıymet vermeyin."

Manevi Yüceliş : Yaşanmış Örneklerle, Halit Ertuğrul (Sayfa 60)Manevi Yüceliş : Yaşanmış Örneklerle, Halit Ertuğrul (Sayfa 60)
3 /