Manolya Kokulu Hikayeler

8,0/10  (107 Oy) · 
312 okunma  · 
102 beğeni  · 
3.579 gösterim
"Her şey beklemesini bilen kişiye kendiliğinden gelir."

Kokulu Kitap Umudunu yitirme, Şu hayatta bir şeyin bitişi her zaman başka bir şeyin başlamasına sebep olmuştur. Okurken içinizi huzurla dolduracak, yüreğinizi ısıtacak, iyilik, sevgi, dostluk ve mutluluğu dile getiren birbirinden güzel 42 adet hikâyeden derlenen bu kitapla hayata keyifli bir mola verip kargaşadan sıkıntılardan uzaklaşacaksınız.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2014
 • Sayfa Sayısı:
  320
 • ISBN:
  9786053847403
 • Yayınevi:
  Yakamoz Yayınları
 • Kitabın Türü:
DUA 
03 Tem 2017 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Menekşe kokulu, papatya kokulu, çay kokulu, gül kokulu hikaye kitaplarının benzeri. internet aleminde yayınlanan hikayelerin bir kitapta toplanmış hali. Toplam 7 kitap hediye gelmişti. 4ünü 1 günde okumuştum diğerlerini okumayı düşünmediğim için okula bağış yaptım.

Yeşim Gökyıldız 
 15 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 8/10 puan

Ve kokulu hikayeler serisinin 3.kitabını da bitirdim.Bu bence serinin en durağan ama daha keyif verici hikayelerinden oluşuyordu,içindeki sözler ve kokusu zaten zaten çok güzel.Hikayeler de güzeldi ama serinin en yavanı diyebilirim. Keyifli vakit geçirmek ve kafanızı dağıtmak istiyorsanız tabi ki okuyun.Hayata bakış açınızı değiştirecek,dersler veren,kargaşadan uzaklaştıran kısacık hikayelerle örülmüş.Sırada Yasemin Kokulu ve Kahve Kokulu Var.

Pelin Sueda 
 07 Eki 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Ender Haluk Derince'nin hazırladığı kokulu derleme kitaplarından okuduğum 4.kitaptı Manolya Kokulu Hikayeler.İçinizi ısıtacak bazen de yüreğinizi yakıp gözlerinizi yaşartacak,umut verecek sımsıcak hikayeler mevcuttu.Ben böyle kısa hikayeleri okurken hayata bir nebze olsun mola veriyor ve bu tür kitapları okurken huzur buluyorum.Kitabın kokusu oldukça hoş,içindeki sözler de öyle.Sayfa kalitesi ve kapağı da güzeldi.Çeviri hataları olsa da çok gözüme takılmadı çünkü hayata pozitif anlamda yön veren bu hikayeler akıp gidiyordu.Mis gibi kokusuyla kitaplığıma şenlik havası verdi bu kitaplar.Okumaya kesinlikle devam edeceğim,her ne kadar basit(!) ve edebi katkısı yok(!) diyenler olsa da.Herkese keyifli okumalar,

Okurken içinizi huzurla dolduracak, yüreğinizi ısıtacak, iyilik, Sevgi, dostluk ve mutluluğu dile getiren 42 adet hikayeden oluşan kitap hayata keyifli bir mola verip kargaşadan ve sıkıntılardan uzaklaştırıyor.Diger kitaplar yanında çerez gibi geliyor.hep tavsiye ettim ediyorum da. ...

ebruli 
23 May 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Standart bir kitaptı bence pek etkiledi denemez. Sırf hediye olduğu için okudum.
Kokusu çok ağır geldi bu yüzden en uzak mesafeden okumaya çalıştım.

Bu arada insanların dikkatini çekmek için kokulu kitaplar üretmeyin lütfen. Kalıcı olmak istiyorsanız bunu söz kabiliyetini kullanarak yapmalısınız. Siz yazarsınız parfümcü değil..!

Zeynep Kesdal 
06 Tem 2016 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 9/10 puan

Kitabı çok beğendim. Özellikle içindeki sözleri... Benim de çoğu şeyden ders çıkarmamı sağladı. İçindeki sözleri bir yere not edip arkadaşlarıma da göstermek istiyorum...

Şeyda Serin 
19 Tem 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Hayata bir bardak çay molası "Manolya Kokulu Hikayeler" ile verilir.
Gerçekten okunacak kitaplar listesine girmesi gereken bir kitap.İçinde olan kısa hikayelerin hepsi hayatımızdan çıkartmamız gereken şeyleri içeriyor.Okurken kimi zaman ağladım,güldüm,şaşırdım.Hayatımın bir parçası oldular.Kitabı yapan kişilere bizzat teşekkür ederim bizi böyle bir hazineyle karşılaştırdıkları için:)

Believe Me 
11 Haz 2016 · Kitabı okudu · 11 günde · Beğendi · 8/10 puan

Kitap güzel hikayeler olan gerçek hayatan ders çıkarabilcemiz konulardan bahseden güzel kokulu bir kitap çantamın içine koyuyorum okulda okurum belki diye çantam çiçek kokusu dolu iyi bir iş bence güzel şiir, güzel sözler ve nasihatların olduğu bir kitap başarılı.

Nejla GÜNEŞ 
15 Tem 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Ender H. Derince ' nin Hikayeler serisinin 3. kitabı olan Manolya Kokulu Hikayeler bence , serinin en güzel hikayelerini içeren kitabıydı. Kitapların kapak tasarımları, ayraçları ve mis kokuları , okuyucuya hoş duygular hissettiriyor. Kısacası bu güzel hikayeleri okumak, hayata pozitif anlamda yön verebiliyor..

Hicret 
27 Eyl 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · 10/10 puan

Adı gibi güzel hikayelerle dolu bir kitap. İnsana umudu, sevgiyi, insanlığı, kardeşliği tekrar tekrar anımsatan ve içerisindeki sözlerle insanı kendine getiren bir kitap.
Bana göre okunmaya değer bir kitap. En azından hayata bir bardak çay molası vermek için güzel bir bahaneniz olacak ;)

2 /

Kitaptan 130 Alıntı

Tuba Can 
09 Ağu 2017 · Kitabı okudu

"Ne kadar kibirli dursa da bardağın önünde eğilir çaydanlık. Öyleyse bu büyüklenme niye? Bu kibir, bu gurur niçin? Mütevazi ol... Hatta bir adım bile geçme gurur kapısından. Bardağı, insan bunun için öper daima alnından..."
-Erkin Vahidov-

Manolya Kokulu Hikayeler, Ender Haluk DerinceManolya Kokulu Hikayeler, Ender Haluk Derince
Tuba Can 
16 Ağu 2017 · Kitabı okudu

"Tüm direnci kıran ve engelleri ortadan kaldıran unsur, sürekli ve kararlı çabadır."
- Claude M. Bristol -

Manolya Kokulu Hikayeler, Ender Haluk DerinceManolya Kokulu Hikayeler, Ender Haluk Derince
Tuba Can 
13 Ağu 2017 · Kitabı okudu

"Hayat yokuşunu tırmanırken, zirveye çıkarken, karşılaştığımız kimselere iyi davranalım; çünkü inişte yine onlara rastlayacağız."
- Cicero -

Manolya Kokulu Hikayeler, Ender Haluk DerinceManolya Kokulu Hikayeler, Ender Haluk Derince
Tuba Can 
20 Ağu 2017 · Kitabı okudu

"Keşke sen ben olsan;
seni sevmenin ne kadar zor olduğunu anlasan,
Keşke ben sen olsam,
bu kadar sevilmenin tadını çıkarsam."
- Özdemir Asaf -

Manolya Kokulu Hikayeler, Ender Haluk DerinceManolya Kokulu Hikayeler, Ender Haluk Derince
Believe Me 
16 Haz 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Mutluluk
Sahilde yürür ve düşünürken birinin de beni DÜŞÜNDÜĞÜ duygusu beni sevindiriyor.

Manolya Kokulu Hikayeler, Ender Haluk Derince (Sayfa 41 - Yakamoz)Manolya Kokulu Hikayeler, Ender Haluk Derince (Sayfa 41 - Yakamoz)

Bizi güçlü yapan yediklerimiz değil, hazmettiklerimizdir. Bizi zengin yapan kazandıklarımız değil, muhafaza ettiklerimizdir. Bizi bilgili yapan okuduklarımız değil, kafamıza yerleştirdiklerimizdir.

Manolya Kokulu Hikayeler, Ender Haluk Derince (Sayfa 149 - Kitap'ta Francis Bacon'dan alıntı yapılmış)Manolya Kokulu Hikayeler, Ender Haluk Derince (Sayfa 149 - Kitap'ta Francis Bacon'dan alıntı yapılmış)
kitapları seven 
16 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Öğrendim ki,
Sen tepkilerini kontrol edemezsen, tepkilerin hayatını kontrol eder...

Manolya Kokulu Hikayeler, Ender Haluk Derince (Sayfa 216)Manolya Kokulu Hikayeler, Ender Haluk Derince (Sayfa 216)