Geri Bildirim

Manolya Kokulu HikayelerEnder Haluk Derince

·
Okunma
·
Beğeni
·
3.845
Gösterim
Adı:
Manolya Kokulu Hikayeler
Baskı tarihi:
Eylül 2014
Sayfa sayısı:
320
ISBN:
9786053847403
Kitabın türü:
Yayınevi:
Yakamoz Yayınları
"Her şey beklemesini bilen kişiye kendiliğinden gelir."

Kokulu Kitap Umudunu yitirme, Şu hayatta bir şeyin bitişi her zaman başka bir şeyin başlamasına sebep olmuştur. Okurken içinizi huzurla dolduracak, yüreğinizi ısıtacak, iyilik, sevgi, dostluk ve mutluluğu dile getiren birbirinden güzel 42 adet hikâyeden derlenen bu kitapla hayata keyifli bir mola verip kargaşadan sıkıntılardan uzaklaşacaksınız.
(Tanıtım Bülteninden)
Menekşe kokulu, papatya kokulu, çay kokulu, gül kokulu hikaye kitaplarının benzeri. internet aleminde yayınlanan hikayelerin bir kitapta toplanmış hali. Toplam 7 kitap hediye gelmişti. 4ünü 1 günde okumuştum diğerlerini okumayı düşünmediğim için okula bağış yaptım.
Ve kokulu hikayeler serisinin 3.kitabını da bitirdim.Bu bence serinin en durağan ama daha keyif verici hikayelerinden oluşuyordu,içindeki sözler ve kokusu zaten zaten çok güzel.Hikayeler de güzeldi ama serinin en yavanı diyebilirim. Keyifli vakit geçirmek ve kafanızı dağıtmak istiyorsanız tabi ki okuyun.Hayata bakış açınızı değiştirecek,dersler veren,kargaşadan uzaklaştıran kısacık hikayelerle örülmüş.Sırada Yasemin Kokulu ve Kahve Kokulu Var.

Benzer kitaplar

42 adet hikaye derlemesinden oluşuyor. Hikayelerin aralarına da özlü sözlerin serpiştirilmesi çok güzel olmuş. Hikayeler sevgi, inanma ve başarma üzerine. Kitap yormadan akıp gidiyor ve gülümseyerek okuyorsunuz. Önünüze pespembe bir dünya seriyor. Hangi zorlukla karşılaşırsanız karşılaşın inancınız, azim, destek ve sevgi ile işler yoluna giriyor. Gerçek dünyada her şey mutlu sonla bitmese de kitabımızda mutlu sonlar var. Ayaklarımızı uzatıp günün yorgunluğunu atarken okunabilecek bir kitap.
Ender Haluk Derince'nin hazırladığı kokulu derleme kitaplarından okuduğum 4.kitaptı Manolya Kokulu Hikayeler.İçinizi ısıtacak bazen de yüreğinizi yakıp gözlerinizi yaşartacak,umut verecek sımsıcak hikayeler mevcuttu.Ben böyle kısa hikayeleri okurken hayata bir nebze olsun mola veriyor ve bu tür kitapları okurken huzur buluyorum.Kitabın kokusu oldukça hoş,içindeki sözler de öyle.Sayfa kalitesi ve kapağı da güzeldi.Çeviri hataları olsa da çok gözüme takılmadı çünkü hayata pozitif anlamda yön veren bu hikayeler akıp gidiyordu.Mis gibi kokusuyla kitaplığıma şenlik havası verdi bu kitaplar.Okumaya kesinlikle devam edeceğim,her ne kadar basit(!) ve edebi katkısı yok(!) diyenler olsa da.Herkese keyifli okumalar,
Okurken içinizi huzurla dolduracak, yüreğinizi ısıtacak, iyilik, Sevgi, dostluk ve mutluluğu dile getiren 42 adet hikayeden oluşan kitap hayata keyifli bir mola verip kargaşadan ve sıkıntılardan uzaklaştırıyor.Diger kitaplar yanında çerez gibi geliyor.hep tavsiye ettim ediyorum da. ...
Standart bir kitaptı bence pek etkiledi denemez. Sırf hediye olduğu için okudum.
Kokusu çok ağır geldi bu yüzden en uzak mesafeden okumaya çalıştım.

Bu arada insanların dikkatini çekmek için kokulu kitaplar üretmeyin lütfen. Kalıcı olmak istiyorsanız bunu söz kabiliyetini kullanarak yapmalısınız. Siz yazarsınız parfümcü değil..!
Kitabı çok beğendim. Özellikle içindeki sözleri... Benim de çoğu şeyden ders çıkarmamı sağladı. İçindeki sözleri bir yere not edip arkadaşlarıma da göstermek istiyorum...
Hayata bir bardak çay molası "Manolya Kokulu Hikayeler" ile verilir.
Gerçekten okunacak kitaplar listesine girmesi gereken bir kitap.İçinde olan kısa hikayelerin hepsi hayatımızdan çıkartmamız gereken şeyleri içeriyor.Okurken kimi zaman ağladım,güldüm,şaşırdım.Hayatımın bir parçası oldular.Kitabı yapan kişilere bizzat teşekkür ederim bizi böyle bir hazineyle karşılaştırdıkları için:)
Kitap güzel hikayeler olan gerçek hayatan ders çıkarabilcemiz konulardan bahseden güzel kokulu bir kitap çantamın içine koyuyorum okulda okurum belki diye çantam çiçek kokusu dolu iyi bir iş bence güzel şiir, güzel sözler ve nasihatların olduğu bir kitap başarılı.
Adı gibi güzel hikayelerle dolu bir kitap. İnsana umudu, sevgiyi, insanlığı, kardeşliği tekrar tekrar anımsatan ve içerisindeki sözlerle insanı kendine getiren bir kitap.
Bana göre okunmaya değer bir kitap. En azından hayata bir bardak çay molası vermek için güzel bir bahaneniz olacak ;)
"Acı veriyorsa geçmiş, geçmemiş demektir."
Ender Haluk Derince
Kitapta Murathan Mungan'dan alıntı yapılmış
"Ne kadar kibirli dursa da bardağın önünde eğilir çaydanlık. Öyleyse bu büyüklenme niye? Bu kibir, bu gurur niçin? Mütevazi ol... Hatta bir adım bile geçme gurur kapısından. Bardağı, insan bunun için öper daima alnından..."
-Erkin Vahidov-
"Hayat yokuşunu tırmanırken, zirveye çıkarken, karşılaştığımız kimselere iyi davranalım; çünkü inişte yine onlara rastlayacağız."
- Cicero -
"Tüm direnci kıran ve engelleri ortadan kaldıran unsur, sürekli ve kararlı çabadır."
- Claude M. Bristol -
"Keşke sen ben olsan;
seni sevmenin ne kadar zor olduğunu anlasan,
Keşke ben sen olsam,
bu kadar sevilmenin tadını çıkarsam."
- Özdemir Asaf -
Sahilde yürür ve düşünürken birinin de beni DÜŞÜNDÜĞÜ duygusu beni sevindiriyor.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Manolya Kokulu Hikayeler
Baskı tarihi:
Eylül 2014
Sayfa sayısı:
320
ISBN:
9786053847403
Kitabın türü:
Yayınevi:
Yakamoz Yayınları
"Her şey beklemesini bilen kişiye kendiliğinden gelir."

Kokulu Kitap Umudunu yitirme, Şu hayatta bir şeyin bitişi her zaman başka bir şeyin başlamasına sebep olmuştur. Okurken içinizi huzurla dolduracak, yüreğinizi ısıtacak, iyilik, sevgi, dostluk ve mutluluğu dile getiren birbirinden güzel 42 adet hikâyeden derlenen bu kitapla hayata keyifli bir mola verip kargaşadan sıkıntılardan uzaklaşacaksınız.
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 337 okur

  • Doğa Şimşek
  • Rukiye Serhan
  • Zehra ÖRKEN
  • Tuba Kulaboğa
  • Seher Nur Tamdan
  • ÇAGNUR SAYGIN
  • Burçin Gökalp
  • Babasının kızı
  • duygu baştürk
  • selcan akın

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%5.6
14-17 Yaş
%37
18-24 Yaş
%25.3
25-34 Yaş
%16
35-44 Yaş
%11.1
45-54 Yaş
%3.1
55-64 Yaş
%1.2
65+ Yaş
%0.6

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%93.8
Erkek
%6.2

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%38.7 (43)
9
%11.7 (13)
8
%17.1 (19)
7
%9 (10)
6
%10.8 (12)
5
%3.6 (4)
4
%3.6 (4)
3
%0.9 (1)
2
%2.7 (3)
1
%1.8 (2)