Manolya Kokulu Hikayeler

·
Okunma
·
Beğeni
·
4.162
Gösterim
Adı:
Manolya Kokulu Hikayeler
Baskı tarihi:
Eylül 2014
Sayfa sayısı:
320
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786053847403
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yakamoz Yayınları
"Her şey beklemesini bilen kişiye kendiliğinden gelir."

Kokulu Kitap Umudunu yitirme, Şu hayatta bir şeyin bitişi her zaman başka bir şeyin başlamasına sebep olmuştur. Okurken içinizi huzurla dolduracak, yüreğinizi ısıtacak, iyilik, sevgi, dostluk ve mutluluğu dile getiren birbirinden güzel 42 adet hikâyeden derlenen bu kitapla hayata keyifli bir mola verip kargaşadan sıkıntılardan uzaklaşacaksınız.
(Tanıtım Bülteninden)
Menekşe kokulu, papatya kokulu, çay kokulu, gül kokulu hikaye kitaplarının benzeri. internet aleminde yayınlanan hikayelerin bir kitapta toplanmış hali. Toplam 7 kitap hediye gelmişti. 4ünü 1 günde okumuştum diğerlerini okumayı düşünmediğim için okula bağış yaptım.
Ender Haluk Derince'nin hazırladığı kokulu derleme kitaplarından okuduğum 4.kitaptı Manolya Kokulu Hikayeler.İçinizi ısıtacak bazen de yüreğinizi yakıp gözlerinizi yaşartacak,umut verecek sımsıcak hikayeler mevcuttu.Ben böyle kısa hikayeleri okurken hayata bir nebze olsun mola veriyor ve bu tür kitapları okurken huzur buluyorum.Kitabın kokusu oldukça hoş,içindeki sözler de öyle.Sayfa kalitesi ve kapağı da güzeldi.Çeviri hataları olsa da çok gözüme takılmadı çünkü hayata pozitif anlamda yön veren bu hikayeler akıp gidiyordu.Mis gibi kokusuyla kitaplığıma şenlik havası verdi bu kitaplar.Okumaya kesinlikle devam edeceğim,her ne kadar basit(!) ve edebi katkısı yok(!) diyenler olsa da.Herkese keyifli okumalar,
42 adet hikaye derlemesinden oluşuyor. Hikayelerin aralarına da özlü sözlerin serpiştirilmesi çok güzel olmuş. Hikayeler sevgi, inanma ve başarma üzerine. Kitap yormadan akıp gidiyor ve gülümseyerek okuyorsunuz. Önünüze pespembe bir dünya seriyor. Hangi zorlukla karşılaşırsanız karşılaşın inancınız, azim, destek ve sevgi ile işler yoluna giriyor. Gerçek dünyada her şey mutlu sonla bitmese de kitabımızda mutlu sonlar var. Ayaklarımızı uzatıp günün yorgunluğunu atarken okunabilecek bir kitap.
Okurken içinizi huzurla dolduracak, yüreğinizi ısıtacak, iyilik, Sevgi, dostluk ve mutluluğu dile getiren 42 adet hikayeden oluşan kitap hayata keyifli bir mola verip kargaşadan ve sıkıntılardan uzaklaştırıyor.Diger kitaplar yanında çerez gibi geliyor.hep tavsiye ettim ediyorum da. ...
Standart bir kitaptı bence pek etkiledi denemez. Sırf hediye olduğu için okudum.
Kokusu çok ağır geldi bu yüzden en uzak mesafeden okumaya çalıştım.

Bu arada insanların dikkatini çekmek için kokulu kitaplar üretmeyin lütfen. Kalıcı olmak istiyorsanız bunu söz kabiliyetini kullanarak yapmalısınız. Siz yazarsınız parfümcü değil..!
Kitap güzel hikayeler olan gerçek hayatan ders çıkarabilcemiz konulardan bahseden güzel kokulu bir kitap çantamın içine koyuyorum okulda okurum belki diye çantam çiçek kokusu dolu iyi bir iş bence güzel şiir, güzel sözler ve nasihatların olduğu bir kitap başarılı.
Kitabı çok beğendim. Özellikle içindeki sözleri... Benim de çoğu şeyden ders çıkarmamı sağladı. İçindeki sözleri bir yere not edip arkadaşlarıma da göstermek istiyorum...
Hayata bir bardak çay molası "Manolya Kokulu Hikayeler" ile verilir.
Gerçekten okunacak kitaplar listesine girmesi gereken bir kitap.İçinde olan kısa hikayelerin hepsi hayatımızdan çıkartmamız gereken şeyleri içeriyor.Okurken kimi zaman ağladım,güldüm,şaşırdım.Hayatımın bir parçası oldular.Kitabı yapan kişilere bizzat teşekkür ederim bizi böyle bir hazineyle karşılaştırdıkları için:)
Adı gibi güzel hikayelerle dolu bir kitap. İnsana umudu, sevgiyi, insanlığı, kardeşliği tekrar tekrar anımsatan ve içerisindeki sözlerle insanı kendine getiren bir kitap.
Bana göre okunmaya değer bir kitap. En azından hayata bir bardak çay molası vermek için güzel bir bahaneniz olacak ;)
Okurken içiniz huzurla dolduracak,yüreğinizi ısıtacak, iyilik,sevgi,dostluk ve mutluluğu dile getiren birbirinden güzel 42 adet hikayeden derlenen bu kitapla hayata keyifli mola verip kargaşalardan sıkıntılardan uzaklaşacaksınız.
Ender H. Derince ' nin Hikayeler serisinin 3. kitabı olan Manolya Kokulu Hikayeler bence , serinin en güzel hikayelerini içeren kitabıydı. Kitapların kapak tasarımları, ayraçları ve mis kokuları , okuyucuya hoş duygular hissettiriyor. Kısacası bu güzel hikayeleri okumak, hayata pozitif anlamda yön verebiliyor..
İnternette sürekli okunan hikayelerin kitap bulmuş hali... Çoğu hikayeyi bütük ihtimal duymuşsunuzdur ama yine de kafasını boşaltmak isteyenler için çayın yanında güzel bir tercih.
"Keşke sen ben olsan;
seni sevmenin ne kadar zor olduğunu anlasan,
Keşke ben sen olsam,
bu kadar sevilmenin tadını çıkarsam."
- Özdemir Asaf -
"Ne kadar kibirli dursa da bardağın önünde eğilir çaydanlık. Öyleyse bu büyüklenme niye? Bu kibir, bu gurur niçin? Mütevazi ol... Hatta bir adım bile geçme gurur kapısından. Bardağı, insan bunun için öper daima alnından..."
-Erkin Vahidov-
"Tüm direnci kıran ve engelleri ortadan kaldıran unsur, sürekli ve kararlı çabadır."
- Claude M. Bristol -
"Hayat yokuşunu tırmanırken, zirveye çıkarken, karşılaştığımız kimselere iyi davranalım; çünkü inişte yine onlara rastlayacağız."
- Cicero -

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Manolya Kokulu Hikayeler
Baskı tarihi:
Eylül 2014
Sayfa sayısı:
320
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786053847403
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Yakamoz Yayınları
"Her şey beklemesini bilen kişiye kendiliğinden gelir."

Kokulu Kitap Umudunu yitirme, Şu hayatta bir şeyin bitişi her zaman başka bir şeyin başlamasına sebep olmuştur. Okurken içinizi huzurla dolduracak, yüreğinizi ısıtacak, iyilik, sevgi, dostluk ve mutluluğu dile getiren birbirinden güzel 42 adet hikâyeden derlenen bu kitapla hayata keyifli bir mola verip kargaşadan sıkıntılardan uzaklaşacaksınız.
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 415 okur

  • İrem Aşık
  • KYMET.SS
  • Parvana Maharramli
  • Hatice Merve Kılıç
  • Güneş Erbektaş
  • Elifnaz
  • Simay Pabuççu
  • Sera Yildiz
  • İlknur Bilgiç
  • Sudem METİN

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%5.6
14-17 Yaş
%37
18-24 Yaş
%25.3
25-34 Yaş
%16
35-44 Yaş
%11.1
45-54 Yaş
%3.1
55-64 Yaş
%1.2
65+ Yaş
%0.6

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%93.8
Erkek
%6.2

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%35.9 (46)
9
%12.5 (16)
8
%18.8 (24)
7
%9.4 (12)
6
%10.2 (13)
5
%3.9 (5)
4
%4.7 (6)
3
%0.8 (1)
2
%2.3 (3)
1
%1.6 (2)