Mantık Evliliği

6,0/10  (2 Oy) · 
13 okunma  · 
4 beğeni  · 
690 gösterim
"Ne zaman evlenecekmiş peki? Daha da önemlisi kiminle?"

"Henüz belli değil. Ailesi, evleneceği kızı seçmesine izin vermiş. 'Belki böylece eğlenilecek kızlardan gözünü ayırıp evlenilecek bir kız bulursun' demiş babası. Uğur da ailesine uygun bir kız arıyor şimdi."

Bunu duyunca tekrar ağlamaya başladım. Beyaz atlı prensim evlenecekti. Hem de öylesine bir kızla. Tamam, zaten benimle evleneceğini falan düşünmüyordum. Ama en azından biraz daha zaman geçseydi, ben onu acısız bir şekilde kafamdan atmaya çalışıyordum. Ama şimdi evlenirse, resmen kalbimi sökmüş olacaktı.

Tekrar sakinleşip, devam etmesi için Didem'e döndüm.

"Benden de rica etti aslında. Senin tanıdığın bir iyi aile kızı varsa söyle dedi, ama sen burada böyle üzülürken ben ona kız bakacak değilim."

"İyi aile kızı mı? Beni söyleseydin Didem.
Belki dikkatini çekebilirdim."

"Canım sen anlamadın galiba, Uğur evlenme derdinde değil. O sadece mirasın derdinde. Yani bu evlilik formaliteden olacak."
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2015
 • Sayfa Sayısı:
  471
 • ISBN:
  9786059127318
 • Yayınevi:
  Panama Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
ROMANTİK AŞK 
17 Kas 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

19 yaşındaki iken yazarın yazmış olduğu bir kitap... Konusu çok tanıdık gelse de beğendim.. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
Kitabın konusu ise; Aile şirketlerinin çoğunluk hissesine sahip olmak için evlenmesi gerek bir oğlanın mantık evliliğine karar vermesi ile başlıyor. Ama bilmediği şey Onunla evlenmek isteyen kızın zaten Ona aşık olduğu... Tabi bunu daha sonra öğreniyor. Ve O da aşık oluyor....