Marilyn Monroe ve Bilinmeyen Hayatı

8,0/10  (21 Oy) · 
37 okunma  · 
12 beğeni  · 
752 gösterim
Marilyn Monroe'yla ilgili her şeyi bildiğinizi düşünüyorsanız... Bir daha düşünün. Dünyaca ünlü biyografi yazarı J. Randy Taraborrelli, Marilyn Monroe efsanesini günyüzüne çıkarıyor ve dünyanın en ebedi ve gizemli konuyla ilgili şaşırtıcı gerçekleri açıklıyor.

"Marilyn Monroe ve Bilinmeyen Hayatı" Norma Jeane Baker, 1950'lerde, meşhur Marilyn Monroe olduğunda, annesi Gladys Baker'ın öldüğünü ya da artık hayatının bir parçası olmadığını söylüyordu. Fakat ikisi de doğru değildi. Aslında, Marilyn'in akıl hastası annesi hep hayatındaydı ve genç yıldız, kendi efsanesine doğru yolalırken geri plandada ima karmaşık aile ilişkileri vardı. Ki bu hikaye şimdiye dek hiç anlatılmadı...

Taraborrelli, çığır açacak çalışmasında, annesi, üvey annesi ve yasal hamisi de dahil, ünlü aktrisin hayatında etkili olan tüm kadınların detaylı ve gerçek portrelerini çiziyor. Annesinin ağır paranoyak şizofrenisiyle uğraşmak zorunda kalan dünyaca ünlü bir kızın yürek burkan hikayesini, adı sonsuza kazınırken kendini yokedişini anlatıyor.


(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2011
 • Sayfa Sayısı:
  616
 • ISBN:
  9786054482368
 • Çeviri:
  Beril T. Uğur
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
Betül Ertek 
01 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 10/10 puan

Marilyn MONROE... Yıllardır merak ettiğim ama aslında hakkında hiç bir şey bilmediğim bir sanatçıydı. Büyük bir hayranı değilim. Ancak hayatını okuyunca absürd davranışlarını bir kenara koyup gerçekten onun adına üzülüyorsunuz. Kendisi hakkında neye inanılacağı şaşırılıyor, ki zaten kendisi hayatı boyunca yaşadıklarını yalan yanlış anlatmış. Yalnız bu kitap bana o kadar iyi hazırlanmış geldi ki bence Marilyn Monroe'yu en iyi tanıyabileceğimiz kitap bu kitaptır. Yazar kitabın sonunda kimlerden bilgi aldığını röportaj yaptıkları tarihlere kadar ayrıntılı yazmış. Bu kitabın iyi hazırlanışını kanıtlıyor. Eline emeğine sağlık.